Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak komunikacji ze sterownikiem drzwi


kamilch-1984

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dostarczyłem elektrykiowi moduł,dzisiaj ma się zająć tymi drzwiami.Czekam od samego rana, aż zadzwoni ? Oby zadzwonił z dobrą wiadomością . Bo już tęsknię za nią ?. Fakt faktem ogarnął mi też wszystkie błędy jakie zostawili Mi w ASO po zmianie modułu Gateway . 

Będę pisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian!  Mam informacje.  

Postaram się to złożyć wszytsko do kupy i ładnie opisać.  

Mianowicie u mnie po rezaniu wystąpił brak komunikacji z drzwiami tak jak w opisie,nie miałem iluminacji przycisku,przycisk szyby działał na wspak I nie ryglowały się po uzbrojeniu alarmu.  Po wymianie sterwonika drzwi,sterowanie przyciskiem szyby wróciło do normy,oraz iluminacja. 

Jedyny problem jaki został to brak połączenia ze sterownikiem, które odpowiada za blokadą drzwi,które teraz właśnie się nie ryglują.  Magic,który tym się zajmuje powiedział,że " musi połączyć sie online ze sterownikiem i wprowadzić nowe kodowanie,tak żeby sterownik widział komendę blokady lub zwolnienie blokady" Jakoś tak to mówił. Nie da rady zmienić tak o sobie kodowania. 

Powiedział że:

sterownik drzwi padł przez przecięcia jakie były przy rezaniu. Powiedział,że jest odpowiednia procedura jaką stosuje się przy odpinaniu klemy jak i przy podłączeniu (wszystkie drzwi zamknięte,wyłączone odbiorniki,zgaszone oświetlenie ,wyłączony zapłon itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamilch-1984 napisał:

Jedyny problem jaki został to brak połączenia ze sterownikiem, które odpowiada za blokadą drzwi,które teraz właśnie się nie ryglują.  Magic,który tym się zajmuje powiedział,że " musi połączyć sie online ze sterownikiem i wprowadzić nowe kodowanie,tak żeby sterownik widział komendę blokady lub zwolnienie blokady" Jakoś tak to mówił. Nie da rady zmienić tak o sobie kodowania.

Nie ma czegos takiego jak "sterownik ktory odpowiada za blokade drzwi"

Jest poprostu sterownik drzwi ,ktory steruje wszystkim co jest w drzwiach ,czyli co ,po wymianie czesc funkcji dziala a komunikacji ze sterownikiem dalej nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcinOslo napisał:

Nie ma czegos takiego jak "sterownik ktory odpowiada za blokade drzwi"

Jest poprostu sterownik drzwi ,ktory steruje wszystkim co jest w drzwiach ,czyli co ,po wymianie czesc funkcji dziala a komunikacji ze sterownikiem dalej nie ma ?

 Napisałem w znaczeniu takim,że nie idzie sygnał że sterownika o zaryglowaniu drzwi. Po wymianie sterwonika wszytsko zaczęło działać oprócz blokady drzwi. 

Dlatego dlatego "Magic" wspomniał że musi się połączyć online. Nie wiem co to znaczy,przekazuje to co mi powiedział.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce przywrocic fabryczne kodowanie sterownika ,tak jak to robi ASO ,dlatego mowi o polaczeniu online.

Aczkolwiek do tego sterownika sa podpowiedzi kodowania w VCDS ,wiec jest to rowniez do ogarniecia bez online.

Zakladam ze sterownik ktory kupiles jest taki sam i ma ten sam numer softu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik który kupiłem jest z tego samego rocznika,ten sam model, udało mi sie dorwać nawet z tych "lewych"konkretnych  drzwi.Tak ma ten sam numer softu. 

I tu kolego Pan Magic wspomniał coś,że nie da rady przepisać kodowania "kodowania tak o sobie"jest potrzebne połączenie on-line. Ja nie będę tego podważał? Wierzę mu?zajmuje się tylko elektryką samochodową,ma wiedzę i praktykę na ten temat,po za tym za tyle roboty co zrobił wyliczył mi śmieszne pieniążki. Aso więcej wzięło za zdjęcie CP .Więc i Tak mu postawię z radości wielką butlę whisky? 

