Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALT] Problem z odpaleniem na ciepłym silniku


KubaTM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu borykam się z problemem z odpaleniem auta na ciepłym silniku. Po trasie i zagrzaniu się do 90 stopni i odczekaniu 20-30 min auto ma problem aby odpalić za pierwszym razem. Wymieniłem dziś świece, ale nadal to samo. Czujnik temperatury w porządku - pokazuje dobre wartości 90-93stopnie. Dziś podbiłem obroty do 800rpm, ale nadal to samo. Sprawdzałem błędy to sonda i pojawił się czujnik wałka rozrządu - sporadyczny jeśli pamiętam dobrze. Jakieś pomysły? Czujnik wałka rozrządu może robić takie akcje? Ktoś zna jego oznaczenie? Jaki koszt ewentualnie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czujnik położenia wału może robić takie akcje, i najczęściej wysiadają właśnie zimą. Wymień go i zobacz czy się poprawiło.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Langista napisał:

Tak, czujnik położenia wału może robić takie akcje, i najczęściej wysiadają właśnie zimą. Wymień go i zobacz czy się poprawiło.

058905161B takie oznaczenie? To będzie to? Wiesz może? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj najpierw jaki masz dokładnie silnik i jego oznaczenie, w tedy będę mógł Cie upewnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Langista napisał:

Podaj najpierw jaki masz dokładnie silnik i jego oznaczenie, w tedy będę mógł Cie upewnić. 

Jest w temacie :) 2.0 ALT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie według etki to wyskakuje 06B905163A, ale mało się na niej znam i trzeba czekać na odpowiedź kogoś innego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem czujnik położenia wałka rozrządu i nadal to samo. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz podmien czujnik położenia wału, a nie wałka. Rozrząd dobrze jest ustawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2019 o 12:51, przem8 napisał:

To teraz podmien czujnik położenia wału, a nie wałka. Rozrząd dobrze jest ustawiony?

Tak. Jest dobrze ustawiony. Czujnik położenia ostatnio wymieniałem bo pokazywał błąd sporadyczny. Został podmieniony na czujnik z Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś został wymieniony filtr paliwa i nadal to samo. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest problem w ogóle? Kręci i się dławi, czy kręci i w ogóle nawet nie odpala? Po rozgrzaniu sprawdź czy iskra jest na świecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Langista napisał:

A jaki jest problem w ogóle? Kręci i się dławi, czy kręci i w ogóle nawet nie odpala? Po rozgrzaniu sprawdź czy iskra jest na świecach.

Jak jest ciepła to nie chce zaskoczyć za pierwszym strzałem. Jak ją dłużej przytrzymam to odpali, ale jest to wkurzające. Na zimnym nie ma żadnego problemu. Problem jest koło 70-80 stopni.

Co wymieniłem?

-świece

-czujnik położenia wałka rozrządu

-czujnik położenia wału korbowego

-filtr paliwa

-czujnik temperatury (koło grudnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2019 o 13:57, Langista napisał:

A jak pracuje jak się zagrzeje? Masz dostęp do kompa żeby logi zrobić?

Mam kolesia jednego co ogarnia w miarę i mówił, że po logach wszystko jest OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KubaTM napisał:

Mam kolesia jednego co ogarnia w miarę i mówił, że po logach wszystko jest OK ?

Niech te logi Ci prześlę i ludzie co znają się lepiej je obejrzą :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mike821004 napisał:

Witam i jak poradził eś sobie bo mam dokładnie to samo silnik 1.6 ana

 

A posprawdzałeś wszystko co było tutaj sugerowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału, czujnik temperatury, pompa paliwa, cewka zapłonowa wymienione. Błędów nie wykrywa. Jedyne co mi się świeci to kontrolka z napisem sensor od czujnika oleju, ale to niedługo planuję zrobić przy wymianie oleju

Edytowane przez mike821004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem regenerowany sterownik silnika bo wariowały obroty przy włączeniu klimy a ww problem mam już od 3-4 miesięcy i mechanik nic nie jest w stanie zrobić. Czekać aż padnie całkowicie. Nieraz się zapali kontrolka od klocków hamulcowych, ale je mam nawet nie w połowie zużyte. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu znika

Edytowane przez mike821004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 07:52, mike821004 napisał:

Ostatnio miałem regenerowany sterownik silnika bo wariowały obroty przy włączeniu klimy a ww problem mam już od 3-4 miesięcy i mechanik nic nie jest w stanie zrobić. Czekać aż padnie całkowicie. Nieraz się zapali kontrolka od klocków hamulcowych, ale je mam nawet nie w połowie zużyte. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu znika

Co do kontrolki hamulców - miałem dwa razy przy odpaleniu auta gdy było koło -8 stopni, ale znikała po 2-3 sekundach. Kupiłem jeszcze jeden nowy czujnik temperatury - na dniach wymienię, ale sądzę, że będzie lipton :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...