Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tylna klapa bagażnika nie zawsze chce się otworzyć??


jaro36

Rekomendowane odpowiedzi

witam,ma problem z otwieraniem tynej klapy w b6 avant ,nie daję się otworzyć ,słychać że mechanizm otwierania działa ale jest takie uczucie jakby maiał cieżko ..raz na jakiś czas udaje się otworzyć ..co to może być ??? auto pali normalnie wieć akumulator chyba odpada??? poradzcie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 03:49, jaro36 napisał:

witam,ma problem z otwieraniem tynej klapy w b6 avant ,nie daję się otworzyć ,słychać że mechanizm otwierania działa ale jest takie uczucie jakby maiał cieżko ..raz na jakiś czas udaje się otworzyć ..co to może być ??? auto pali normalnie wieć akumulator chyba odpada??? poradzcie coś?

kurcze nikt nie miał podobnego problemu ? dodam że znalazłem czerwoną linkę do otwierania bagażnika ale za jej pomocą też nie da się otwoerzyć ,mechanizm słychać ,nawet świetałko w klapie się zapala ale nie chce się ona otwoerzyć  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem tak samo. Jeśli nie uda Ci się otworzyć normalnie klapy to musisz odkręcić tapicerkę bagażnika od środka, wyjąć silniczek zamka, rozebrać i wymienić w nim blaszkę która przestała przewodzić. Ja blaszkę dorobiłem z bezpiecznika. Tu masz fotostory 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie  w końcu na fisie pokazywało  że klapa  jest nie zamknięta  a zamykała się  jeśli chodzi  o otwieranie też było słychać  że silniczek  chodzi  a nie otwierało się , po przeczyszczeniu styków i na zamku , wtyki  wszystko wróciło do normy , otwieranie z kluczyka klapy i fis  też już nie krzyczał że klapa otwarta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 12:49, jaro36 napisał:

witam,ma problem z otwieraniem tynej klapy w b6 avant ,nie daję się otworzyć ,słychać że mechanizm otwierania działa ale jest takie uczucie jakby maiał cieżko ..raz na jakiś czas udaje się otworzyć ..co to może być ??? auto pali normalnie wieć akumulator chyba odpada??? poradzcie coś?

Jak naciskasz na kalpie żeby otworzyć to słychać siłownik czy go w ogóle go nie słychać ? Tak czy siak u mnie pomogła wymiana czegoś takiego https://allegro.pl/oferta/silownik-zamka-klapy-bagaznika-audi-a4-b6-a6-c5-6930759550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objaw jest taki że czasem w ogóle nie chce się otworzyć (siłownik słychać) a czasem dwa razy pod rząd sie otworzy ale za trzecim razem już nie ,tez podejrzewam siłownik ,jak tylko będzie cieplej to biorę się za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz blendę aluminiową to mogła się klamka syfem zawalić i też będzie taki objaw, miałem tak u siebie, trzeba rozebrać klamkę i dobrze wyczyścić albo wymienić na plastikową blendę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jaro36 napisał:

objaw jest taki że czasem w ogóle nie chce się otworzyć (siłownik słychać) a czasem dwa razy pod rząd sie otworzy ale za trzecim razem już nie ,tez podejrzewam siłownik ,jak tylko będzie cieplej to biorę się za to.

U mnie było to samo aż w końcu nie chciała się otworzyć w ogóle i musiałem się włamywać od środka. Wymiana na siłownik z allegro i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...