Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie sterownika centralnego zamka w A4 B5 - opis i zdjęcia


MENTOS

Rekomendowane odpowiedzi

:kox:Zacznę tak:żaden zemnie mechanik a tym bardziej elektryk!

:kox:

Moje autko to AUDI A4 TDI kombi rocznik 96

Kupiłem na ALLEGRO Sterownik Centralnego Zamka,okablowanie + dwa piloty z logiem + schemat do każdego auta </b>(podobno) schemat nadawał się do kosza bo kolorystyka i ilość kabli się nie zgadzała. :thumbdown:

5eee1036f5495d53.jpg

98a099f52711ae27.jpg

c6ae14e471a6aa8d.jpg

To co wyczytałem na forum nie bardzo mi pomogło bo bardziej się znam na komputerach jak na kablach,

więc zrobiłem tak pojechałem do mechanika żeby wybadał mi kostki które są mi potrzebne :

-OTWIERANIE/ZAMYKANIE

-KIERUNKOWSKAZY (AWARYJNE)

-DOMKNIĘCIE SZYBY (PRZY ZAMKNIĘCIU Z KLUCZA)

Za to zapłaciłem 10zł! :polew:

I PODŁĄCZYŁEM TO TAK:

007beb80cf2b875b.jpg

1 - ZASILANIE

plus i minus (kable czerwony i czarny) podłączyłem do kabli od zapalniczki. (CHYBA KAŻDY WIE JAK :cool1: )

2 - MASA

kable złączyłem i przykręciłem do śrubki na karoserii (kable żółty i żółtoczarny). (NIE TRZEBA TŁUMACZYĆ) :przebiegly:

3 - DOMYKANIE SZYB

kabel zielony dołączyłem do kabla czerwono-brązowego.

image.jpg image.jpgimage.jpg image.jpg

4 - AWARYJNE(żeby autko mrugało podczas zamykania/otwierania)

dwa kable brązowo-czarny i brązowy podłączyłem do kabli czarno-zielony i czarno-popielaty (który z którym nie ma znaczenia, bo tak naraz migają.

5e3e3f45a7b5fbe8.jpg

5 - STEROWANIE CENTRALNYM ZAMKIEM

kable biały i biało podłączamy do kostki z kablami niebiesko-czerwony i popielato-biały popróbujcie który z którym bo najwyżej na pilocie będzie odwrotnie

8281387e9cebc630.jpg 298ad29da003a554.jpg

6 - ANTENA

żeby ulepszyć zasięg pilota wystawiłem ją tu :

88f19ea346251493.jpg

Resztę kabli wypiąłem z kostki bo w moim przypadku na razie nie są mi potrzebne. i przymocowałem tak :

e8d41b79dda98c9b.jpg 2905fffa9bcd4959.jpg

Myślę że się to przyda i będzie wam łatwiej,

Kable lutowałem i izolowałem taśmą z wzmocnieniem jak widać na zdjęciach.

WSZYSTKO ROBICIE NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

:naughty:Domykanie szyb z pilota AUDI A4 - YouTube :naughty:

Domykanie szyb z pilota centralnego zamka AUDI A4 - YouTube

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć chciałbym o coś zapytać ja mam a4 avant 1.9 tdi z1999r. mam walniętą pompę centralnego zamka i dlatego auto otwieram centralnie ale z kluczyka czy założenie takiego sterownika jak twój przywroci z powrotem otwieranie auta z pilota(oczywiście pilotem z nowego zestawu)?z gory dziękuję i prosze o jakieś info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny opis :thumbup: też zamierzam zrobic coś takiego w niedługim czasie , więc na pewno się przyda

a dorabiałeś może do tego scyzoryk??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mackri

Z tego co wyczytałem z tej instrukcji sterownik można podłączyć na dwa sposoby z zamka pneumatycznego , albo z pompki

Nie chce cię wprowadzić w błąd Ale odpowiem Ci tak: NIEMA RZECZY NIE DO ZROBIENIA,TRZEBA TYLKO ZNALEŚĆ SPOSÓB JAK! :kox:[br]Dopisany: 04 Marzec 2009, 22:07_________________________________________________janjazda

Jeszcze nie, ale w najbliższym czasie napewno będę. Teraz szukam sposobu na imo w kluczyku (domowego :kox:) bo to trochę droga sprawa, a jak się nie da to zrobię oba bez imo i przełożę pestkę z zapasowego bo kiedyś już dorabiałem i gra muzyka :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z tym immo :gwizdanie: też myślę jak to rozkminić, tylko u mnieu mnie jest jakoś inaczej nie ma tej pestki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć chciałbym o coś zapytać ja mam a4 avant 1.9 tdi z1999r. mam walniętą pompę centralnego zamka i dlatego auto otwieram centralnie ale z kluczyka czy założenie takiego sterownika jak twój przywroci z powrotem otwieranie auta z pilota(oczywiście pilotem z nowego zestawu)?z gory dziękuję i prosze o jakieś info

jesli masz walnieta pomke centrala-to nie ruszysz tego zadnym pilotem,bo pilot,centralka,to tylko elementy sterujace pompka-jesli jest walnieta-wymien i wtedy kombinuj... :wink4:

