Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana zbiorniczka płynu hamulcowego w A4 B5


Arek8888

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nigdy nie miałem problemu z wyciekami płynu hamulcowego, a po wymianie zbiorniczka na nowy cieknie mi z uszczelek pod zbiorniczkiem. Mechanik twierdzi, że to wina kiepskiego odlewu zbiorniczka. Co o tym myślicie? Czy kupić kolejny zamiennik zbiorniczka, tym razem Febi i mieć nadzieję, że na tym nie będzie ciekło? Czy kupić nowy ori zbiorniczek w ASO? Czy kupić używany ori? i czy powinienem kupić nowe ori uszczelki, czy może to rzeczywiście nie ich wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u Siebie mam Febi, wycieków nie ma ale jeżdżę z odpiętą kostką ?

Szukaj może używanego ori w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, k232 napisał:

Ja u Siebie mam Febi, wycieków nie ma ale jeżdżę z odpiętą kostką ?

Szukaj może używanego ori w dobrym stanie.

A czy przy wymianie zbiorniczka wymieniałeś też uszczelki czy zostawiłeś stare? Właśnie mam dylemat bo używane zbiorniczki sprzedają tylko w komplecie z pompą lub nawet serwem i kosztuje to około 100 zł, a nowy zbiorniczek w ASO to 270 zł.  Te używane zbiorniczki też mają już po 20 lat i nie wiadomo ile wytrzymają bez pęknięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci, że mechanik mi zbiorniczek wymieniał i obstawiam, że na pewno dał nowe uszczelki bo nigdy nie daje się starych :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, napisz do @dzik on sprzedaje części już kilka lat i na pewno Ci doradzi dobrą część, on wie, co wraca na reklamację a co nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, tak zrobię, ale na razie zamontowałem z powrotem swój stary zbiorniczek (ori) i będę testował czy na nim też będzie ciekło, bo to by wówczas oznaczało, że wina leży gdzieś indziej. Okazało się, że ten nowy zbiorniczek Toprana ma widocznie sfatygowany króciec, to znaczy ma jakby ułamaną wargę i nieco mniejszą średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisałem, używkę w dobrym stanie... a tak, wydałeś chajs i musisz to zrobić drugi raz.

Sam u siebie też wymieniałem zbiorniczek płynu hamulcowego, pamiętam że kiedyś (ze 3 lata temu?) dzwoniłem do Deva i mówił że nie ma się czego bać ?

Pęknięty Ori zbiorniczek można uratować poprzez delikatne "wyżłobkowanie" miejsca pęknięcia i jego pospawaniu. Po zmatowaniu powierzchni poxipol i podobne kleje odchodzą płatami. Może by chwycił jakiś klej typowo do klejenia ABS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Hezen, Twoja rada była jak najbardziej dobra. Problem w Tym, że na alledrogo ori zbiorniczki są praktycznie niedostępne, na szrocie o dziwo mieli tylko te kwadratowe. Ogłosiłem się na forum, ale dostałem tylko jedną odpowiedź od osoby, która miała na sprzedaż, ale też tylko zamiennik. Co do klejenia to nie chcę się w to bawić bo nie lubię mieć w aucie niepewnych rzeczy. Poza tym mój ori zbiorniczek ma już wyraźną pajęczynkę wokół króćca do sprzęgła, więc chyba nie ma już nawet czego ratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych dodam, że finalnie kupiłem zbiorniczek hamulcowy Febi, a poprzedni Topran zwróciłem do sklepu. Ze zbiorniczkiem Febi jest wszystko OK, choć raz na jakiś czas zaświeca się kontrolka hamulców i z tego co zdążyłem wywnioskować, to nie jest to wina wtyczki, tylko pływaka wewnątrz zbiornika, który lubi sobie raz na jakiś czas zawiesić się lub zaczepić o sitko, lub o cokolwiek co jest wewnątrz zbiorniczka, bo po odkręceniu korka i po poruszaniu sitkiem kontrolka gaśnie. Zjawisko to nasila się tym bardziej im więcej jest płynu w zbiorniku. Na początku jeździłem z płynem na max i kontrolka praktycznie nie gasła, ale odessałem tak aby było między min a max i "się naprawiło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze się do tematu by nie zakładać nowego.

Potrzebuję wymienić u siebie zbiorniczek bo mój stary wygląda już słabo. Z tego co widzę mam ten nowszy, kwadratowy typ (Najprawdopodobniej 4B0611301E). Na znanym portalu jest jeden zamiennik firmy DELLO https://allegro.pl/oferta/zbiornik-plynu-hamulcowego-10036361073

Czy są dostępne jakieś inne, firmowe zamienniki? Czy ten z powyższego linku będzie dobrze wykonany? Montował ktoś coś takiego?

Zwykły zbiorniczek a problem z dostępem części jak do promu kosmicznego :/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mascom napisał:

Dopisze się do tematu by nie zakładać nowego.

Potrzebuję wymienić u siebie zbiorniczek bo mój stary wygląda już słabo. Z tego co widzę mam ten nowszy, kwadratowy typ (Najprawdopodobniej 4B0611301E). Na znanym portalu jest jeden zamiennik firmy DELLO https://allegro.pl/oferta/zbiornik-plynu-hamulcowego-10036361073

Czy są dostępne jakieś inne, firmowe zamienniki? Czy ten z powyższego linku będzie dobrze wykonany? Montował ktoś coś takiego?

Zwykły zbiorniczek a problem z dostępem części jak do promu kosmicznego :/

 

 

A w sklepach z częściami pytałeś?

Nie znam tej firmy, którą wymieniłeś ale poszukaj jeszcze ?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 13:25, Dev napisał(a):

W B5 byly dwa rodzaje zbiorniczkow (pomp)

1. Zasilane od gory.

2. Zasilane z boku

Te zasilane z boku wymienia sie bez problemu i przy odrobinie uwagi nic sie nie zapowietrzy.

Z tymi ktore sa montowane z boku pompy jest spory klopot bo uklad mozna bardzo łatwo zapowietrzyc i narobic sobie klopotu.

Tutaj std. Odpowietrzanie nie zalatwi nam sprawy, trzeba podejsc do tego troche inaczej.

ASO nie czarowało.

Arek sprawdz najpierw jak to wszystko u Ciebie wyglada i daj znac.

Witam. Czeka mnie wymiana zbiornika w polifcie. Po sprawdzeniu wiem ze zasilanie mam z boku czyli gorszy przypadek. O jakich problemach piszesz? Co będzie trzeba zrobic? W mechanice nie siedze aż tak głeboko ale klocki tarcze czy odpowietrzanie to ogarniam sam. Dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...