Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gruszka kierownica powietrzna


Tomek bbbb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam auto audi a4 b6 150 koni 2003 r i mam problem z tą gruszka ramie sie nie rusza zakupiłem używkę włożyłem i ramie wciąga a nie odpycha  sam nie wiem co tu może być czy coś blokuje czy łopatki sa źle ustawione czy kolejna gruszka dziurawa albo coś źle złożone proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej informacji na temat silnika, bo z tego co napisałeś nic nie wiadomo, jaki silnik?? 2.0FSI 

Jeżeli tak, to sprawdź układ podciśnienia.

Gruszki z reguły mają gumowe membrany, łatwo się sprawdzają czy są szczelne czy nie.

Kolejną rzeczą może być sprawdzenie mechanizmu który porusza gruszka na "sucho"

Ale i tak ta informacja może być nie dorzeczna, ponieważ nie wiemy o jaki silnik dokładnie chodzi.

150 konny był avj 1.8t, ale jak piszesz, że masz 2003, to tego silnika już nie było

Edytowane przez OlekS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reakcja gruszki to taka że pociągnie te ramie co innym sie zawsze łamie do środka i nie odbija już dopiero jak silnik zgaszę to idzie odblokować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby nie było sprężyny w gruszce. Powinna być dosyć silna sprężyna, która sama wypycha ramie w górę. Stawia ona znaczny opór przy próbie ręcznego wciśnięcia ramienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale jak wykręciłem gruszkę to normalnie odbija a może żle składam ktoś podpowie mi jak prawidłowo połączyć gruszkę z tymi łopatkami w kolektorze  czy tam sie coś stawia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest tylko jeden sposób na złożenie tego, źle się nie da złączyć, klapy kręcą się bez większych oporów (bez gruchy)?

Edytowane przez Rosomak91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wyciągnij zawór sterujący podcisnieniem na 100% zapchany lub zapieczony, przedmuchaj sprężonym powietrzem wpuść kroplę oleju 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...