Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z parowaniem szyb


Luki_93

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. 
Zgłaszam się do Was z pewnym problemem. 
Występuje w moim aucie pewna dolegliwość. Otóż wieczorem czy w nocy i tylko w tych porach lubią parować szyby. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Mimo włączonego nawiewu czy klimatyzacji mało to pomaga. Można rzecz, że stoi woda na szybach. Wymienione są filtry powietrza i klimatyzacja jest nabita oraz odgrzybiona. 
Nawiew na przód jeszcze daje rade, ale tył i boki to tragedia. 
Może nie wciskam jakiegoś klawisza czy coś. Naprawdę nie mam pomysłu jak ten problem rozwiązać. 
Liczę na propozycje z Waszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie są uszczelki szyb? Rozbierz jeden z boczków i sprawdź czy jest woda w drzwiach. U mnie jest tak na przedniej szybie jak przychodzi odwilż i jest bardzo wilgotne powietrze, tak samo jak ktoś wniesie trochę śniegu, śnieg stopnieje w aucie i później przy zamarzaniu osadza się na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uruchomie nawiew z kabiny używając klimatronika to wszysytko działa sprawnie. Gdy chce uruchomić klimatyzacje lub nawiew z zewnątrz to słychać wentylator, a nie ma nawiewu na szyby bądż jest minimalny. To jest taki główny problem zbiera się wtedy woda i jest słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak szyby parowały przy padniętych silniczkach obiegu zamkniętego i dławienia powietrza , po wymianie nic nie paruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Luki_93 napisał:

Jeśli uruchomie nawiew z kabiny używając klimatronika to wszysytko działa sprawnie. Gdy chce uruchomić klimatyzacje lub nawiew z zewnątrz to słychać wentylator, a nie ma nawiewu na szyby bądż jest minimalny. To jest taki główny problem zbiera się wtedy woda i jest słabo. 

Filtr kabinowy sprawdziłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na włączony obieg zamknięty lub brak / z jakiegoś powodu / wentylacji , ujścia powietrza z kabiny na zewnątrz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GreGoriO napisał:

szyby parują od środka czy z zewnątrz? 

Szyby parują od środka.

Langistagreg2505pila24dekiel 13

Sprawdzę to wszystko i dam znać. Dziękuję Wam za poświęcony czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak od środka.... to sterowanie nawiewem, 
VAGcom i błędy do sprawdzenia, potem wykonać nastawy podstawowe i zobaczyć co wróci.
kolejnym krokiem będzie wyczyszczenie silniczka, siłownika.
a jeśli to nic nie da, to zakup innego.

Przy parowaniu zewnętrznym należałoby zamknąć obieg na szybę, żeby nie powstawała taka różnica temperatur....

To dlatego pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzyłem maske to widze, że klapy są ciągle zamknięte i nie można ich podnieść (robiłem to ostrożnie żeby niczego nie uszkodzić). Są zablokowane.

Także podejrzewam, że padł silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odłącz silniczek i otwórz klapę ręcznie , zobaczysz czy coś pomogło, ale jak się nie otwierają to silniczki do wymiany lub czyszczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 00:24, Langista napisał:

W jakim stanie są uszczelki szyb? Rozbierz jeden z boczków i sprawdź czy jest woda w drzwiach. U mnie jest tak na przedniej szybie jak przychodzi odwilż i jest bardzo wilgotne powietrze, tak samo jak ktoś wniesie trochę śniegu, śnieg stopnieje w aucie i później przy zamarzaniu osadza się na szybach.

 

W dniu 17.02.2019 o 08:38, greg2505 napisał:

Mi tak szyby parowały przy padniętych silniczkach obiegu zamkniętego i dławienia powietrza , po wymianie nic nie paruje

 

W dniu 17.02.2019 o 08:59, pila24 napisał:

Filtr kabinowy sprawdziłeś? 

 

W dniu 17.02.2019 o 09:45, dekiel 13 napisał:

Mi to wygląda na włączony obieg zamknięty lub brak / z jakiegoś powodu / wentylacji , ujścia powietrza z kabiny na zewnątrz .

 

W dniu 17.02.2019 o 10:43, GreGoriO napisał:

szyby parują od środka czy z zewnątrz? 

 

Panowie miałem troche innych rzeczy na głowie, ale "usiadłem" do tego zadania. Z silniczkiem wygląda na to, że jest w porządku. Wiele też na to wskazuje, że może to być klimatronik bądź moduł komfortu.  Auto było sprowadzone przed tygodniem i właściciel powiedział mi, że był zamieniony klimatronik i też możliwe, że przez to. Na razie szyby nie parują to nie grzebe nic przed wyjazdem bo w weekend znów wracam na Zachód. Także jak wróce na Święta to poświece Audi więcej czasu i uwagi. Jak coś to będę pisał tutaj. Na razie dziękuję za porady, pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...