Wyobraź sobie,że aso na połczyńskiej zostawiło mnie w tymi i wszystkimi problemami. Powiedzieli wprost "nie wiedzą jak do tego podejść". PO zmianie Gateway i zdjęciu ochrony komponentu, też zostawili z szeregiem błędów,bo oni  nie wiedzą...? 

01-Silnik -- Stan: OK 0000

02-Skrzynia biegów -- Stan: Nie może być osiągnięty 1100

03-ABS/hamulce -- Stan: OK 0000

04-Kąt skrętu kierow. -- Stan: OK 0000

05-Zezwolenie startu -- Stan: Usterka 0010

06-Pamięć fotela pas. -- Stan: Nie może być osiągnięty 1100

08-Klimatyzacja -- Stan: OK 0000

09-Centr.zesp.elektr. -- Stan: OK 0000 10-Asyst.park./kierow. -- Stan: OK 0000

13-Reg.dystansu -- Stan: Nie może być osiągnięty 1100

15-Airbag -- Stan: OK 0000

16-Koło kierownicy -- Stan: OK 0000 17-Zest.wskaźników -- Stan: OK 0000 19-CAN Gateway -- Stan: Usterka 0010 1B-Aktywne kierow. -- Stan: Nie może być osiągnięty 1100

20-Asyst.św.drogowych -- Stan: Nie może być osiągnięty 1100

26-Elektr.ster.dach -- Stan: Nie może być osiągnięty 1100

36-Pamięć fotela kier. -- Stan: Nie może być osiągnięty 1100 3C-Zmiana pas.ruchu -- Stan: Nie może być osiągnięty 1100

42-Elektr.drzwi kier. -- Stan: Usterka 0010

46-Moduł komfortu -- Stan: Usterka 0010

47-Sys.nagłaśniający -- Stan: Nie może być osiągnięty 1100

52-Elektr.drzwi pas. -- Stan: Usterka 0010

53-Hamulec postojowy -- Stan: OK 0000

55-Zasięg świateł -- Stan: OK 0000

56-Radio -- Stan: OK 0000

57-Tuner TV -- Stan: Nie może być osiągnięty 1100

5F-Elektr.informacji -- Stan: OK 0000 62-Drzwi tylne lewe -- Stan: Nie może być osiągnięty 1100

6C-Kamera wsteczna -- Stan: Nie może być osiągnięty 1100

6D-Elektr.bagażnika -- Stan: Niezarejestrowany 0001

72-Drzwi tylne prawe -- Stan: OK 0000  

 

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2019 o 12:39, kamilch-1984 napisał:

Sebastian!  Mam informacje.  

Postaram się to złożyć wszytsko do kupy i ładnie opisać.  

Mianowicie u mnie po rezaniu wystąpił brak komunikacji z drzwiami tak jak w opisie,nie miałem iluminacji przycisku,przycisk szyby działał na wspak I nie ryglowały się po uzbrojeniu alarmu.  Po wymianie sterwonika drzwi,sterowanie przyciskiem szyby wróciło do normy,oraz iluminacja. 

Jedyny problem jaki został to brak połączenia ze sterownikiem, które odpowiada za blokadą drzwi,które teraz właśnie się nie ryglują.  Magic,który tym się zajmuje powiedział,że " musi połączyć sie online ze sterownikiem i wprowadzić nowe kodowanie,tak żeby sterownik widział komendę blokady lub zwolnienie blokady" Jakoś tak to mówił. Nie da rady zmienić tak o sobie kodowania. 

Powiedział że:

sterownik drzwi padł przez przecięcia jakie były przy rezaniu. Powiedział,że jest odpowiednia procedura jaką stosuje się przy odpinaniu klemy jak i przy podłączeniu (wszystkie drzwi zamknięte,wyłączone odbiorniki,zgaszone oświetlenie ,wyłączony zapłon itd.)

Kamil dzięki za info...

