Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak to cholerstwo zmontować?


pbartek_13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Zamówiłem komplet spojlerków nadkoli wraz z mocowaniami. No i mam problem, jak to zmontować? Problemem jest to, że jeden otwór jest w kształcie koła, natomiast ta podkładka w której zakleszcza się spinacz jest o kwadratowym otworze. Wiem, że to nie problem dociąć odpowiedni kształt, po prostu nurtuje mnie kwestia czy to źle składam czy jak? :) I czy dobrze założyłem tą metalową blaszkę? Bo generalnie metalowa śruba która ma się w niej blokować jest mocno przekosowana. Proszę o pomoc. 
PS. Próbowałem ze schematem ale nie wynika z niego jakie mają być te otwory a wszystkie podkładki wyglądają tak samo... :)

 

InkedIMG_20190207_172336_LI.jpg

IMG_20190207_172140.jpg

IMG_20190207_172112.jpg

PDC_nadkole.jpg

Edytowane przez pbartek_13
Zapomniałem dodać zdjęcia schematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowy zacisk przychodzi do osłony silnika, w miejscu gdzie od dołu spinka idzie do spojlerka.  

Kwadrat wkładasz w miejsce do niego przeznaczone czyli "kwadratowe" i montujesz spinką o nr 4A0 805 121 A na płaski śrubokręt. Na zewnątrz idzie spinka na krzyżakowy o nr 4A0 805 121 C.

e4643f73d7fc67a695b26bcddeb8d512.jpg

Edytowane przez turzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, nie zgadza mi się właśnie ten zewnętrzny. Dostałem taki komplet jak na zdjęciu poniżej, w kwadratowym jest już podkładka i w sumie ten "spinacz" krzyżakowy od płaskiego niczym się nie różni, pasuje do niego wiec ok. Pozostaje ten zewnętrzny otwór w kształcie koła, a ja do niego nadal mam podkładkę która jest w kwadrat i nijak w to koło nie wejdzie... Jaka tam powinna wchodzić podkładka? Czy po prostu wziąć pilnik i to ładnie wyprofilować na kwadrat? Tak jak mówię, to nie jest problem żaden po prostu mnie to mega nurtuje dlaczego sprzedają wszędzie taki zestaw mocowań który de facto nie pasuje do końca.

IMG_20190207_202036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te dwa otwory mi chodzi, mam do nich dwie takie same podkładki (kwadratowe) ale do okrągłej geometria po prostu nie pozwala na włożenie...:) InkedIMG_20190207_172112_LI.jpg

Edytowane przez pbartek_13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten okrągły otwór łączysz spojlerek ze ślizgiem zderzaka, w którym ten  kwadratowy zacisk jest już obecny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...