Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie sterownika centralnego zamka w A4 B5 - opis i zdjęcia


MENTOS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! :hi:

Planuję zakupić ten oto sterownik ze scyzorykami http://allegro.pl/item1024471857_sterownik_zamka_z_logo_audi_seat_vw_skoda.html

Mam kilka pytań. Czy da radę przełożyć do tych scyzoryków pestkę immo z orginalnego kluczyka??Będzie to działało? Czy grot będzie pasował? Nie mam domykania szyb z kluczyka. Czy kiedy założe ten sterownik to będzie to domykanie?? Czy muszę dodatkowo założyć sterownik domykania szyb??

Sorki za takie pytania ale nigdy nie miałem styczności z takimi sprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Przełożysz pestkę od immo ale obawiam się że bez zniszczenia ori kluczyka się nie obędzie, grot dotną Ci tam gdzie dorabiają klucze, domykanie szyb będzie działać jak masz moduł komfortu w aucie, jeżeli zamykają Ci się szybki przy przytrzymaniu kluczyka w zamku w pozycji zamykania to będzie działało.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko -

Ile, orientacyjnie, kosztowałoby dorobienie nowej pestki immo do tych kluczyków-scyzoryków??

a po co chcesz dorabiać pestkę, możesz ją przełożyć z jednego z kluczyków, w scyzoryku jest wystarczająco miejsca na to bo mam tak zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz domakania szyb z kluczyka to zakupienie dodatkowo sterownika domykania szyb Ci nic nie da.

Ciekaw jestem jak te piloty z tych zestawów sie sprawuja :mysli:

Ja planuje zakupić sobie ori kluczyk - pilot + taki oto zestawik

http://can24alarms.com/alarm-a30-p-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co chcesz dorabiać pestkę, możesz ją przełożyć z jednego z kluczyków, w scyzoryku jest wystarczająco miejsca na to bo mam tak zrobione

chcę dorobić pestkę bo mam tylko jeden kluczyk i chciałbym go sobie zostawić jako zapasowy.

Ciekaw jestem jak te piloty z tych zestawów sie sprawuja

właśnie może ktoś kto posiada taki zestaw wypowiedziałby się o jego sprawowaniu(konkretnie o tych scyzorykach) albo polecił jakiś dobry zestawik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry zestaw to jesli zakupisz ori scyzoryk za 50 - 70 zł wychaczysz takie cudo(jak dobrze i cierpliwie poszkasz) + taki alarmik jak podałem wyzej (z wkladka która mozna przełozyc do ori pilota) :good: i bedzie malina.Bo te chińskie scyzoryki to jakos słyszałem ze nie są najlepszej jakosci, po kilku miesiacah uzytkowania pojawiaja sie problemy :disgust: wiec jak planujesz zakupic taki alarm to mozesz na taki zestaw sie porwać.Albo zakup zwykły pilot.

Ciekaw jestem jak reszta uzytkowników sie na ten scyzoryk wypowie.JAk sie spisuje i jak długo :mysli::cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak reszta uzytkowników sie na ten scyzoryk wypowie.JAk sie spisuje i jak długo :mysli: :cool1

Od sierpnia 2009 nic się nie dzieje ze scyzorykiem, ale przy dorabianiu fachowiec go trochę poprawił. A mianowicie:

- wywalił chiński grot i dał porządny (różnice w jakości były widoczne)

- wywalił też mikro-śrubeczki którymi przykręca się grot i wbił tam na stałe trzpienie.

