Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przejście na oryginalny olej


Namiot_N1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,  pytanie do osób które mają sporo wiedzę na temat oleju co sądzicie na wrócenie na olej oryginalny chodzi mi o parametry 5W30 jakie miał jak wyjeżdżam z fabryki.

Obecnie jest zalany olej motul 5W40 i jest ok. Ale słyszałem że to tego silnika powinniście zalać olej 5W30 że względu na poprawne działanie  hydrauliki , chodzi o grubość filmu smarnego

Silnik nic nie bierze oleju więc myślę wrócić do oryginalnego parametru .

Jak wy byście zrobili ??

 

olej-millers-oils-ee-longlife-5w40-5l-mazowieckie-marki-477029050.jpg

Edytowane przez Namiot_N1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Namiot_N1 napisał:

Witam ,  pytanie do osób które mają sporo wiedzę na temat oleju co sądzicie na wrócenie na olej oryginalny chodzi mi o parametry 5W30 jakie miał jak wyjeżdżam z fabryki.

Obecnie jest zalany olej motul 5W40 i jest ok. Ale słyszałem że to tego silnika powinniście zalać olej 5W30 że względu na poprawne działanie  hydrauliki , chodzi o grubość filmu smarnego

Silnik nic nie bierze oleju więc myślę wrócić do oryginalnego parametru .

Jak wy byście zrobili ??

 

olej-millers-oils-ee-longlife-5w40-5l-mazowieckie-marki-477029050.jpg

nie cuduj, lej to lejesz do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomych co do tego silnika zalewają 10W40, 5W40, 5W50 i 5W30 wszystko zależy od miejsca i sposobu eksploatacji tego silnika.

5W30 zapewne sprawdzi się gdzieś w Skandynawii ale na południu europy, lato Hiszpania/Włochy byłby bardziej potrzebny 5W50.

Jak na nasze warunki klimatyczne pozostań przy 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi też tak się wydaje że 5W40 jest najlepszy jak chodzi o temperaturę na polskie warunki .

Ale czemu w ASO mówią że lepiej zalewać 5W30 że niby jest silnik pod niego zaprojektowany , chodzi o niby spasowanie elementów pod grubość filmu smarnego ?? To mnie zdziwiło...  Ktoś  was z taką opinią też się spotkał??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...