Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dużo bierze oleju


Danko23

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie 3 tys km temu zmieniałem olej a jako że nie wiem co było lane bo kupiłem auto z komisu, goście w sklepie doradzili mobil 5w40 3000 x1 bodajże hc syntetic.

Przez te 3tys dolałem już litre tak co parę dni jak zaswieci kontrolka na że jest minimum to dolewam po 150-200 ml.

Czy to nie jest za rzadki olej jak na 252 tys przebiegu? Nigdzie olej nie ucieka nie ma wyciekow. Zastanawiam się na przejście na poksyntetyk, może to coś da? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden polsyntetyk, ani inne gow.. chyba ze chcesz rozwalic silnik. Do 1.8t lejesz 5w40 i taki olej powinien byc lany przy kazdym przebiegu. Jedynie zla marke zalales. Ja bym zmienil na motul x-cess lub ravenol vst. Oczywiscie 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mentalność Polaków, przebieg +200to zmieniam na gęstszy ... Olej leje się taki jaki producent zaleca niezaleznie od przebiegu tyle i aż tyle.
Zmiana oleju nie wyeliminujE Ci poboru oleju.

Szukaj w pierwszej wersji wycieków, spraw turbo czy nie popękane. Jak wygląda rura wydechowa - jest na niej taka jakby "sadza" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest bardzo duży pobór oleju. Litr na tysiąc to dużo. Większość 1.8t z dużym przebiegiem bierze olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu dolewasz tylko po 150ml? Od min do max na bagnecie masz litre więc zapewne nie masz nawet połowy stanu.

Możesz mieć przypieczone pierścienie jak to w 1.8t, które za granicą jeździło w LL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz stan na bagnecie przed dolaniem? Może czujnik poziomu oleju świruje? Po otwarciu maski masz teoretycznie spokój na 100km, a później znowu oil min na fisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Danko23 napisał:

Problem wyjasniony, zapchana odma. Teraz jest ok

W którym miejscu było zapchane?
Robiłeś tylko krótkie odcinki?

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Emejcz napisał:

W którym miejscu było zapchane?
Robiłeś tylko krótkie odcinki?

Mechanik powiedział że zapchalo odme,  nie miało gdzie ciśnienie uciekać, ja tam szpecem aż takim nie jestem więc nie wiem, dodam zdjęcie które zrobil. Zrobiłem ponad 800 km i jest tyle oleju co było, sprawdzałem bagnet :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Emejcz napisał:

W którym miejscu było zapchane?
Robiłeś tylko krótkie odcinki

Nie zwróciłem uwagi jak pytales, tak tylko krótkie odcinki. Dzisiaj właśnie jechałem do Rzeszowa zrobiłem 70 km i w Rzeszowie zaswiecilo się na żółto znowu minimum..

Edytowane przez Danko23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ odpowietrzania silnika musi być zawsze w dobrym stanie w tych silnikach, inaczej problemy z tego wychodzą.

Ja po zakupie auta, odrazu rozebrałem całą odmę, przeczyscilem co się dało, popękane i utwardzone kolana i trójniki wymieniłem, i mam spokój, po przejechaniu 10tys km przy wymianie oleju jeszcze zostaje połowa poziomu na bagnecie, przebieg 237tys km

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ta cała odma, brakuje tylko kolana wyjściowego20180621_200630.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo roboty jest żeby całą odme wyjąć?

U mnie ginie dużo oleju i brak wycieków czyli być może to ta odma

Edytowane przez caymort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno przy rozbieraniu, jeżeli wszystko jest fabryczne, niektóre kolana rozsypią się, poleca się zdjąć kolektor dolotowy, ja to robiłem bez ściągania kolektora, sam demontaż mi zajął na spokojnie 2-3god, zamawianie części i montaż, w sumie około 6 god roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu, ale od minimum do maximum na bagnecie masz prawie litr oleju to się nie dziw, że jak dolewałeś po 100-150ml to często dolewałeś. To tak na marginesie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, OlekS napisał:

Tak wygląda ta cała odma, brakuje tylko kolana wyjściowego20180621_200630.jpg

 

received_498469724012852.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...