Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka jednostka radiowa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stałem się niedawno posiadaczem A4 B7 Avant.

Prośba o informacje dotyczące poniższych jednostek radiowych do mojego auta.

Chodzi mi generalnie o różnice między poszczególnymi radiami. W skrócie zależy mi na dobrym działaniu tunera (obsługa suba w bagażniku), dobre działanie navi oraz bluetootha, działanie przycisków na kierownicy i info na komputerze. Reszta bajerów powinna chyba na każdym z nich działać.

Poniżej znalezione oferty:

https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-android-audi-a4-b6-b7-2002-2008-fv-7546201406

https://allegro.pl/oferta/v-s-nawigacja-audi-a4-b6-b7-s-line-pl-7808085734

https://allegro.pl/oferta/v-s-nawigacja-audi-a4-b6-b7-s-line-pl-7808085734

https://allegro.pl/oferta/android-8-0-32-gb-nawigacja-radio-audi-a4-b6-b7-s4-7695379637

https://allegro.pl/oferta/nawigacja-audi-a4-b6-b7-radio-android-8-4gb-ram-7771507561

Jeśli ktoś miał styczność z tym sprzętem proszę o info. co polecacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2019 o 15:52, fruzio_17 napisał:

Witam.

Stałem się niedawno posiadaczem A4 B7 Avant.

Prośba o informacje dotyczące poniższych jednostek radiowych do mojego auta.

Chodzi mi generalnie o różnice między poszczególnymi radiami. W skrócie zależy mi na dobrym działaniu tunera (obsługa suba w bagażniku), dobre działanie navi oraz bluetootha, działanie przycisków na kierownicy i info na komputerze. Reszta bajerów powinna chyba na każdym z nich działać.

Poniżej znalezione oferty:

https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-android-audi-a4-b6-b7-2002-2008-fv-7546201406

https://allegro.pl/oferta/v-s-nawigacja-audi-a4-b6-b7-s-line-pl-7808085734

https://allegro.pl/oferta/v-s-nawigacja-audi-a4-b6-b7-s-line-pl-7808085734

https://allegro.pl/oferta/android-8-0-32-gb-nawigacja-radio-audi-a4-b6-b7-s4-7695379637

https://allegro.pl/oferta/nawigacja-audi-a4-b6-b7-radio-android-8-4gb-ram-7771507561

Jeśli ktoś miał styczność z tym sprzętem proszę o info. co polecacie.

 

 

Tak po prawdzie to we wszystkich jendostkach siedzi ten sam soft, jedynie różnią się specyfikacją która też potrafi być oszukana. Przerobiłem 4 androidy stylowane na RNS-e i w końcu trafiłem model który dawał radę.

Żadna jednostka nie będzie dobrze działała jeśli chodzi o tuner radiowy i na to nie ma siły. Można kombinować z anteną zawnętrzną ale i to nie zdaje do końca egzaminu. Poza miastem nie uświadczysz stacji radiowych. Mam stację Androida stylowanego na RNS-e, skonfigurowanego pode mnie (pozmieniane aplikacje, głosowe komendy wywołane przyciskiem z kierownicy, grające tylne głośniki, kamera przód, etc.)

Jeśli nie przeszkadza Ci brak radia to android robi robotę (Mapy, Yanosik etc). Zawsze masz dwa tygodnie na testy.
Sprzęt da się nabyć za ~1500zł

Edytowane przez brateq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, brateq napisał:

Żadna jednostka nie będzie dobrze działała jeśli chodzi o tuner radiowy i na to nie ma siły. Można kombinować z anteną zawnętrzną ale i to nie zdaje do końca egzaminu. Poza miastem nie uświadczysz stacji radiowych.

To nie jest prawda. Jednostki na androidzie potrafią tak samo dobrze jak nie lepiej zbierać fale fm czy to w mieście czy poza nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szaman89 napisał:

To nie jest prawda. Jednostki na androidzie potrafią tak samo dobrze jak nie lepiej zbierać fale fm czy to w mieście czy poza nim.

Też mi się tak na początku wydawało ale za dużo tych sprzętów miałem w rękach.
Owszem radio będzie działać, aleo potrafi zgubić stacje, nie wyszukać stacji, suzmy i jakość dzwięku i ogólnie bywa z tym różnie.
Tuner FM wielkości połowy pudełka zapałek, do tego niewystarczający sygnał na wyjściu antenowym żeby działało to z orygnalną instalacją FM w aucie, że o samym sofcie to już nie wspomne.
Z resztą najlepiej będzie jak wrzucisz jakiś filmik (najlepiej wyszukiwanie stacji które są w niedalekiej odległości na skali częstotliwości), czy zdjęcie środka radia aby poprzeć swoje zdanie.
Na oryginalnym radiu, mogłem słuchać stacji w garażu podzienym...
Jeśli rzeczywiście jest tak jak mówisz do daj namiar na takie radio i kupuje je z miejsca... Choć z twojego tematu wygląda że jednostkę masz podobną tylko od innego dystrybutora z innym softem ( jak możesz wrzuć screen z pojazd -> ustawienia pojazdu, i zakładki video jeśli takowa jest).

