Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Mocne drgania podczas przyspieszania


Slov

Rekomendowane odpowiedzi

Najwyższa plusowa korekcja jest na tej czwartej pompce , czyli sterownik silnika musi zwiększać na niej czas wtrysku by silnik chodził równo .

Ale robi to tylko do 1600 obr/min jak już wcześniej napisałem .

Powyżej tych obrotów wydajność tej pompki może spadać jeszcze bardziej a z braku korekcji problem nierównomiernej mocy generowanej na cylindrach  może narastać bardzo szybko .

A mocno na minusie korekcje na drugim tyko potwierdzają problem z czwartym cylindrem.

Jeżeli taka korekcja na czwartej pompce  nie jest spowodowana przez problem z jej uszczelnieniem, to biorąc pod uwagę również to co napisałem wcześniej , wymiana tej pompki jest jak najbardziej wskazana :D

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  jeśli chodzi o mój problem. To chyba sam się rozwiązał. Już przestało mi tak drgać, czasami tylko ale o wiele mniej. Jedyne co się zmieniło od ostatniego czasu to to, że przestałem nim jeździć do pracy (2km w jedną stronę). Jeżdżę tylko i wyłącznie dłuższe trasy 20 km +, także silnik nagrzewa się na 100 %. Dodatkowo zatankowalem 40 l zwykłego paliwa, zawsze jeździłem na verwie. Zrobiłem tak ponieważ, usłyszałem że to lepsze paliwo ponoć jest bardziej suche i gorzej smaruje wtryski. Czy to wszystko miało jakiś wpływ na poprawe, to nie wiem ale nic innego nie robiłem a problem prawie zniknął 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze jeszcze raz te przeguby, oraz pomysle nad ponowna wymiana tej 4 pompki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba na poczatek zaleje diesel spulung 2666(moze cos pomoze, warto sprobowac) i dopiero wtedy pomysle nad ponowna wymiana tego czwartego pompowtrysku

Piotrek wyrobione gniazdo pompowtrysku tez moze powodowac takie objawy? 
lub wytarty walem na 4 krzywce?

Edytowane przez kubabkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kubabkb napisał:

chyba na poczatek zaleje diesel spulung 2666(moze cos pomoze, warto sprobowac) i dopiero wtedy pomysle nad ponowna wymiana tego czwartego pompowtrysku

Piotrek wyrobione gniazdo pompowtrysku tez moze powodowac takie objawy? 
lub wytarty walem na 4 krzywce?

zrób czyszczenie PD w obiegu zamknietym lepszy efekt osiągniesz niż wlewać preparat do zbiornika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie kupic filterek i jaki dzieki ktoremu zrobie to w obiegu zamknietym, widzialem na necie ze taki jest niby potrzebny zeby zanieczyszczenia z powrotem nie wracaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie sprzedają skutery/motory i części do nich :P

W motoryzacyjnym też powinny być...

Wężyki paliwowe 8mm i taki trzeba dobrać sobie filterek -  króćce 8mm

Masz jak to było u mnie robione:

o7a8qd8u.png

https://a4-klub.pl/topic/127707-all-czyszczenie-wtryskiwaczy-pompowtryskiwaczy-diesla/?do=findComment&comment=4963096

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil ile wyniosl Cie koszt tych czesci, pytam tak z ciekwosci

Edytowane przez kubabkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filterki x2 - w granicach 10 zł

wąż igielitowy 8mm - 2 metry - ok 5 zl

łącznik 8mm x2 - ok 10 zł

max 30 zł i zostaje Ci już zestaw na stałe...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie bede tego raczej robil(boje sie ze moze cos nie wyjsc) bede niedlugo rozrzad wymienial to powiem mechanikowi zeby przy okazji wyczyscil wtryski w ten sposob , mam nadzieje ze bedzie wiedzial o co chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2019 o 13:44, kamil-vag napisał:

filterki x2 - w granicach 10 zł

wąż igielitowy 8mm - 2 metry - ok 5 zl

łącznik 8mm x2 - ok 10 zł

max 30 zł i zostaje Ci już zestaw na stałe...

 

Kamil co to za filterki, chcialbym zamowic je przez allegro ale nie wiem jakie to sa, ogolnie wszytkie czesci bym zamowil przez allegro , bo chlopaki z forum nie maja ich

 

https://allegro.pl/oferta/filtr-filterek-paliwa-dlugi-wklad-papier-6mm-8mm-6712953732
te beda dobre

Edytowane przez kubabkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 14:54, kubabkb napisał:

Kamil co to za filterki, chcialbym zamowic je przez allegro ale nie wiem jakie to sa, ogolnie wszytkie czesci bym zamowil przez allegro , bo chlopaki z forum nie maja ich

 

https://allegro.pl/oferta/filtr-filterek-paliwa-dlugi-wklad-papier-6mm-8mm-6712953732
te beda dobre

u siebie mam taki zamontowany i jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis odebralem auto od mechanika - wymienialem rozrzad, powiiem tak -

po wymianie rozrzadu wibracje podczas przyspieszania   zmniejszyly sie dosc sporo,  

nie wiem czemu drgania sie zmniejszly ale jestem milo zaskoczony, 

drgania ogolnie pozostaly juz tylko na 5 biegu przt bucie w podloge, ale nie zawsze zalezy od obciazenia auta oraz jazdy pod gorke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobacz z ciekawości jak masz teraz kąt synchronizacji - grupa 004, ostatnia kratka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieczorem zerkne albo  rano jak bede w domu , bo nie mam lapka przy sobie

to juz 3 wymiana rozrzadu za mojej kadencji, i nigdy nie bylo poprawy po wymianie, dopiero pierwszy raz, pierwszy raz tez wymienilem sprzegielko alternatora, moze ma to cos z tym wpsolnego

Edytowane przez kubabkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kubabkb napisał:

pierwszy raz tez wymienilem sprzegielko alternatora, moze ma to cos z tym wpsolnego

Jak stare było już zajechane to jak najbardziej mogło zakłócać pracę motorwni :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...