zniszczony klosz czy odpryski?

MarcinL

Pojechałem ostatnio na polerkę lamp i koleś poradził mi kupić nowe klosze w lepszym stanie. Mówi, że są tutaj odpryski, ale widzi też zniszczenia od środka lampy. Światło miało powypalać strukturę klosza. Czy to możliwe? Mi to wygląda na zwykłe odpryski, ale ostatecznie po jego słowach wycofałem się z polerki jakby miało to być tylko wyrzucenie pieniędzy.

zDtDBto.jpg

o4MvuRU.jpg

Nie ma takiej opcji aby Ori lampy, o ile nic modzone nie było, wypłowiały od środka. O ile nie masz pęknięć od kamieni to spokojnie da radę wypolerować te mleczko.

4 minuty temu, Langista napisał:

Tyle modzone, co pomalowanie i soczewka z b8+, ale takie odpryski to już miałem przed tym modem. Czyli chyba podjadę do kogoś innego na polerkę.

14 minut temu, MarcinL napisał:

Czyli chyba podjadę do kogoś innego na polerkę.

Dokładnie.

ja miałem tak w B6 i kupiłem lampe za sTówkę z anglika z kloszem wstanie idealnym i zmiEniłem

W niektórych lampach (w valeo nagminne wręcz ) pojawiają się mikopęknięcia struktury klosza-od temperatury i słońca. Widać je głównie przy włączonej lampie,na wyłączonej pod pewnymi kątami są widocze. U Ciebie tez występują

Edytowane przez pila24

U mnie mikro pęknięcia powstały po przetarciu. Dlatego nie chce mi się wierzyć aby od samego światła klosz pękał. Musiał być już po jakimś uderzeniu i spolerowany na tyle mocno, że jego cienka warstwa sobie nie poradziła z nowymi soczewkami.

11 godzin temu, pila24 napisał:

Czyli jednak miał rację koleś? Teraz z rana jak się przyjrzałem na wyłączonej lampie, to mam wrażenie, że niektóre odpryski występują jakby od środka.

7 godzin temu, Langista napisał:

Ciężko mi powiedzieć co było z lampami, bo jak kupiłem auto rok temu, to takie już były. Są jedynie gdzieniegdzie mocniejsze odpryski od kamienia.

Może poczekam na okazję na jakieś zwykłe lampy z anglika, to tam nie powinien występować problem przegrzania. Wtedy tylko polerka i powinno być dobrze.

11 godzin temu, Langista napisał:

To uwierz że na 10 lamp valeo z lat 2003-2004 to 7 sztuk ma więcej lub mniej mikropęknieć w wewnątrz struktury klosza. Temperatura i działanie słońca do tego się przyczyniają. Ogólnie są jakieś wady poliwęglanu z którego zostały zrobione klosze,a to ze audi ma twarde klosze pogarsza sprawę. Trochę informacji o tym znalazłem na forum detalingu gdzie chłopaki robili polerkę lamp i narzekali na valeo i te mikopęknięcia.

Mam ściągnięty z lampy klosz z mikopęknięciami i sprawdzam czy uda się go podgrzać do temperatury w której poliweglan się znów zeszkli i zleje w całość. Póki co nie udało się.  Chyba prędzej się spali niż zeszkli

Sprawdziłem opalarką-przy podgrzewaniu od środka klosza klosz przepala się na biało. Od zewnątrz nie przepalił się ale zrobiła się lekka skórka pomarańczy jakby lakier ochronny się rozlał. Więc pozostaje szukać nowych kloszy,szczęście takie ze b7 są na miękkim kleju.

Edytowane przez pila24