Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T Quattro BFB 163 km


Dareq73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie posiadam a4 b7 1.8T w Quattro silnik 163 km BFB czysta seria, chciałem was zapytać o podniesienie mocy bo nigdy wcześniej tego nie robiłem a tylko słyszałem jak znajomi podnosili moc chiptuningiem np za 140 na 170 i jednemu zaraz po tym zabiegu zaczęło się slizgać sprzęgło.

Moje pytanie brzmi czy warto w moim podnieść moc ? seria jedzie słabo to trzeba przyznac bo nie dosc ze quattro to jeszcze avant. Czy jak dzwignę moc to nie zaczne mieć problemów ze sprzęgłem ? Jak uważacie mam ori przebieg 245 tys, ze sprzeglem narazie wszystko ok, nie bylo wymieniane jest oryginalne. Jeśli uważacie że tak to dlaczego i gdzie warto podnieść moc i o ile ? Gdzie jechać jestem ze sląska jaki koszt tego ? z gory wam dziekuje jestem zielony w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie w 1.8t zawsze warto podnosic moc. Seryjnie te silniki maja niski moment obrotowy i osiagniecie takiej wartosci powiedzmy 300nm zdecydowanie zmienia elastycznosc auta. Po prostu jezdzi sie duzo przyjemniej i na pewno warto.

W Twoim bfb najlepiej zalozyc wtryski z bex oraz mozna dolozyc prawy ic z bexa czy 2.5tdi oraz dp. Po takich zabiegach i programie powinienes zrobic okolo 210 km i 320 nm, jesli silnik i turbo w dobrym stanie.

Samym programem osiagniesz jakies 190km i niecale 300nm.

Sprzeglo powinno ogarnac, nawet mimo takiego przebiegu. No chyba ze juz teraz jest w kiepskim stanie. Takie sprzeglo z bfb jesli z nim wszystko ok to znosi okolo 350nm.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...