Skocz do zawartości
IGNOROWANY

R17 ET51 do a4 b7


sonadores

Rekomendowane odpowiedzi

znalazlem w googlach mniej wiecej jak to wyglada i mysle ze wiem juz co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na dystanse przód 17 i tył 25mm zresztą sytuacja taka że mniejsze jak 17 nie mogły być gdyż by nie pasował pod względem wysokości kołnierzy piast. Jest jednak problem tego typu że jadąc 150h czułem drgania na pedale gazu, kolumnie oraz drzwi. Kierownica nie biła jednak odczuwalne lekkie drgania przy wyższej prędkości. Zauważyłem że pierścień centrujący pasuje ładnie do felgi jednak na piaście jest luz. Nie sprawdzałem jak to jest na innych kołach, gdyż byłem na wulkanizacji zmienić koła i dopatrzyłem sie tego luzu z ciekawości podczas gdy dokręcali reszte kół. Dziś odkręcałem to koło by przyjrzeć sie bliżej problemowi.

Średnica tylej piasty lewego koła od strony kierowcy ma 56,8mm. Nie wiem w czym jest problem czy w dystansach czy może w piaście  ? jednak na felgach ori 16 problem nie występował, chyba że ori felgi mają średnice 57 jednak i tak było by to raczej absurdalne. Felgi które założyłem są oryginalne, sprawdzone przed założeniem opon jak i wyważone po założeniu

tak to wygląda

 

Dystanse przylegają do piasty nie ma szczelin etc. jednak wydaje mi sie że przez ten luz i być może na innych kołach powoduje to efekt 'jaja' stąd te drgania

Co o tym sądzicie  ?  jutro bądź w tyg. planuje ściągnąć dystanse i założyć koła bez nich i przejechać sie żeby móc coś wykluczyć.

Otwór centrujący felg to 57,1 - koła wyważone więc wychodzi na to że problem w dystansach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...