Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka BREMSE, ABS, ESP


Xaronek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj zamieniałem w swojej b6 kierownicę od q7. Po zmianie modułu, taśmy, przełożenie pinów wtyczki airbag, manetki fiss wszystko poskręcałem, podpiąłem akumulator i pojawił się komunikat czerwony BREMSE, sygnał dźwiękowy do tego mrugała kontrolka od hamulca ręcznego oraz świecił się ABS i ESP. Wcześniej nie miałem nigdy takiej sytuacji, akumulator słaby nie jest(wyczytałem to że może być przyczyna), płyn hamulcowy jest również gdzie szukać przyczyny? Zastanawia mnie dlaczego akurat teraz jak coś innego zupełnie robiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod kompa i sprawdź jakie masz błędy. Magiczne kule się skończyły na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpięciu i ponownym podpięciu akumulatora musza być przyuczone czujniki skrętu (kierownicy) i ABSu. To normalne zjawisko. Musisz przejechać sie kawałek powoli i przekręcać kierownice raz w lewo poźniej w prawo. Czujniki same sie przyuczą i kontrolki zgasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem.

Kupiłem autko i chciałem przetestować jego możliwości oraz działanie trakcji. Wchodząc w poślizg zapaliły się trzy wspomniane wyżej kontrolki. Poz gaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy. Ale taka sytuacja spotkała mnie 3 razy. Ale im więcej jeżdżę tym rzadziej to się pojawia. Ostatnio spadł śnieg i na maksa zacząłem testować trakcję i tylko raz powstał problem.

Auto posiadam od tygodnia i (1.8t quattro). Czego mogę się spodziewać i co z tym robić.

Dzięki i pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podłączyć wtyczkę diagnostyczna i zobaczyć jakie błędy są zapisane. Przyczyn może być wiele  np:

Czujnik skrętu, czujnik ABS, wyłacznik stopu.

Bez diagnozy nie ma co gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...