Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak lini odcięcia


michalek510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu zmieniłem soczewki w lampie bixenon na te  z B8. Niestety od tego czasu mam problem ponieważ świecą za wysoko. Mam tak jakby 2 linie odcięcia jedna od krótkich, a druga od długich, dodatkowo długie świecą strasznie wysoko.  Wygląda to tak jak by przesłona od długich się nie do końca zamykała. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Przed wymianą soczewek było wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż na fotce jak to wyglada,bo długie nie mają lini odcięcia tylko taki placek jak na ścianę zaświecisz. Adaptery masz wycinane z mocowania soczewki b8 czy te metalowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptery mam wycinane, soczewki kupiłem od gościa z forum co tym handluje.  Zaznaczyłem linie odcięcia pierwszą bo nie wiem czy dobrze ją aparat wychwycił.

IMG_20190209_221444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to normalne dla tej soczewki, bo ja mialem tak jak z bliska poniżej, a jak się oddalę, to też taka linia brzydka się robi. Soczewki b8+.

HpLAxh4_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że u mnie ewidentnie za wysoko świeci, bo nawet czasami ktoś mi mignie. Nie da się nawet ich już bardziej obniżyć bo jest na maxa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 22:44, MarcinL napisał:

Chyba to normalne dla tej soczewki, bo ja mialem tak jak z bliska poniżej, a jak się oddalę, to też taka linia brzydka się robi. Soczewki b8+.

HpLAxh4_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

lampy ustawiałeś u diagnosty?
bo ja już nie ogarniam tych fachowców w moich okolicach...

u mnie każdy po każdym poprawia i brakuje typowego stwierdzenia.. Panie, kto panu to tak spier....
już nie wiem czy lampy powinny świecić tak jak u Ciebie foto czy linią odcięć na jednym poziomie

HpLAxh4_d.jpg

Edytowane przez lasic89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lasic89 napisał:

lampy ustawiałeś u diagnosty?
bo ja już nie ogarniam tych fachowców w moich okolicach...

Ta taśma na ścianie, to akurat linia odniesienia miała być, bo w b7 wyciąga się lampy do wymiany żarnika.

Co do ustawienia, to podczas przeglądu diagnosta mi poprawił ustawienie, bo miałem za nisko (po wymianie na b8 lift), ale i tak sam podniosłem odrobinę do góry. Teraz jest u mnie idealnie i nie razi z naprzeciwka nikogo (sprawdzałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lasic89 napisał:

up
edytowane szczegółowo :D

W b8+ nie ma idealnej linii odcięcia z tego co patrzyłem po necie foty. Ja jeszcze stoję blisko ściany, to w miarę to wygląda, ale jak się cofnę, to nagle taka fajka w górę się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem. walczyłem z tym bardzo długo....
na jednej stacji fachura ustawił takie schodki (jak na foto edytowanym) prawa linia odcięcia lewej lampy (ta większa) zgrywała sie z lewą linią (ta jak to określiłeś "fajka" :D) prawej lampy
a na na innej stacji ustawił inaczej (foto niżej) i już nie wiem jak jest prawidłowo... soczewki również b8 lift

chyba zostaje odwiedzić ASO Audi....

IMG_20181117_222226[1].jpg

Edytowane przez lasic89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie osiągniesz idealnego odcięcia też  mam moje biksy  na soczewkach z B8  jest lepiej  niż  z b6 ale ... u mnie jeszcze  nisko świecą na soczewach z b8  regulacja na max w górę i może 20 m na tych samych ustawianiach z soczewkami  b6 jest ok  a robiłem już adaptacje xenonów Vagiem i nic to nie daje dalej nisko świeca  :( nie wiem co jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się uda zrobić zdjęcie, to pokażę moje jaki zasięg mają i nie oślepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lasic89 napisał:

może same projektory skierowane za bardzo w dół?

ustawiałem bawiłem się pół dnia podkładki  itd . i nic nie dało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lasic89 napisał:

 

 

22 godziny temu, foni napisał:

 

Takie coś u mnie jest

IgcNaeQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam soczewki od b8 w bixie, aby dobrze projektor osadzić trzeba zrobić otwór przy nieuzywanym dolnym mocowaniu projektora. Przy metalowych adapterach wtedy łatwo się osadza projektor i nie ma problemów z prawidłową wiązką światła.

3dbf113f2a734ebamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, foni napisał:

ustawiałem bawiłem się pół dnia podkładki  itd . i nic nie dało .

Do sprawdzenia projektor względem świateł drogowych h7. Jak nie będą zgrane to potem nie da się ustawić świateł.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2019 o 20:23, michalek510 napisał:

Tylko że u mnie ewidentnie za wysoko świeci, bo nawet czasami ktoś mi mignie. Nie da się nawet ich już bardziej obniżyć bo jest na maxa 

W dzień zrób foto lampy by było widać jak soczewka jest osadzona w maskownicy. U Ciebie w lewej lampie projektor jest źle osadzony. Zaraz fotkę wrzucę jak od przodu to powinno wyglądać.

7a63f7e841ab4473med.jpg

Na zdjęciu widać ze oprawka soczewki(u mnie pomalowana na czarno) dolega równo z każdej strony do maskownicy ,wtedy nie ma bata że będzie krzywo świecił.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pila24 napisał:

Tez mam soczewki od b8 w bixie, aby dobrze projektor osadzić trzeba zrobić otwór przy nieuzywanym dolnym mocowaniu projektora. Przy metalowych adapterach wtedy łatwo się osadza projektor i nie ma problemów z prawidłową wiązką światła.

3dbf113f2a734ebamed.jpg

Ja te mocowanie miałem odcięte(w projektorach , dodatkowo wytopilem trochę plastiku w środku maskownicy a dalej nie jestem zadowolony. U mnie w miarę równo soczewka siedzi. Dodam zdjęcia jak wrócę z pracy. Soczewkę masz zaraz przy pomalowanej maskownicy czy masz jakąś przerwę? 

Edytowane przez lasic89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...