Póki co jestem zadowolony. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten scyzoryk który dodają do alarmów stig i powiem szczerze, że na początku szał robił ale po 6 miesiącach się cały wyrobił, jeden pilot się połamał - tandeta jakich mało, aha i wszystko się zdupcyło i nic nie działa, cały alarm na kosz bo paragon gdzieś zapodziałem :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten scyzoryk który dodają do alarmów stig i powiem szczerze, że na początku szał robił ale po 6 miesiącach się cały wyrobił, jeden pilot się połamał - tandeta jakich mało, aha i wszystko się zdupcyło i nic nie działa, cały alarm na kosz bo paragon gdzieś zapodziałem :wallbash:

Dlatego scyzoryk od razu odpada ... A maja jeszcze aukcje z pilotami, ma ktoś te piloty ? jak to wytrzymuje próbe czasu ? :chytry:

Coś takiego np. http://allegro.pl/item1043806823_funkcjonalny_alarm_extra_piloty_cena_promocyjna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za tą rozpiske.. może foty i oznaczenie nie są profesjonalne ale wystarczają w 100% - wszystko można ładnie zobaczyć i skumać ;)

2 rzeczy: w opisie masz błąd w punkt 5., tzn przeoczyłeś czy tam zjadłeś jeden wyraz.. - przy łączeniu centrala kabel biały i biało-czarny ma być.. a żeby było odpowiednio podłączone, to biało-czarny do szarego a biały do niebiesko-czerwonego

no i jeszcze jedno, żeby już takie lamki jak ja nie miały całkowicie żadnego problemu, to wedle instrukcji/rozpiski dołączonej do alarmu wybieramy sposób łączenia do centralnego zamka - sterowanie pompką centralnego.. - czyli żółty i żółto-czarny razem i do "+" - może być tam gdzie zasilanie centralki, a pomarańczowy i pomarańczowo-czarny do masy - też tam gdize braliśmy do zasilania..

I TERAZ WIELKIMI NAPISZE.. - PODEPNIJCIE PROSZĘ TEN TEMAT, BO NIE JEDEN POTOMNY NASZUKA SIĘ TE W PIZZ..... I TROCHĘ.. A WSZYSTKO JEST BARDZO DOBRZE OPISANE!

dziękuję, autor niech poprawi jeszcze tego 1 posta i każdy sobie zamontuje.. - bo z podpięciem nie będzie miał najmniejszego problemu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie mi podać numery kości w które się wpinaliście??? tzn numer kości + co obsługuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzisiaj korzystając z chwili wolnego czasu zabrałem się za montaż sterownika centralnego zamka który kupiłem na allegro. Tako oto model http://allegro.pl/item1182636403_sterownik_noxon_metal_komfort_kierunki_klapa.html . Mały zgrabny piloci ładnie wygląda, z pomocnym opisem i fotkami kolegi MENTOSA poszło wszystko sprawnie w 2 godzinki miałem wszystko poskładane i działa elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że z pomocą opisu kolegi Mentosa i podpowiedzi kolegi Wituxa sterownik został zainstalowany. Wszystko trwało w sumie 3 godziny a mogło 1 godzinę gdybym dobrze czytał opisy kolegów.

W mojej wersji instalacji z kolegi Mentosa wziąłem sterowanie kierunkowskazów a od Wituxa sterowanie pompką centralnego.

Wszystko hula jak trzeba oprócz domykania okien, bo podjąłem decyzję, że im mniej baierów tym lepiej. Można po prostu przez nieuwagę przytrzasnąć komuś rękę albo coś innego :rolleyes:

Podłączyłem również sygnalizator (brzęczyk 12V) aby również słyszeć a nie tylko widzieć czy sterownik zadziałał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chcialbym odgrzebac kotlecika i zapytac sie jak sie sparwuja zestawy od "stig-a" z allegro jak dzialaja piloty czy sa w miare wytrzymale itp

upatrzylem sobie taki zestaw:

http://allegro.pl/sterownik-2x-logo-audi-80-90-100-a3-a4-a6-a8-tt-i1235093891.html

oraz mam pytanie: mam immobilajzer ale nie w kluczyku a montowany w kokpicie ( bo odpalic auto trzeba nacisnac ukryty mikrostyk ) czy to ma jakies znaczenie? Prosze o odpowiedz bo chcialbym zamowic zestaw z linka ale zanim wydam kase chcialbym przeczytac opinie urzytkownikow w/w zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...