Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 [BDV] Cabrio - otwieranie dachu z zamka kierowcy


Macioos88lbn

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim!

Zakupiłem sobie kabel ODB i zacząłem przygodę z VCDS'em. Poza diagnozą, chciałem aktywować otwieranie szyb z pilota, bardzo często używałem tego w B5 w gorące dni, żeby przewietrzyć szybko samochód. I zadanie zrealizowałem w 100%. Problem w tym, że wyłączyła mi się opcja otwierania dachu przez dwukrotne przekręcenie kluczyka w drzwiach kierowcy.

I tu moja prośba do Was - może ktoś z Was wie, jak to przywrócić? Najprościej byłoby porównać jaki oryginalny coding w module komfortu powinien być aby ta opcja działała. A może ktoś z Was wie gdzie to dopisać w kodzie?

Obecnie mam ustawione "06720" w module komfortu i "15" w bloku 62 - działają szyby z pilota i kluczyka. Chętnie wrócę do oryginalnego setupu, gdzie szyb nie da się otwierać z kluczyka, ale da się otworzyć dach z zamka kierowcy :)

Z góry dzięki za pomoc!

Pzdr,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W module komfortu(46) na kanale 62 powinno być ustawione 255.

Jeżeli jest inna wartość niż 255,to należy wpisać 255 a następnie:

 1. Otwórzyć całkowicie dach.

2. Zamknąć dach

3. Opuścić całkowicie wszystkie szyby

4. Podnieść wszystkie szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Jutro podpinam i koduje, mam nadzieję że będę też mógł potwierdzić że działa ;)

Co do otwierania z pilota, to samym kodowaniem sie nic nie ugra, ale myślę nad modułem. Gotowe chodzą po około 300 zł, ale można to podobno też samemu polutować :)

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - działa! Dzięki wielkie @kkam za bezcenną radę - działa i dach z zamka drzwi kierowcy i same szyby z pilota :) W temacie automatu do dachu napisałem prv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...