Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana lamp h7 na bixenon skretny


broneek94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy

Wiem ze temat byl poruszany juz nie raz lecz nie moge znalezc konkretnej odpowiedzi i pomocy.

PACJENT AUDI A4 B8 AVANT 2008/2009

A więc kupilem lampy bixenony skretne, spryski i zderzak poniewaz mialem spotkanie z sarna i stwierdzilem jak juz robic caly przod to zaloze lampy  i zderzak z spryskami

i tu pytanie co potrzebuje dalej do uruchomienia tego wszystkiego gosciu co kupilem od niego spryski dal mi odrazu do nich wtyczki wiem napewno ze musze kupic przejscia do lamp z 10 pinow na 14 i dalej stoje w miejscu niewiem co jeszcze kupic a tez niechce zaczac grzebac i pozniej zeby to stalo bo cos bedzie mi brakowac.

chce to zrobic na tip top z czujnikami poziomowania itd zeby to mialo rece i nogi .

PROSZE O POMOC!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zrobić na tip top tak jak fabryka to musisz mieć też MCE moduł centralnej elektryki który obsługuje Xenony, spryskiwacze, do tego potrzebny będzie też sterownik 55 od poziomowania ważne aby był do skrętnych, dołożyć troszkę kabelków, żadne przejściówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2019 o 20:46, Góral65 napisał:

Jak chcesz zrobić na tip top tak jak fabryka to musisz mieć też MCE moduł centralnej elektryki który obsługuje Xenony, spryskiwacze, do tego potrzebny będzie też sterownik 55 od poziomowania ważne aby był do skrętnych, dołożyć troszkę kabelków, żadne przejściówki 

Bez adapterów można ale trzeba by wtyczki przerabiać z 10 na 14 pinów a tak to wspinasz adaptery i po sprawie 

małe co dalej gdzie co popodlaczac itd jake kupić części o jakich numerach oem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góral65 jeśli to ogarniasz od a do z mógłbyś mi pomoc niechciałbym żeby 10 osób mówiło co robić i każdy co innego bo zazwyczaj się to tak kończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że słyszysz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele:wink:

Tak jak pisałem jak chcesz zrobić na tip top tak jak fabryka to musisz mieć MCE który obsługuje bixy, on steruje przesłoną w lampie (krótkie długie) i on też steruje pompką od sprysków i aby działało poziomowanie muszą być kostki 14 pinowe, jak założysz przejściówki to i tak trzeba pociągnąć jeden kabelek od MCE do lamp sterowanie długimi, ale nie będzie działało poziomowanie, do poziomowania też trzeba pociągnąć dodatkowe kabelki od sterownika 55, to albo robisz na tip top albo kaszanę żeby tylko lampy świeciły

 

Edytowane przez Góral65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2019 o 07:54, Góral65 napisał:

Widzę że słyszysz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele:wink:

Tak jak pisałem jak chcesz zrobić na tip top tak jak fabryka to musisz mieć MCE który obsługuje bixy, on steruje przesłoną w lampie (krótkie długie) i on też steruje pompką od sprysków i aby działało poziomowanie muszą być kostki 14 pinowe, jak założysz przejściówki to i tak trzeba pociągnąć jeden kabelek od MCE do lamp sterowanie długimi, ale nie będzie działało poziomowanie, do poziomowania też trzeba pociągnąć dodatkowe kabelki od sterownika 55, to albo robisz na tip top albo kaszanę żeby tylko lampy świeciły

 

Góral taka jak pisałeś niema mce który obsługuje bixa u mnie siedzi 8K0907063

Mam do kupienia od kumpla 8K0907063D

czy ten będzie obsługiwał bixa 

kupiłem adaptery do lamp z 10 na 14 pinów już z kablami które doprowadzę do mce i instalacje do spryskiwaczy jeszcze czekam na instalacje do samopoziomowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, broneek94 napisał:

Góral taka jak pisałeś niema mce który obsługuje bixa u mnie siedzi 8K0907063

Mam do kupienia od kumpla 8K0907063D

czy ten będzie obsługiwał bixa 

kupiłem adaptery do lamp z 10 na 14 pinów już z kablami które doprowadzę do mce i instalacje do spryskiwaczy jeszcze czekam na instalacje do samopoziomowania 

Tak z końcówką D obsługuje bixa, nie rozumiem po co kupowałeś przejściówki jak chcesz zrobić poziomowanie wystarczyło same kostki 14-pinowe i poprzekładać kabelki i dołożyć brakujące, jak będziesz przeciągał kabelki z lamp od długich to dołóż sobie od razu trzy kabelki do poziomowania (dwa jako skrętkę)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Góral65 napisał:

Tak z końcówką D obsługuje bixa, nie rozumiem po co kupowałeś przejściówki jak chcesz zrobić poziomowanie wystarczyło same kostki 14-pinowe i poprzekładać kabelki i dołożyć brakujące, jak będziesz przeciągał kabelki z lamp od długich to dołóż sobie od razu trzy kabelki do poziomowania (dwa jako skrętkę)  

Widzisz tego Niewiedzialem i zamówiłem trudno teraz już są na aucie to tylko jadę po mce i w poniedziałek będę musiał działać a te kabelki 3 to od lampy ciągnąć do mce czy skąd bo niewiem jaka długość zostawić 

INSTALACJA POZIOMOWANIA XENON REF AUDI A4 B8 A5 Q5 https://allegro.pl/oferta/instalacja-poziomowania-xenon-ref-audi-a4-b8-a5-q5-7174462868

tu masz link do wiązki samopoziomowania niema tu tych kabli o których mówisz ??

