Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelnienie bdv


dawidpuskar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Na dniach chce się zabrać za "uszczelnienie" góry silnika bo ubywa mi trochę oliwy 5w30 i co jakiś czas muszę dolac.

Na pewno wali z pod jednej pokrywy zaworów. Wiem że są jeszcze jakieś uszczelniacze itp co się wymienia od tylu silnika + odma. 

Mógłby ktoś wypisać rzeczy które mogą być jeszcze spowodowane że oliwa mi ucieka? 

Jak już rozbiore pokrywy to zrobię resztę :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmy do inspekcji czy nie są zapchane i czy nie popękane,separator oleju(lub też zawór odpowietrzający głowicy jak kto woli) do wymiany na nowy. Z tyłu są 2 zaślepki na walkach wydechowych. Jak mokro pod nimi to wymiana na nowe ale tylko z aso (42zl sztuka).

Sprawdź też czy pod nastawnikami nie jest mokro. Tam też lub się pocić,pod nastawnikami dodatkowo są uszczelki w kształcie połkola-tez do inspekcji.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć podepnę się pod temat. 

Od jakiegoś czasu borykam się z uciekającym olejem.Robiłem 2 razy uszczelnienie pokrywy zaworów,gdyż pierwsze nic nie pomogło. Sytuacja nie poprawiła się przy poprawce.Podczas wymianie kół na letnie zauważyłem, że wahacze,półośka od strony pasażera zasmarkane są dość porządnie olejem. Oprócz tego dymi spalonym olejem od strony pasażera w komorze silnika Jakieś pomysły którędy może uciekać? Czy to na pewno pokrywa? Bo mechanik coś wspomniał że może byc pokrywa do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gelo5 napisał:

Cześć podepnę się pod temat. 

Od jakiegoś czasu borykam się z uciekającym olejem.Robiłem 2 razy uszczelnienie pokrywy zaworów,gdyż pierwsze nic nie pomogło. Sytuacja nie poprawiła się przy poprawce.Podczas wymianie kół na letnie zauważyłem, że wahacze,półośka od strony pasażera zasmarkane są dość porządnie olejem. Oprócz tego dymi spalonym olejem od strony pasażera w komorze silnika Jakieś pomysły którędy może uciekać? Czy to na pewno pokrywa? Bo mechanik coś wspomniał że może byc pokrywa do wymiany?

Będą to prawdopodobnie uszczelniacze wałków, które są z tylu silnika. Pod nimi są wydechy I za pewnie leci na nie I śmierdzi oliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...