Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena zestawu ( polerka + pielęgnacja)


veebrys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do wypolerowania swirli na moim lakierze i do tego kompleksowe zabezpieczenie lakieru. Czy taki zestaw będzie odpowiedni? Budżet to ok 300zł. Ewentualnie proszę o sugestie co zmienić/dodać/wyrzucić

- ValetPRO - YELLOW Clay Bar GLINKA do lakieru 100G

- SHINY GARAGE - Pure Paint Cleaner do LAKIERU 250ml

- RRC Alkohol Izopropylowy IPA 1L odtłuszcza lakier

-FINISH KARE 1000P Hi-Temp Paste 59ml WOSK +3xfibra

- SHINY GARAGE - Morning Dew Quick Detailer 1L

- MEGUIARS Deep Crystal Polish Czysta politura 473ml

- MENZERNA - Foam Pad Black SOFT 150m Gąbka Polerska

- MENZERNA - SF3500 SF4000 250ml lekko ścierna PASTA

 

Polerka jaką posiadam to Polerka samochodowa Tryton TMA1300K .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z internetu.. Nie ukrywam ze jestem totalnym laikiem dlatego napisalem. Chodzi mi o usunięcie delikatnych zarysowan nie wydmczuwalnych pod pasnokciem oraz o to żeby szary lakier nabrał głębi i połysku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, veebrys napisał:

SHINY GARAGE - Morning Dew Quick Detailer 1L

Zamiast tego raczej lepszy będzie qd od ADBL.

Zamiast tej politury to już lepiej polerkę trzasnąć menzerna 400 jako one-step, potem najwyżej poprawić pastą finishową i wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale menzerna 400 to pasta mocno ścierna. Nie mam na tyle glebokich rys żeby aż tak męczyć lakier. Nie wystarczylaby jakas pasta finiszujaca? Polerka zastapi politure? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż ten swój lakier w świetle latarki to zobaczymy w jakim jest cudnym stanie. Zmęczony to on jest teraz ?  Audi ma twardy lakier i finishem to sobie możesz czas tracić z marnym efektem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2019 o 19:39, przem8 napisał:

Pokaż ten swój lakier w świetle latarki to zobaczymy w jakim jest cudnym stanie. Zmęczony to on jest teraz ?  Audi ma twardy lakier i finishem to sobie możesz czas tracić z marnym efektem.

 

Próbowałem wczoraj robić zdjecia z latarką ale te ryski sa tak małe ze nie widac ich ? wiec temat polerki narazie odpuszczam a skupmy sie na kosmetykach. Mój zestaw jest ok? Chodzi mi o glinkę, cleaner, qd, wosk. Politura potrzebna? Ogólnie super efektu lustra nie uzyskam ponieważ to szary kolor dlatego chodzi mi tylko o to aby nabral trochę głębi, trochę połysku i byl dobrze zabezpieczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie wyłapać na zdjęciu jedna ryske. Sa one takie ze ciężko wyczuć paznokciem. Dlatego jaka pasta by mi w tym pomogła i jaki zestaw kosmetyków zeby ze wszystkim zamknąć sie w 300zl?IMG_20190208_155620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 13:53, veebrys napisał:

ktoś coś doradzi?

Ja tam widzę więcej niż jedna. Jak chcesz widzieć rysy, to musisz mieć światło padające od strony przeciwstawnej, nie od tej samej skąd patrzysz, szczególnie na takim kolorze lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...