Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porysowane auto i kwota zaproponowana przez TU (AC)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio ktoś przerysował dookoła auto żony - Seat Ibiza 2003. Porysowanych jest 8 elementów. Załączam dokumenty, które dostałem od ubezpieczyciela. Pytanie, czy da się coś jeszcze ugrać. Auta nie chcę naprawiać w warsztacie bezgotówkowo, chcę kasę do ręki.

Zastanawia mnie korekta za ogumienie, grubość bieżnika niby 5mm (musiałbym sprawdzić), i zużycie 59%? To ile nowe mają, 12mm? Wydawało mi się że koło 8.

Kilka elementów w aucie było już kiedyś malowane. Suma ubezpieczenia na dzień podpisania umowy to 8200.

Z góry dziękuję za wskazówki.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel orzekł "szkodę całkowitą" (przy szkodach z AC "całkę" można orzec, jeśli koszt naprawy przekracza 70% wartości auta przed szkodą) , w związku z czym odszkodowanie stanowi różnicę pomiędzy wartością auta przed szkodą , a wartością wraku. W tym przypadku Warta zastosowała stawkę rbg 130 zł netto, aby zawyżyć koszt naprawy. Teoretycznie mógłbyś napisać do nich odwołanie, w którym zaznaczasz, że znalazłeś warsztat lakierniczy, który dokona naprawy zgodnie z ich kalkulacją, z zastosowaniem niższej stawki rbg, w związku z czym koszt naprawy nie przekroczy 5 tys zł. Jednak ich wycena szkody zawiera dwie opcje - metoda kosztorysowa z zastosowaną stawką 65 zł i bezgotówkowa ASO ze stawką 130 zł. Zatem korzystniejsze jest pogodzenie się z orzeczeniem szkody całkowitej i przyjęcie odszkodowania w kwocie 3700 zł., bo ta kwota jest o blisko 800 zł wyższa niż wyliczenie kosztu naprawy na stawce 65 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. W takim razie biorę co dają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nic nie bierz "co dają" tylko rozsyłaj po firmach odzyskujących odszkodowania. Nic Cię to nie kosztuje a może kilka stówek jeszcze ugrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za to AC nie małe pieniądze, to staraj się aby auto zostało zrobione jak należy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...