Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Volveline 10w40


Adas2018

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Czy polecacie volveline maxlife 10w40 pod instalację LPG. 

Przebieg 237. Instalacja Stag, wtryskie Hana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry olej, a rodzaj instalacji LPG tutaj nie ma znaczenia.

Valvo jest tani i dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co ma olej do instalacji LPG. Nie mniej ja jeżdżę na Valvo od 5 lat na 3 autach i złego słowa powiedzieć nie mogę, a wręcz polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinien mieć wpływu, ale słyszałem że użytkownicy LPG często wybierają oleje tej firmy. 

LPG ma wyższa temp spalania i jest suchszy więc zależy na jak najlepszym smarowniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze przy zasilaniu silnika gazem to skrócenie interwału wymiany oleju silnikowego o ok. 25%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adas2018 napisał:

 

Czy polecacie volveline maxlife 10w40 pod instalację LPG. 

 

nie polecamy 10W40 tylko 5W40 Synpower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adas2018 napisał:

Dlatego 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adas2018 napisał:

. Dlaczego będzie lepszy 

z automatu, 5w40 jest lepszy od 10W40, to chyba logiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adas2018 napisał:

1. Teoretycznie nie powinien mieć wpływu, ale słyszałem że użytkownicy LPG często wybierają oleje tej firmy. 

2. LPG ma wyższa temp spalania i jest suchszy więc zależy na jak najlepszym smarowniu. 

1.  olej ma wpływ na kondycję silnika zwłaszcza przy zasilaniu gazem a że wybierają rządzi kasa.

2. rzeczywiście to prawda, dodatkowo gaz nie chłodzi komory spalania, zanieczyszcza olej siarką i szybciej utlenia olej.

Nie napisałeś na jakim teraz oleju jest silnik, czy coś bierze oleju i jakie trasy robisz rocznie.

Jak wymieniasz olej kilka razy w roku to lej na co Cię tam stać ekonomicznie ale jak  robisz wymianę raz lub dwa razy w roku to szarpnij się na coś lepszego o ile chcesz utrzymać silnik w jak najlepszej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jeździłem na Castrol EDGE 5W40. 

Po przejściu na LPG ubytki są. Wymiana oleju 2 razy w roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem już 2 tys km i mogę powiedzieć na Volveline auto chodzi lepiej niż na EDGE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lej 10w40. Synpower 5w40 to jeden z nielicznych w miarę dobrych olei tej firmy. Max life był dobry kiedyś, teraz podobno lipa masz info w sieci na kilku forach. Ma kiepskie analizy. Lepiej od niego wypada Lotos Synthetic Plus 5w40 który jest jeszcze tańszy. Do LPG teoretycznie powinno szukać się oleju z jak najwyższym TBN.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Randor napisał:

 Do LPG teoretycznie powinno szukać się oleju z jak najwyższym TBN.

To jest prawda w początkowej fazie po założeniu gazu o ile stary silnik nie został prawidłowo przygotowany pod gaz.

Co do olejów to gaz potrzebuje szczególnie trwałego filmu olejowego a więc szukajmy oleju na dobrych bazach z jak najwyższą lepkością kinematyczną w temperaturze roboczej silnika.

Każdy świeżo zalany olej wycisza silnik, film olejowy działa.

Są kiepskie oleje 5W40 i wyśmienite 10W40, patrzmy na użyte bazy, parametry techniczne 10W40 Mitasu, Eneos, MIllers/Trident, Penrite, Amsoil, Neste Oil.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że są kiepskie oleje 5w40 i dobre 10w40 ale w tym temacie i chyba wszystkich pozostałych na tym forum chodzi raczej o te popularniejsze i tańsze (czyt kiepskie) oleje 10w40. Bo nazywać valvo max life dobrą oliwą to z lekka nieporozumienie:)

Edytowane przez Randor
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurol super lite 5w40 deklasuje omawiane oleje w podobnym przedziale cenowym. Wysoki TBN korzystny dla silnika przy instalacji lpg. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...