MENTOS-zaimponowales mi-lubie takie posty :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak wymienię pompę centralnego to wszystko będzie hulać z mojego pilota bo to juz sprawdzone to po co mi nowa centralka :rolleyes:

no jeszcze po wymianie pompki,trzeba bedzie zakodowac kluczyki i bedzie hulac,wszystko znajdziesz na Forum... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam centralke ale uszkodzona (otwiera a nie zamyka) byla w bagazniku zamontyowana - co do scyzorykow to raz kuypilem i wiecej nie kupie - nie oplaca sie - po pierwsze trzeba dorobic, i caly scyzoryk sie gowniano w kupie trzyma... grot sie poluznia i w ogole... - zaloze napewno ale same piloty...

przydatna ogolnie informacja choc ja podlaczalem do bagaznika i wydaje mi sie ze lepiej jest tam: maly odstep od migaczy oraz wszystko w jednym miejscu przy pompce i tam jest mniejw iecej tego miejsce :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole z przodu :kox: zawsze mogę się jeszcze pobawić dodatkową funkcją na pilota nie koniecznie bagażnika :decayed:

A co do twojego problemu z zamykaniem (otwiera a nie zamyka) to na twoim miejscu bym posprawdzał kable od streownika u mnie to była masa w starym sterowniku :gwizdanie:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączyłem centralke zgodnie z opisem, ale napotkałem się na problem, otóż po podłączeniu autko się otwiera, ale nie zamyka, nie słychć by pompka działała....:(

Jaką montowałeś centralkę?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do cerB

1 czy kolory przewodów(tych pod kierownicą) opisanych przez urzytkownika"mentos" zgadzaja sie z kolorami przewodów przy pompce centralnego? głównie chodzi mi o przewody otwieranie/zamykanie

2 które z przewodów przy pompce to + i -

3 w a4 96rok jest sterowanie plusem? minusem? czy naprzemienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie jest minusem

nie wiem czy sa kable takiego samego koloru ale podejrzewam ze tak, jesli nie to sproboj metoda prob i bledow bo ja nie pamietam ktore to byly kable... plusa i minusa latwo znajdziesz (igla i kabelek do masy i wszystko jasne - tak samo mozesz tym robic metoda prob i bledow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich oczekiwaniach sprzedawca odezwał się i przeprosił za instrukcje do sterownika,przez pomyłkę wysłał z innego sterownika.

To instrukcja montażu i schemat które dostałem dziś emailem :

:kox: KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ! :kox:

6403b8bad2802c07m.jpg

4e616dec43781376m.jpg

Może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zakupiłem sterownik centralnego z pilotami scyzorykami, podłączyłem zgodnie z opisem z góry postu i wszystko działa pięknie z 1 małym wyjątkiem. a mianowicie jak przekręcę zapłon to centralny zamyka mi bagażnik i żeby go otworzyć to muszę zamknąć całe auto i otworzyć na nowo.. w pilocie mam przycisk do otwierania bagażnika ale nie wiem jak go podłączyć żeby działał.. może ktoś z kolegów podłączał przycisk otwierania bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zakupiłem sterownik centralnego z pilotami scyzorykami, podłączyłem zgodnie z opisem z góry postu i wszystko działa pięknie z 1 małym wyjątkiem. a mianowicie jak przekręcę zapłon to centralny zamyka mi bagażnik i żeby go otworzyć to muszę zamknąć całe auto i otworzyć na nowo.. w pilocie mam przycisk do otwierania bagażnika ale nie wiem jak go podłączyć żeby działał.. może ktoś z kolegów podłączał przycisk otwierania bagażnika?

Heheh, kolego do tego przycisku masz oddzielny kanał, a do tego kanału musisz podłączyć w bagażniku taki nietypowy siłownik. Ale jakim cudem Ci się zamyka sam kufer to nie mam pojęcia. Nawet nie kumam jak to jest możliwe bo ty masz na 100% pneumatyczny, no chyba że wymieniałeś całośc na elektryczny ale wątpię. A w pneumatycznym chyba nie ma kilku kanałów tylko jest jeden dla całości, ale nie jestem pewien.[br]Dopisany: 30 Marzec 2009, 17:08_________________________________________________coś takiego byś musiał jeszcze zamontować:

http://www.stig.pl/produkty.php?id_produktu=103&id=284

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...