Edytowane przez broneek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem dwa posty wcześnie że są potrzebne kostki 14-pinowe, jeden z trzech kabelków idzie do bezpieczników w słupku A a skrętka idzie do sterownika 55 który też potrzebujesz a oryginalnie jest on montowany za schowkiem po stronie pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Góral65 napisał:

Pisałem dwa posty wcześnie że są potrzebne kostki 14-pinowe, jeden z trzech kabelków idzie do bezpieczników w słupku A a skrętka idzie do sterownika 55 który też potrzebujesz a oryginalnie jest on montowany za schowkiem po stronie pasażera.

Ok to jeszcze jutro kable po przerzucam kable spryski już mam instalacja jest węże wszystkie pozapinane i trzeba działać dalej sterownik jutro kupię od kumpla

A podałbyś jakies numery tego sterownika 55 czyli wyciągam stary za schowka i na miejsce tego wkładam nowy który obsługuje samopoziomowanie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, broneek94 napisał:

Ok to jeszcze jutro kable po przerzucam kable spryski już mam instalacja jest węże wszystkie pozapinane i trzeba działać dalej sterownik jutro kupię od kumpla

A podałbyś jakies numery tego sterownika 55 czyli wyciągam stary za schowka i na miejsce tego wkładam nowy który obsługuje samopoziomowanie ???

Przy zwykłych lampach nie ma sterownika 55,  trzeba całkowicie zrobić instalację, jak dobrze pamiętam to po trzy kabelki do każdego czujnika, skrętka do lamp, zasilanie i kilka kabelków do gateway, nr sterownika do lamp skrętnych 8H0907357A 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Też chcę przerobić na BIXy i pytałem gościa z serwisu (prywatnie go znam) czy muszę przerabiać przód pod spryski i powiedział mi, że NIE...bo dla przykładu amerykańce miały BIXy bez sprysków. Coś mi się wydaje, że trochę koloryzuje. Wypowie się ktoś kompetentny, czy faktycznie tak jest?  Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas potrzebne są spryskiwacze i samopoziom. USA to wgolę inna bajka. Tam są zacofanie przepisy jeśli chodzi o światła.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 22:57, Góral65 napisał:

Przy zwykłych lampach nie ma sterownika 55,  trzeba całkowicie zrobić instalację, jak dobrze pamiętam to po trzy kabelki do każdego czujnika, skrętka do lamp, zasilanie i kilka kabelków do gateway, nr sterownika do lamp skrętnych 8H0907357A 

goral wszystko zamontowane pospinane jedna rzecz co zostala to wpiac dwa kable od lamp do mcu gdzie je wpiac mam??? lampy juz swieca wszystko led przygasa przy kierunkach itd wszystko bajka tylko przeslona nie dziala bo te kable dwa nie podpiete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziomowanie też zrobione?

Lewa lampa  kosta A2 17-pinowa  brązowa, pin 3

Prawa lampa kostka A3 17-pinowa czerwona, pin nr 9

BORD.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Góral65 napisał:

Poziomowanie też zrobione?

Lewa lampa  kosta A2 17-pinowa  brązowa, pin 3

Prawa lampa kostka A3 17-pinowa czerwona, pin nr 9

BORD.png

Poziomowanie jeszcze niema bo czekam na instalacje bo gościu z Allegro coś w ciuła wali ale niby w poniedziałek ma przyjść a powiedz mi masz gdzies zapisane kodowanie bo lampy działają wszystko ok ale naprzyklad mam problem z oświetleniem wewnętrznym po zmianie myć nie działa oświetlenie wewnętrzne i naprzyklad podświetlanie zegarów jest zmniejszone na maksa i nieda się rozjaśnić od czego to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina kodowania, żeby wszystko działało trzeba ściągnąć CP (ochronę komponentu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Góral65 napisał:

To nie wina kodowania, żeby wszystko działało trzeba ściągnąć CP (ochronę komponentu)

Podpiąłem teraz te kable dwa od lamp prawa przesłony działa lewa nie i da się tylko długimi mrugać a nieda się ich włączyć żeby świeciły cały czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie zrobione? dokładnie posprawdzaj czy wszystko dobrze podłączone, ewentualnie podmień lampy miejscami tak aby tylko kostki podłączyć, można będzie wyeliminować uszkodzenie przesłony i złe podpięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...