Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Błąd P0299


ecobuda

Rekomendowane odpowiedzi

Stare turbo kończyło swój żywot, szukałem dobrej używki i zostałem zmuszony do założenia turbiny po regeneracji.  Silnik ładnie pracuje ale na niższych obrotach zamulony, ciągnie dopiero od 3 tyś. Na zimnym silniku przy lekko ostrym bucie wywala P0299 i idzie w awaryjny.  Jak się zagrzeje to już żadziej( prawie wcale) ale turbo i tak późno wstaje. Sprawdzałem ruch sztangi na jałowym to wygląda to tak jak na załączonym filmiku. Przy dodawaniu gazu grucha zostaje w miejscu, a przy schodzeniu z obrotów schodzi na dół i wraca z powrotem.  Co robić? 

Edytowane przez ecobuda
Rozwinięcie wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2019 o 23:24, ecobuda napisał:

Stare turbo kończyło swój żywot, szukałem dobrej używki i zostałem zmuszony do założenia turbiny po regeneracji.  Silnik ładnie pracuje ale na niższych obrotach zamulony, ciągnie dopiero od 3 tyś. Na zimnym silniku przy lekko ostrym bucie wywala P0299 i idzie w awaryjny.  Jak się zagrzeje to już żadziej( prawie wcale) ale turbo i tak późno wstaje. Sprawdzałem ruch sztangi na jałowym to wygląda to tak jak na załączonym filmiku. Przy dodawaniu gazu grucha zostaje w miejscu, a przy schodzeniu z obrotów schodzi na dół i wraca z powrotem.  Co robić? 

Dzięki koledze HOLMATRO,robiliśmy dzisiaj logi, na początku szło fatalnie bo silnik jak był nie dogrzany to ciągle szedł w tryb awaryjny (P0299) jak się porządnie dojrzał szło już lepiej i udało się.  Logi wrzucę jutro.  Ale z obserwacji wiem że turbo nie pompuje tyle ile chce sterownik. Podczas jazdy testowych załwarzyłem też że czasami turbo pompuje porządnie ale tylko na wyższych obrotach od 2500, dołu nie ma prawie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj te logi, ale na razie wygląda na to że wyrzuciłeś parę złotych w błoto, decydując się na regenerację turbawki :naughty::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta turbina w okolicach 2k RPM powinna już pompować tyle co chce ECU a u Ciebie jest około jeden bar za mało ...

Praktycznie do końca logowania nie dobija do tego co by chciało ECU :glupek2:

Masz na to to jaką gwarancyję ?  :kox::tongue4::whistling:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gwarancje i fakturę.  Turbina po regeneracji  wyglądała jak by miała nowy rdzeń,  tylko muszle i grucha były piaskowane. Na sztandze było widać ślad po ori farbie i nie była ruszana. Może źle geometria ustawiona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj tylko oddawaj to na reklamację , szkoda czasu i nerwów ...

Tutaj masz za dwie paczki używkę, jak ma niewielki luz to i tak będzie o niebo lepsza od tej co masz teraz :

https://allegro.pl/oferta/turbina-1-9-tdi-awx-avf-130-km-audi-a4-a6-passat-b-7820191355

A tutaj w jeszcze lepszym stanie :

https://allegro.pl/oferta/turbina-1-9-tdi-130-km-avf-axr-038145702g-7706816241

Dopytaj tylko sprzedawców czy nic im nie wiadomo na temat czy były regenerowane, bo to je z góry by dyskwalifikowało ...

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,  miałeś rację,  to turbo to złom.  Dzisiaj stanęło całkowicie, beton.  Nie można wirnikiem ruszyć.  Wydłubałem już a auta i dalej szukam używki a to oddaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:glupek2:

A powtarzam od dawna że szkoda pieniędzy na regenerację turbawek i pompek ... :tongue4::D

 

P.S.

Ciekawe ile jest warta ta gwarancja którą do tej turbiny dostałeś :naughty:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro chłop ma do mnie przyjechać i zobaczymy.  Dzisiaj byłem u niego to powiedział żebym wymienił n75 a jak to nie pomoże to wkręcił śrubke od zderzaka o jeden obrót i powinno pomóc.  W drodze do domu (ok 30 KM)  super turbo stanęło. Wydaje mi się że w mojej turbinie został się jakiś mały chiński spawacz który miał dość zmiennych wiatrów i przyspawał ośke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina zabrana do ekspertyzy.  Pan turbiniarz twierdzi że jest zawarta bo mam problem że smarowaniem. Sam osobiście sprawdzałem ciśnienie oliwy. Jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejna spartolona regeneracja :) klasyk gatunku. Kup sobie używke, załóż i śmigaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan od regeneracji  podszedł do sprawy ambicjonalnie i przywiózł jeszcze raz to samo turbo ale jeszcze raz zrobione.  Założyłem. Od razu poprawa. Pompuje od samego dołu, według vcdsa ok 50 mbarów mniej ale czuć że auto jedzie (skrzynia multitronik). Puki co muszę się jeszcze uporać z wypadająca rurą z turbiny bo przy mocnym bucie gdy turbo mocno pompuje wypluwa ją z turbiny. Jutro to ogarnę i porobię jakieś logi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...