Ale nadal brak komunikacji ze sterownikiem tak? Tak myśle jak to ugryźć i przekodować te sterowniki drzwi. I pomyślałem ze kolega ma tez A4 B8 i wrzucić do jego auta ,przekodować odpowiednio i zamontować spowrotem do samochodu.... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, osebolek napisał:

Kamil dzięki za info...

Ale nadal brak komunikacji ze sterownikiem tak? Tak myśle jak to ugryźć i przekodować te sterowniki drzwi. I pomyślałem ze kolega ma tez A4 B8 i wrzucić do jego auta ,przekodować odpowiednio i zamontować spowrotem do samochodu.... 

 

 

Tak dokładanie, nadal nie ma komunikacji z sterownikiem drzwi. Jutro ma się tym ostatecznie zająć  i mam nadzieję,że już wróci do mnie ? 

Sądzę,że pomysł jest wart przetestowania. Może być to dobry sposób na rozwiązanie w probelmu ? Próbuj i daj znać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian! Jak u Ciebie? 

U mnie dalej kicha i mam nowy trop!? Instalacja została sprawdzona cała pod względem komunikacji jak również cany.Audiczka wróciła do mnie ale drzwi dalej się nie ryglują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze u mnie nic nie robiłem we wtrore wracam z Norwegi to dopiero zacznę się bawić?

A jaki masz trop? 

Poprostu musisz wrzucić kodowanie z poprzedniego sterownika inaczej nie będzie trybiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, osebolek napisał:

Jeszcze u mnie nic nie robiłem we wtrore wracam z Norwegi to dopiero zacznę się bawić?

A jaki masz trop? 

Poprostu musisz wrzucić kodowanie z poprzedniego sterownika inaczej nie będzie trybiło.

No nie,bo już zrobił to elektryk i nic to nie zmieniło:( 

A więc jak wrócisz to sądzę,że już pownienem sprawdzić... ? Skoro elektryk sprowadził mi wszystkie przewody pod wzgledem przepływu napięcia +wymiana modułu-sterownika drzwi (tylnych),to został jeszcze moduł drzwi kierowcy?.To przez niego idzie sygnał na każde drzwi. Jest najbardziej "rozbudowany"?hmm.Dlatego na 99,9% sądzę,że po jego wymianie może wrócić sygnał z tylnymi drzwiami.

Zamówiłem,wymienię,to się okaże. To jest ostatni pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinOslo napisał:

To jest pytanie za 100 punktow ?

 

A cholera go wie? Ale podejrzewam,że tak jak mówił.Czyli on-line,a do tego pewnie trzeba odpowiedni program. Dopytam się go jak przyjdzie sterownik na przód.  Bo być może też będzie musiał go kodować?Może uchyli rąbek tajemnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój ? Wymieniłem dwa moduły i gówno z tego. Koleś sprawdził instalację,mówi że ok. Ale dalej problem jest !Odebrałem audiczkę z pogubionymi śrubkami od tapicerek,które rozkręcał, z wyłamaną dolną lampką w drzwiach-masakra. Umówiłem się 19-stego w firmy w Pruszkowie "vag-system",i tam zrobią mi diagnozę. Sądzę że to jakiś moduł, tylko nie wiem który:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2019 o 22:59, bin85 napisał:

Kolego,czy możesz podesłać mi schemat wtyki T27a przy słupku A,która łączy drzwi kierowcy w instalacja w środku pojazdu? 

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2019 o 00:26, osebolek napisał:

Witam Kamil i jak sytuacja opanowana...?

Sebastian u mnie jest lipa. Drugi spec od elektryki sprawdził wszystkie połączenia według,którego auidczka została wyposażona oryginalnie i jest OK! Nie sprawdzał tylko instalacji od asystenta zmiany pasa,która usunę w weekend i zobaczę czy wszytsko wróci do normy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kamilch-1984 napisał:

Kolego,czy możesz podesłać mi schemat wtyki T27a przy słupku A,która łączy drzwi kierowcy w instalacja w środku pojazdu? 

Cześć, w Elsie niema jednego schematu dla konkretnego złącza, jest to porozrzucane na kilkanaście schematów w zależności od konkretnego obwodu.

Podaj jak możesz który obwód/pin by Cię interesował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...