Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak lini odcięcia


michalek510

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, lasic89 napisał:

Soczew masz zaraz przy pomalowanej maskownicy czy masz jakąś przerwę? 

Miałem wsadzone pierścienie centrujące z b8,ale przez ten dystans które robiły był problem z opieraniem się palnika o przetwornice koito przy zamykaniu lampy i musiały wylecieć. Teraz projektor siedzi na maskownicy i dzięki temu nic nie blokuje poziomowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłona wygląda na 167. Załóż 164 będzie większy schodek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie jest idealnie wycentrowane ale lepiej już nie mogłem... 

IMG_20190213_165132.jpg

IMG_20190213_165118.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gwerty napisał:

Przesłona wygląda na 167. Załóż 164 będzie większy schodek. 

Co do tego schodka to chodziło mi o te że diagnosta mi ustawił światła tak jak na zdjęciu z posta 6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Gwerty napisał:

Przesłona wygląda na 167. Załóż 164 będzie większy schodek. 

167 i 164 to przedlifty? Mam kilka projektorów poliftowych wszystkie mają przesłony 055. Na filmie widać jak świecą 

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wycentrowac jedna lampę jutro druga. Jak narazie świecą w ten sposób... W sumie i tak się nie nastawiam że będzie tak jak Tobie Pila IMG_20190213_193438.jpg

A jest możliwe że te projektory świecą gorzej na d2s niż na d3s? Czy bez różnicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności jaka temp. barwowa.  Tej samej marki i temp. barwowej świecą podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pila24 napisał:

167 i 164 to przedlifty? Mam kilka projektorów poliftowych wszystkie mają przesłony 055. Na filmie widać jak świecą 

 

Ok. Ale przesłony pasują i do poliftowych projektorów al b8 .  Spotkałem projektory polift z założonymi różnymi przesłonami z przedlifta.  Zresztą w polifcie tez są przesłony z różnymi numerami. 

Edytowane przez Gwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Gwerty napisał:

Ok. Ale przesłony pasują i do poliftowych projektorów al b8 .  Spotkałem projektory polift z założonymi różnymi przesłonami z przedlifta.  Zresztą w polifcie tez są przesłony z różnymi numerami. 

Wiem ze pasują,mam parę przedliftowych projektorów w idealnym stanie i będę testował jak soczewka poliftowa i inna przesłona wpływa na wiązkę światła.  

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lasic89 napisał:

A jest możliwe że te projektory świecą gorzej na d2s niż na d3s?

Sprawdzałem na d1s,d3s,d4s i szczerze to ilość światła mierzona w luxach jest praktycznie taka sama na każdym sprawnym palniku.  Największy wpływ ma stan odbłysnika i klosz lampy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 22:33, michalek510 napisał:

Adaptery mam wycinane, soczewki kupiłem od gościa z forum co tym handluje.  Zaznaczyłem linie odcięcia pierwszą bo nie wiem czy dobrze ją aparat wychwycił.

IMG_20190209_221444.jpg

prawy projektor jest OK i to jego linia odcięcia.

lewy jest za wysoko i obrócony w prawo - miałem to samo na tych metalowych adapterach... musiałem fasolki porobić żeby obrócić projektor w lewo... 

pamięaj, że do regulacji masz 2 śruby - góra dół i lewo prawo.... jak lewo-prawo będzie mocno przestawiona to regulacja góra-dół będzie też troszkę przekaszać (obracać) linię odcięcia...

Generalnie ten lewy musi zejść do wysokości prawego, żeby linie się pokryły (dolna z dolną i górna z górną ,,,,,,,,,/''''''''''''',,,,,,,,,/''''''''''''

Jesli to się nie udaje regulacją to masz źle założone projektory, za mało wypiłowałeś plastiku lub jeszcze gdzieś coś się oparło...

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2019 o 20:00, pila24 napisał:

W dzień zrób foto lampy by było widać jak soczewka jest osadzona w maskownicy. U Ciebie w lewej lampie projektor jest źle osadzony. Zaraz fotkę wrzucę jak od przodu to powinno wyglądać.

7a63f7e841ab4473med.jpg

Na zdjęciu widać ze oprawka soczewki(u mnie pomalowana na czarno) dolega równo z każdej strony do maskownicy ,wtedy nie ma bata że będzie krzywo świecił.

Ok, jutro w dzień popatrzę dokładnie co i jak, bo teraz już ciężko zdjęcie zrobić,a nie miałem cały tydzień dostępu do samochodu. Ale widzę że u mnie faktycznie delikatnie na samym dole odstaje, a na prawej lampie przylega bdb.

Edytowane przez michalek510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, michalek510 napisał:

Ale widzę że u mnie faktycznie delikatnie na samym dole odstaje, a na prawej lampie przylega bdb.

Trzeba otworzyć Twoją lewą lampę i zobaczyć co tam się dzieje. To że troszkę  projektor odstaje od maskownicy to nie spowoduje takiego efektu jaki jest u Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...