Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b8.5 2.0TDI CGLC problem z ciśnieniem oleju


Fritz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem na forum ale mało jest tematów odnośnie problemów olejowych w silnikach 2.0TDI powyżej 2011r.

Auto to Audi A4 B8 FL z 2013roku z przebiegiem 250tyś/km z oznaczeniem silnika CGLC. Ostatnimi czasy od kąd zima trochę odpuściła i można trochę szybciej się poruszać auto daje niepokojące objawy niskiego ciśnienia oleju na biegu jałowym. Dzieje się to po szybszej jeździe (nie mylić z ostrą, wystarczy wyprzedzić kilka aut) gdy temp. oleju osiąga wartości powyżej 95*C na FISie, wystarczy zatrzymać się na światłach lub skrzyżowaniu aby na obrotach biegu jałowego wyskoczył czerwony błąd ciśnienia oleju. Poniżej 95*C nie występuje ten problem. Dodam, że podobne objawy zaobserwowałem już w tamtym roku latem po dłuższych jazdach z większymi prędkościami gdy temp. oleju osiągała wartości powyżej 115*C, wystarczyło, że spadła poniżej 115*C i wszytko było w porządku dlatego też zbagatelizowałem ten objaw bo rzadko kiedy takie temp. osiągałem. Ale po tej zimie coś dalej postępuje w tej kwestii bo tak jak opisywałem wyżej problem ciśnienia teraz zaczyna się już od 95*C a nie jak było przed tą zimą 115*C.
Wiele jest tematów na forach w internecie ale brak tematów odnoszących się do roczników powyżej 2011r. niby z poprawionymi pompami olejowymi.
Ogólnie auto pracuje normalnie, żadnych metalicznych stuków, wibracji karoserii, błędów na FIS itp. Jeżdżę na ori oleju VW/AUDI LL3
Od czego zacząć, może ktoś miał podobny problem na forum???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest jeden czujnik od cisnienia oleju to ja bym go najpierw wymienił.Jak dalej będzie problem no to chyba miska w duł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był temat opisywany. Chodzi o jakiś czujnik na pompie oleju napisz do futurum  oni znają temat i pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...