Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mrugające światła i ich brak


mati12468

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
pojawił mi się dzisiaj problem w A4 B6. Odpalając dzisiaj samochód, a praktycznie przekręcając tylko zapłon pojawiła się informacja na komputerze o uszkodzonej żarówce stop (lewa i prawa), żarówce świateł cofania (lewa i prawa) oraz o światłach przeciwmgielnych z tyłu. Uruchamiając samochód i sprawdzając oświetlenie nie działa w ogóle lewa tylna lampa, w prawej tylnej działa światło stop, światło cofania tylko mruga. Dodatkowo zaobserwowałem mruganie światła pozycyjnego (lewy przód). Co ciekawe włączając lewy kierunkowskaz zaczyna mrugać bardzo szybko, tak jakby objawiało się to uszkodzoną żarówką (mruga tylko przedni oraz boczny kierunkowskaz). Mogę dodać tylko, że od dłuższego czasu co jakiś czas pojawiała mi się kontrolka ESP. Obecnie przy tych błędach pali się cały czas.

Długo nie czekając podpiąłem się pod VAGA i sprawdziłem błędy - czujnik świateł stop oraz czujnik kąta skrętu. Przejechałem się więc samochodem, aby ewentualnie skalibrować czujnik kąta skrętu i faktycznie zniknęła kontrolka, ale pojawiała się przy każdym następnym uruchomieniu.

Brak mi pomysłów, sprawdziłem masę od akumulatora i OK, alternator też bym odrzucał, ponieważ te ekscesy dzieją się nawet na włączonym zapłonie, bez uruchomionego silnika. Wolę nie ruszać póki co auta, żeby nikt mi w d*pę nie wjechał.

Panowie proszę o poradę, może ktoś z Was z czymś takim się spotkał.

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mam swiadomosc, że jest do wymiany i już go zamówiłem. Ale podstawowe pytanie, co ma czujnik świateł stop, do migajacego wstecznego i pozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robi zwarcie w instalacji to moga sie rózne cyrki dziać. To wszystko jest ze soba połaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien go i zobaczymy czy dalej sie cos dzieje. Wtedy bedziemy szukali dalej. Puki co najpierw ta usterke usun.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...