Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DPF pozostałość sadzy


jan.kow

Rekomendowane odpowiedzi

Tak obserwuję dopalanie DPF w mojej A5 i generalnie wszystko jest OK. Jednak nurtuje mnie jedna kwestia. Po każdym wypaleniu pozostaje pozostałość sadzy w ilości około 7,5g. Czy jest to prawidłowe, że filtr nie dopala do końca czyli do zera? Jak to wygląda koledzy u Was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość, o której piszesz, to obliczona (?) ilość sadzy. Ta druga, rzeczywista, powinna spaść po przeprowadzonej regeneracji do okolic zera.

Powiem Ci, że pomimo wiedzy na temat procesu regeneracji, którą nabyłem, pozostało kilka pytań bez odpowiedzi. Jednym z nich jest - dlaczego po przeprowadzonej i zakończonej sukcesem regeneracji, wartość obliczona nigdy nie spada do zera (jeszcze nigdy nie widziałem w swoim aucie wartości poniżej 7) ? Logicznym byłoby, gdyby sterownik po regeneracji, przepisywał wartość rzeczywistą do "okienka" wartości obliczonej od niej właśnie rozpoczynał naliczanie jednostek - dlaczego tak nie jest ? Nie wiem....

"Tracimy" kilka jednostek do następnej regeneracji.... 

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Generalnie ważne jest dla mnie czy to jest jakaś "prawidłowość" u innych kolegów czy tylko ja tak mam. Ty potwierdzasz fakt, który występuje u mnie, też nigdy nie zobaczyłeś poniżej 7g.

Edytowane przez jan.kow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, obserwując dane publikowane na różnych forach przez użytkowników aut z silnikami diesla DPF, jest to "prawidłowość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z info. Myślałem, ze może coś nie hallo z moim DPF ale tu mnie uspokoiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...