Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu - prąg na pasku


Aroox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znajomy nieco obeznany w temacie mechaniki zaglądnął ostatnio pod maskę mojej małyszówki i stwierdził, że prąg który znajduje się na pasku rozrządu świadczy o jego zużyciu i należy mu się wymiana i on bałby się tym jeździć. Chciałem was tylko zapytać czy jest to faktycznie tak jak powiedział czy jednak można wierzyć sprzedającemu który (osoba prywatna), który wymieniając wszystkie jego wady o rozrządzie powiedział, że wymieniany był przy 147 000 km (aktualnie 154 000) i można na tym jeździć. W załączniku zdjęcie tego paska. 

Z góry dzięki za odpowiedzi

EDB27E43-D9E8-4475-B14A-5E13284EC1D0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Z tego co widzę znajomy mechanik ma rację rozrząd do wymiany.  A z drugiej strony jestem zdania że po zakupie auta zawsze podstawowe wymiany filtry olej rozrząd co by sprzedający nam nie mówił a głowę mamy spokojną.

Pozdrawiam 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pasek tak wyglądał po przejechaniu 62 tyś km. Sprzedający wprowadził ciebie w błąd, albo ten kto wymieniał rozrząd zrobił to źle lub wymienił tylko sam pasek. Wymień dla świętego spokoju, koszt mniejszy niż późniejszy ewentualny remont przy zerwaniu paska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak kupowałem auto rozrząd miał być wymieniony, ale nie dało mi to spokoju. Jednak i tak wymieniłem rozrząd i to była bardzo dobra decyzja, bo ten wyglądał tragicznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...