Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S TRONIC szarpie


audib9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jestem posiadaczem skrzyni s tronic 7 biegowej w audi a4 b9 2018 rok auto ma 18 tys przebiegu i problem który się u mnie pojawia wygląda w ten sposób że przy redukcji biegu zwłaszcza z 3-2 lub 2-1 następuje lekkie szarpnięcie oraz słychać jak ten bieg jest redukowany(jest taki stuk). W piątek oddaje auto do serwisu i zobaczymy co powiedzą ale spodziewam się co najwyżej aktualizacji sterowników. Jest to problem który pojawia się głownie w korkach i jeździe po mieście gdzie prędkości są małe i skrzynia pracuje na niższych biegach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy takim przebiegu 18 tysięcy 

Edytowane przez audib9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, że jeszcze tego nie poprawili. . . Nie koniecznie mechatronica do wymiany. U mnie pomogła wymiana wiązki elektrycznej sterującą mechatronicą (tak zwany zestaw naprawczy - niecałe 1500 zł ), no ale ja mam starszej generacji stronica. U niektórych z tego co wiem pomagała aktualizacja sterownika, a u niektórych wręcz przeciwnie pogarszało jeszcze stan. . . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra na gwarancji to na pewno nie będą chcieli nic wymienić tylko zastosują metoda bezinwazyjana jaka jest aktualizacja sterowników.Jeszce dodam ze noe ważne w jakim trybie jest skrzynia D/S i tak szarpie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie może być tez wiązka do wymiany . W zestawie naprawczym jest wszystko . Jeśli auto na gwarancji to nie ma co się czaic . Jedz i niech robią tak żeby było dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audib9 napisał:

Masakra na gwarancji to na pewno nie będą chcieli nic wymienić tylko zastosują metoda bezinwazyjana jaka jest aktualizacja sterowników.Jeszce dodam ze noe ważne w jakim trybie jest skrzynia D/S i tak szarpie. 

Szlak człowieka trafia. Objawy masz te same co ja miałem u siebie (jest wątek u nas na forum o tym opisany). Jedyna zmiana manetkami nie powodowała efektu szarpania. . . Umnie pod koniec to, aż dławiło motor przy światłach jak się zatrzymywałem.

Z tego co pamiętam jak mi wgrali nowy soft, to pomogło to na jakiś czas, ale za to skrzynia zrobiła się zamulasta jak na przykład jechałem na R, a później dałem D, to samochód "chwilę" myślał co ma zrobić. Za to jak mu dałem od razu w palnik to było mocne szarpnięcie, a nie płynne wystartowanie. Oczywiście w ASO u nas w Lublinie nie stwierdzili, że jest coś nie tak. . .  Dziwne, bo myślałem, że uporali się z tym problemem, przecież w nowej skrzyni inaczej jest usytuowane R,D i P co by nie obciążać tak całej mechatroniki a tu dalej d*pa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu byłem dziś w ASO zrobili nastawy skrzyni jest tak samo jak było czy taka skrzynia musi się jeszcze ułożyć czy jak? W ASO powiedzieli że skrzynia dostosowuje się pod danego użytkownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, audib9 napisał:

Wracając do tematu byłem dziś w ASO zrobili nastawy skrzyni jest tak samo jak było czy taka skrzynia musi się jeszcze ułożyć czy jak? W ASO powiedzieli że skrzynia dostosowuje się pod danego użytkownika. 

Jak zmieniali jej soft to powinni pojechać samochodem na przyuczenie skrzyni (u mnie tak robili), czy jakoś tak się to nazywa i tyle nic poza. Jeśli zmiana oprogramowania nie przyniosła żadnego efektu, to podejrzewam, że już nic się nie zmieni, a może jeszcze pogorszyć.  Musisz walczyć żeby zrobili prawidłową diagnozę i tyle. 

Co do ułożenia skrzyni, to nic się w niej tam nie ułoży, bo steruje nią elektronika która prawdopodobnie szwankuje.

Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 18:02, audib9 napisał:

Wracając do tematu byłem dziś w ASO zrobili nastawy skrzyni jest tak samo jak było czy taka skrzynia musi się jeszcze ułożyć czy jak? W ASO powiedzieli że skrzynia dostosowuje się pod danego użytkownika. 

Witam, Mam do Ciebie pytanie Jakubie :) Jak się zakończyła Twoja bolączka ze skrzynią ? Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...