Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Buczenie


Bocian94

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy silnik jest zimny wszystko pięknie. Gdy złapie ponad 50 stopni zaczyna dobierać buczenie z przodu auta. Buczy basowo  w zakresie 1600-1900 obrotów. ( jeżeli myślicie że tu dwumas to nie ma żadnych innych obiawow, nie szarpie przy obciążeniu ani nie stuka) szukam i przyczyny Ale bez skutecznie... pomocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi dynamiczne, sprawdzałeś czy osłona dobrze siedzi, czy pucha filtra powietrza dobrze trzyma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości zrobić logow. Osłonę silnika z dolu mam ma trytytki... A górną ma lekkie luzy, zdjemę ja i sprawdzę czy coś to da. A filtr w miarę dobrze się trzyma Ale lekko ociera o ta "pompke" od egru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr ociera o gruchę EGR  ? Przecież tam powinno być z 10 cm odstępu, pokaż zdj jak to wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg tą rurę powietrza, sprawdź czy dobrze siedzi obudowa filtra, jak tak to odegnij tą osłonę termiczną od tej gruszki EGR

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że pucha filtra nie siedzi w dolnych mocowaniach na podłużnicy i dlatego opiera się o siłownik egr'a.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się okazało, że filtr siedzi dobrze, to przy okazji zobacz na kanale poduchy silnika czy ten silnik nie ucieka za bardzo w lewo ? ? ?

Ale jak to jedno styka o drugie to musi być buczenie w aucie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że pucha filtra siedzi tak jak powinna jest Max w dół i Max w lewo Ale co ciekawe znalazłem na dole napis markerem 2.0tdi czyli poprzedni właściciel musiał ja wymieniać??? Co ciekawe wcześniej nie zauważyłem buczenie A samochodem zrobiłem około 40 tyś km.. buczenie towarzyszy mi od kilku tysięcy ( na letnich i zimowych oponach) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odegnij osłonę termiczną od tej gruszki klapy gaszącej, tak żeby nie było bezpośredniego styku... Masz jakiś nr na tej obudowie ? To Ci powiem od czego jest...

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłonę wygiąlem ale efektu zero... niestety nie miałem czasu dzisiaj szukać numeru części (jutro wyjazd na narty) jeżeli to nie ta obudowa filtra to raczej poduszki silnika mogą powodować buczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź plecionkę na wydechu. Generalnie temat buczenia to nierozwiązny problem tych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionka wydechu od dwururki ? Co idzie za turbo ? Czy jest jakaś jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionka wydaje się w dobrym stanie. Blachę od filtra wygialem i już nie dotyka niczego. Buczy jak buczalo... jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poduszka silnika może powodować to że silnik jest lekko przechylony ? I zauważyłem że dosyć głośno drga osłona górną silnika na jalowym biegu ... objawia się tak poduszka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika poduszki sprawdzone wydech też. Mówi że ewidentnie buczy z filtra i jego zdaniem w nadkolu jest nie szczelna ta rorka co łączy się z pucha filtra miał ktoś taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...