Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana zbiorniczka płynu hamulcowego w A4 B5


Arek8888

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Muszę wymienić zbiorniczek płynu hamulcowego, gdyż obecny pękł ze starości. Mógłby ktoś doradzić w jaki sposób się do tego zabrać? w jaki sposób jest on przymocowany do pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki planujesz zmienić? Ja u Siebie zmieniałem tzn, oddałem mechanikowi do zmiany więc nie wiem jak to się robi ale ja wsadziłem do Siebie zbiorniczek z firmy Febi to kostka w zbiorniczku robi mi zwarcie i cały czas mi mruga kontrolka na desce rozdzielczej i jeżdżę teraz z odpiętą kostką, winny jest zbiorniczek ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem właśnie wideo na youtube, na którym wymieniają taki zbiornik i wygląda, że wymiana jest bardzo prosta. Zbiorniczek jest wciśnięty na wcisk do pompy. Trzeba tylko strzykawką odessać płyn z niego, następnie odłączyć przewód zasilający sprzęgło, a następnie pociągnąć mocno w górę i zbiorniczek wyjdzie z pompy. Nowy zbiorniczek wciska się mocno w pompę, zakłada wężyk od sprzęgła i zalewa nowym płynem. Pytanie tylko czy po takiej operacji nie zapowietrzy mi się sprzęgło lub pompa. Robiłbym to na parkingu pod blokiem, więc ciężko byłoby mi odpowietrzać wysprzęglik w takich warunkach. A planowałem właśnie kupić Febi bo jednak firma dość solidna, i nie chcę pchać jakiegoś chinola, ale nie wiedziałem, że jest taki problem z wtyczką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że układ Ci się nie zapowietrzy przy takiej operacji, no wymiana wydaje się bardzo prosta :)

Może akurat Tobie się uda ten zbiorniczek :P

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem z ciekawości do warsztatu i taką wymianę zbiorniczka wyceniają na 150 zł bo twierdzą, że trzeba będzie odpowietrzać cały układ. Coś czuję, że próbowali mnie zrobić w konia i wydaje mi się, że cała wymiana płynu hamulcowego z odpowietrzaniem kosztowałaby góra 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakiegoś kolegi, który pomógł by Ci koło bloku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Arek8888 napisał:

Febi bo jednak firma dość solidna,

Chyba 20 lat temu. Badziewie nie różniące się od topranów i innych typowych pakowaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, k232 napisał:

A nie masz jakiegoś kolegi, który pomógł by Ci koło bloku ? 

Tak zrobię. Niech tylko zrobi się lepsza pogoda bo cały czas coś pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zapowietrzysz, obłóż pod zbiorniczek i dookoła jakieś szmaty (płyn hamulcowy nie ma litości dla lakieru karoserii) odessij płyn i wymień zbiorniczek.

Te zbiorniczki to porażka, chyba jakaś wada fabryczna bo bardzo często są popękane. Jak już masz go zmieniać to szukaj w dobrym stanie ori który z większym prawdopodobieństwem wytrzyma dłużej niż nowy febi.

I tak jak napisał kolega wyżej, febi to jeden z pakowaczy a jak już coś produkują to najczęściej jest to chłam najwyższych lotów ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 byly dwa rodzaje zbiorniczkow (pomp)

1. Zasilane od gory.

2. Zasilane z boku

Te zasilane z boku wymienia sie bez problemu i przy odrobinie uwagi nic sie nie zapowietrzy.

Z tymi ktore sa montowane z boku pompy jest spory klopot bo uklad mozna bardzo łatwo zapowietrzyc i narobic sobie klopotu.

Tutaj std. Odpowietrzanie nie zalatwi nam sprawy, trzeba podejsc do tego troche inaczej.

ASO nie czarowało.

Arek sprawdz najpierw jak to wszystko u Ciebie wyglada i daj znac.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dev napisał:

W B5 byly dwa rodzaje zbiorniczkow (pomp)

1. Zasilane od gory.

2. Zasilane z boku

Te zasilane z boku wymienia sie bez problemu i przy odrobinie uwagi nic sie nie zapowietrzy.

Z tymi ktore sa montowane z boku pompy jest spory klopot bo uklad mozna bardzo łatwo zapowietrzyc i narobic sobie klopotu.

Tutaj std. Odpowietrzanie nie zalatwi nam sprawy, trzeba podejsc do tego troche inaczej.

ASO nie czarowało.

Arek sprawdz najpierw jak to wszystko u Ciebie wyglada i daj znac.

Faktycznie, o tym nie pomyślałem. Ale sprawdziłem i u mnie pompa jest zasilana ze zbiorniczka od góry, tak jak na zdjęciu.

IMG_20190217_162730.jpg

IMG_20190217_162750.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dev ?Zrobię tak jak doradził Hezen, owinę wszystko szmatami i sam wytargam ten zbiorniczek i wstawię jakiś używany w dobrym stanie, jeśli uda mi się taki znaleźć. Poczekam tylko na lepszą pogodę. Dzięki wszystkim za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy zbiorniczek Topran. Okazał się tak ch*jowy, że głowa mała. Króćce zasilające pompę są o 2 mm dłuższe niż w ori, przez co zbiorniczek jest trochę wyżej i dziwnie się chwieje na boki przy poruszaniu ręką. Dodatkowo zauważyłem, że jak pokiwam nim na boki to pod króćcem pojawia się kropla płynu i teraz nie wiem czy przecieka bo przecieka, czy to podczas wymiany coś podeszło pod uszczelkę. Kolejny problem jest taki, że zbiorniczek jest teraz dziwnie przechylony na jedną stronę, na zdjęciu możecie zobaczyć jak wygląda w nim poziom płynu. Kolega wyżej pisał, że na nowym zbiorniczku świeci się kontrolka i potwierdzam, musiałem odpiąć wtyczkę żeby mi też nie błyskało na liczniku. No i nie wiem czy lepszy był stary pęknięty zaklejony masą uszczelniającą czy lepszy ten nowy. Może kupię tu na forum używany ori w dobrym stanie, ale ten pewnie też za rok pęknie.

IMG_20190220_165204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu kupiłeś topran? To już było kupić febi może akurat by się udało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, szczerze mówiąc było mi obojętne jakiej firmy, skoro Febi to taki sam pakowacz. Wątpię też, że na Febi by mi się udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...