Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dopłata do polisy oc???


Rekomendowane odpowiedzi

witam ,tydzień temu kupiłem audi z ważną polisą OC w Warcie, płatność była jedną ratą ,do niej było AC ,łącznie 961 zł ,w tym polisa OC 469 zł ,ważna do 18.01.2018 ..dzisiaj byłem przerejestrować auto i z nowym numerem rejestracyjnym poszedłem do agencji ubezpieczeniowej przepisać polisę na swoje dane .Ku mojemu zdziwieniu pan poinformował mnie że bedę musiał dopłacić ponad 400 zł ...co przy mojej pełniej zniżce daje kwotę ponad 900 czyli tyle co poprzedni właścieciel zapłacił za OC+AC ,  coś mi tu nie gra??? doradzcie co mogę zrobić ?? dzwoniłem na infolinię warty to powiedziano mi że mogę że moge na tym oc jezdzić bez dopłaty!! nie wiem co robić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz obecnie polisę na swoje nazwisko, to czym się martwisz. Zgłosiłeś ubezpieczycielowi chęć dokonania korekty składki i jeśli tak wyliczyli, to ich problem. Nie wiem jak z polisą AC, bo to ubezpieczenie nie jest obowiązkowe i zawiera się je indywidualnie. Być może polisa AC automatycznie wygasa po zgłoszeniu sprzedaży pojazdu (przeczytaj zapisy OWU). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane na polisie są jeszcze na poprzedniego własciciela ,a ja po przerejestrowaniu auta chciałem je zmienić na swoje dane i chcą ode  mnie dopłaty ..polisa zawsze jest na konkretny pojazd a nie na osobę !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje: Zapłatę naliczonej dopłaty lub rezygnacja z tej polisy (kasa wróci do osoby która ta polisę wykupowała) i kupić nowa na siebie.  Czasy jazdy na czyjejś  polisie bez rekalkulacji już sie skończyły poniewaz obowiazek zgloszenia sprzedazy ma sprzedajacy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...