Edytowane przez brateq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, brateq napisał:

Też mi się tak na początku wydawało ale za dużo tych sprzętów miałem w rękach.
Tuner FM wielkości połowy pudełka zapałek, do tego niewystarczający sygnał na wyjściu antenowym żeby działało to z orygnalną instalacją FM w aucie, że o samym sofcie to już nie wspomne.
Z resztą najlepiej będzie jak wrzucisz jakiś filmik (najlepiej wyszukiwanie stacji które są w niedalekiej odległości na skali częstotliwości), czy zdjęcie środka radia aby poprzeć swoje zdanie.
Na oryginalnym radiu, mogłem słuchać stacji w garażu podzienym...
Jeśli rzeczywiście jest tak jak mówisz do daj namiar na takie radio i kupuje je z miejsca...

Najpierw mówisz o słuchaniu radia poza miastem a teraz o słuchaniu radia w garażu podziemnym. To dwa różne środowiska dla fal radiowych. Tej drugiej opcji nie weryfikowałem ale jak będę miał okazję to nie omieszkam sprawdzić. Z tym pierwszym to nie ma żadnego problemu i potwierdzi to conajmniej kilka osób z mojego wątku o radiach na androidzie do A4. 

O jakim sygnale na wyjściu mówisz? Moduł FM odbiera sygnał a nie go wysyła. 

Sygnał na wejściu może różnic się tylko w przypadku jeśli separator daje inne napięcie na wzmacniacz antenowy niż ori radio - nie weryfikowałem bo zwyczajnie radio odbiera mi wszędzie tam gdzie go do tej pory słuchałem więc obstawiam, że napięcie jest podobne lub takie samo. W teorii pewnie różni się max 0,2-0,3V.

Z tym rozbieraniem to już lekka przesada ale jak znajdę podziemny parking to strzelę filmik.

 

Edyta: W wątku "Radio Android" w najnowszych postach kolega niekrasz potwierdza działanie FM w garażu podziemnym więc temat chyba też już nieaktualny. 

Edytowane przez szaman89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, szaman89 napisał:

Najpierw mówisz o słuchaniu radia poza miastem a teraz o słuchaniu radia w garażu podziemnym. To dwa różne środowiska dla fal radiowych. Tej drugiej opcji nie weryfikowałem ale jak będę miał okazję to nie omieszkam sprawdzić. Z tym pierwszym to nie ma żadnego problemu i potwierdzi to conajmniej kilka osób z mojego wątku o radiach na androidzie do A4. 

O jakim sygnale na wyjściu mówisz? Moduł FM odbiera sygnał a nie go wysyła. 

Sygnał na wejściu może różnic się tylko w przypadku jeśli separator daje inne napięcie na wzmacniacz antenowy niż ori radio - nie weryfikowałem bo zwyczajnie radio odbiera mi wszędzie tam gdzie go do tej pory słuchałem więc obstawiam, że napięcie jest podobne lub takie samo. W teorii pewnie różni się max 0,2-0,3V.

Z tym rozbieraniem to już lekka przesada ale jak znajdę podziemny parking to strzelę filmik.

 

Edyta: W wątku "Radio Android" w najnowszych postach kolega niekrasz potwierdza działanie FM w garażu podziemnym więc temat chyba też już nieaktualny. 

 

Heh nie chodzi mi o celowe szukanie parkingu ;)

Co do sygnału to chodzilo mi właśnie o wzbudzenie fabrycznego separatora w aucie, wykorzystanie fabrycznych anten w aucie nie daje efektu, przynajmniej w Warszawie...

Jeśli jesteś z Płocka to nagraj mi tylko jak ze 101.9 wyszukuje w dół do 101.2, następnie powrót w górę do 101.9 i tak ze dwa razy. Jeśi wyłapie to daj namiar na sprzedawcę.
Podrzucisz screen-y?

Edytowane przez brateq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, brateq napisał:

Heh nie chodzi mi o celowe szukanie parkingu ;)

Co do sygnału to chodzilo mi właśnie o wzbudzenie fabrycznego separatora w aucie, wykorzystanie fabrycznych anten w aucie nie daje efektu, przynajmniej w Warszawie...

Jeśli jesteś z Płocka to nagraj mi tylko jak ze 101.9 wyszukuje w dół do 101.6, następnie powrót w górę do 101.9 i tak ze dwa razy. Jeśi wyłapie to daj namiar na sprzedawcę.
Podrzucisz screen-y?

Chodzi Ci o wyszukiwanie w normalnych warunkach czy w garażu podziemnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szaman89 napisał:

Chodzi Ci o wyszukiwanie w normalnych warunkach czy w garażu podziemnym?

Normalne warunki ;), choć sam przyznaje że niekiedy i moja jednostka działa ok i wyszukuje jak trzeba.

Edytowane przez brateq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brateq napisał:

Normalne warunki ;), choć sam przyznaje że niekiedy i moja jednostka działa ok i wyszukuje jak trzeba.

Tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szaman89 napisał:

Tak to działa.

