Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Katalizator....


Jano8504

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, ostatnio Audi przeszła zabieg wycięcia kata, środek okazał się być pełen i ładnie zachowany, ale do rzeczy, chce go sprzedać przy okazji i pytanko po ile takie cus na skupie chodzi, doradzcie żeby mnie nikt nie wyd.... 

Pacjent A4 b5 afn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było powodem wycięcia jeśli można spytać ? Ja na Twoim miejscu nic bym nie sprzedawał tylko wysłał do wyczyszczenia i założył z powrotem do auta . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie wiem czy dałoby się reanimować kata bo był tak zabity że musiałem wpychać auto na kanał. Mój poszedł za 350 pln .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak kat czysty to spokojnie powinieneś wołać 600 zł, przynajmniej po tyle się dostawało kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jano8504 napisał:

Witam kolegów, ostatnio Audi przeszła zabieg wycięcia kata, środek okazał się być pełen i ładnie zachowany, ale do rzeczy, chce go sprzedać przy okazji i pytanko po ile takie cus na skupie chodzi, doradzcie żeby mnie nikt nie wyd.... 

Pacjent A4 b5 afn. 

Rozumiem, że planujesz wymianę katalizatora na nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majkel_majki napisał:

Rozumiem, że planujesz wymianę katalizatora na nowy?

Został zastąpiony rurą i to wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jano8504 napisał:

Został zastąpiony rurą i to wystarczy. 

Ciekawy punkt widzenia, czego nie oczyścisz katalizatorem, to przefiltrujesz własnymi płucami. Szkoda, że jadący za tobą też. Ten temat powinien polecieć do kosza, Niemcy pozbywają się diesli z Euro IV, a u nas ciemnogród wycina sprawne katalizatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie czas na przegląd to nie wydaje mi się , że stary diesel przejdzie pomiar spalin pozytywnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby sprawdzali w starych dieslach normę spalin, (tych które fabrycznie bez dpf były).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech zaczną bo się udusić można na drodze za takim dieslem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki diesel, o ile faktycznie ma katalizator i jest zdrowy, mniej syfu wydala jak nowsze bez DPF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, k232 napisał:

Przyjdzie czas na przegląd to nie wydaje mi się , że stary diesel przejdzie pomiar spalin pozytywnie ?

Nie wiem czy wiesz, ale obecne testy pod katem NOX niedopuszczają prawie zadnego auta z tamtych lat, łącznie z benzyną która też niespełnia norm, więc jesli nakażą sie do tego stosować tak 15letnie i starsze auta stracą możliwosć poruszania sie

Edytowane przez Kowi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu miałem przegląd , spaliny badane i jakoś przeszło pozytywnie, pb z gazem bez kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, k232 napisał:

W lipcu miałem przegląd , spaliny badane i jakoś przeszło pozytywnie, pb z gazem bez kata.

Bo nie ma jeszcze tak zaostrzonych przepisów jak w niemczech pod wzgledem spalin, teraz to i dymiące kible 30letnie przejdą przegląd, a nie przejdą te którym 2cm wystaje rant felgi... taki absurd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kowi87 napisał:

Bo nie ma jeszcze tak zaostrzonych przepisów jak w niemczech pod wzgledem spalin, teraz to i dymiące kible 30letnie przejdą przegląd, a nie przejdą te którym 2cm wystaje rant felgi... taki absurd

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś mój wpis, ja miałem pomiar spalin normalnie przez analizator spalin i gdyby norma była przekroczona to na pewno by mi gość przeglądu nie podbił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://autokult.pl/32658,wyrok-w-sprawie-emisji-nox-za-rok-auta-beda-musialy-osiagnac-norme jak wpadną na pomysł by wykluczać auta ze względu na stare normy to motoryzacja sie mocno wyczysci, a pewnie to nastapi niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, k232 napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś mój wpis, ja miałem pomiar spalin normalnie przez analizator spalin i gdyby norma była przekroczona to na pewno by mi gość przeglądu nie podbił :D

Dobrze zrozumiałem, miałeś badanie pod euro które spełnia twój samochód, czyli badanie CO2, a ja o czymś innym napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600zł za kata 1.9? gdzie? ;D To jest zależne od numeru na puszcze. Zazwyczaj 80-300zł. A kata można umyć we własnym zakresie. Ja tak robiłem. Dimmer, ciepła woda i jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to plotka czy nie ale ponoć z katalizatora odzyskują srebro także warto sobie więcej krzyknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, k232 napisał:

Nie wiem czy to plotka czy nie ale ponoć z katalizatora odzyskują srebro także warto sobie więcej krzyknąć.

odzyskuje się platyny a nie srebro,  czasy że płacili po 600 zł za kata już minęły no chyba że masz jakiegoś bydlaka z 4 litrowego diesla :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...