Zwracam honor działa ładnie, z radia separator i do fakra w audi? Jak wspominałem u mnie też radio działa choć nie zawsze zatrzymuje się na stacji choć powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak separator w radiu na 2x fakra. Warszawa mocno zurbanizowane miasto, może dlatego są większe problemy z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szaman89 napisał:

Tak separator w radiu na 2x fakra. Warszawa mocno zurbanizowane miasto, może dlatego są większe problemy z odbiorem.

Nie wiem co na to wplywa, ale zacheciles mnie do jeszcze wiekszych testow xD

Edytowane przez brateq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio przerabiałem temat z tym radiem android podobnym do RNS-E, już w jakimś momencie straciłem nadzieję, że to radio potrafi dobrze zbierać FM, jednak koledzy w wątku "radio android" zmotywowali mnie do podalszych szukań problemu, no i teraz mi łapie bardzo dobrze, tak jak u kolegi szaman89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam radio z androidem z poniższymi parametrami.

Prośba o pomoc w temacie podania kodu serwisowego do ustawień głośności poszczególnych mediów i innych ustawień.

Niestety zgubiłem gdzieś papiery od radia jak je kupiłem i niestety bez tego nie podadzą mi hasła serwisowego co jest dla mnie niezrozumiale.

 

 

 

Parametry :

Podstawowe Informacje

- OS: Android 8 (64bit)
- Wewnętrzny dysk (flash): 32 Gb
- Pamięć Ram: DDR3 4GB
- Procesor – Rockchip PX5 A53 Octacore 8*1.5 GHz
- Chipset: U-BLXO G6010 ST
- Wielopunktowy pojemnościowy ekran dotykowy
- Google Play – dowolne dogrywanie programów, multimediów
- Funckja Screen Mirroring dla iPhone i telefonów Android (android 4.2 i powyżej).
- Możliwość ustawienia własnego tła
- Urządzenie współpracuje z kierownicą multimedialną
- W razie potrzeby można zmienić logo startowe na wybraną markę samochodu
- Menu w około 35 językach: Polski, Angielski, Niemiecki, Rosyjski, Francuski itd
- Wbudowany modem Wifi , poprzez usb można podłączyć modem 3g


Ekran

- Wysokiej jakości dotykowy ekran pojemnościowy
- Regulowana jasność ekranu
- Możliwosć ustawienia dowolnego koloru dla podświetlania przycisków
- Możliwość zgaszenia ekranu jednym kliknięciem


Nawigacja

- Obsługa wszystkich programów nawigacyjnych na rynku pod system Android
- Możwliość korzystania również z darmowych map, np. Google Maps
- Szybki procesor zapewnia płynne działanie każdego programu nawigacyjnego
- Podczas słuchania radia/mp3 itp., można używać nawigacji
- GPS port: COM2
- GPS Baud Rate: 9600


Radio

- Zakres częstotliwości FM: 87.5 – 108 MHz
- Zakres częstotliwości AM: 522 – 1920 KHz
- Możwliość ustawienia 18 Stacji FM i 12 AM
- Funkcja RDS


Zestaw Głośnomówiący

- Możliwość pełnej obsługi telefonu z pozycji urządzenia
- Odbieranie, odrzucanie połączenia itd.
- Urządzenie importuje książke telefoniczną (uwaga, telefon musi mieć taką opcję)
- Możwliość wysyłania muzyki z telefonu do urządzenia (telefony z funkcją A2DP)
- Urządzenie ma wbudowany mikrofon
- Można również podłączyć zewnętrzny mikrofon


Multimedia/ Dvd

- Urządzenie posiada 2 * porty usb, oraz 2* porty microsd , każdy port do 32GB
- Urządzenie posiada wbudowany odtwarzacz audio/video/dvd
- Obsługiwane są niemal wszystkie formaty na rynku: MP3, AVI, MOV, WMV, MKV, RMVB, DIVX, MP4, FLV, 3GP, MPEG, RM, ASF, QUICKTIME, JPG,BMP, FLAC, APE, WMA, WAV oraz inne
- czytnik płyt odczytuje formaty: DVD, DIVX, MP4, MP3, MP2/VCD


Internet

- Urządzenie posiada wbudowany modem wifi
- Istnieje również możliwość podłączenia modemu 3g poprzez usb
- Ekran pojemnościowy zapewni wygodną i przyjemną pracę na urządzeniu
- Szybki procesor zapewni płynność pracy każdego programu
- Internet przyda się np. do pobierania informacji o korkach w programie nawigacyjnym, do posluchania radia internetowego, youtuba, sprawdzenia faktury, konta, skypa itd.
- Możemy również korzystać ze sklepu Google Play bądź dogrywać dowolne treści np. poprzez usb czy microsd


Wejścia

- AUX Video In: One
- Camera Video In : One (kamera cofania)
- AUX Audio In: R/L
- DTV Box input: One (tuner dvbt)
- DVR Input: One (rejestrator jazdy)
- Radio Antenna Input: One
- GPS Antenna Input: One


Wyjścia

-Video Out: Two
-Audio Out: FR/FL/RR/RL
-Surround Stereo Output: 4 x 45w
-Subwoofer Out: One

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...