Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwumas


Misiekk800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam audi a4 B6 1.8T AVJ poszukuje na próbę założyć dwumas używany drży autko na postoju poduchy podmieniłem nic nie pomaga stawiam teraz na dwu mas znalazłem używany ale z multitronika około 150 zł czy on będzie taki sam. Jak w manualu? MOŻE MA KTOŚ na zbyciu i uczciwie powie że jest dobry w cenie złomu pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak duże masz te drgania ale wymiana kompletu na nowy zestaw sprzęgła z dwumasą nie pomaga na te dolegliwości. Jak to było pisane nie raz, ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie drgania nie są ale je czuć na kierownicy i na fotelu jak głowę się oprze o zagłówek to czuć kurcze strasznie wkurza w korku jak się stoi i na siwtlach  powiedziałem sobie ze musze to znaleźć wszystko pokolei będę wymieniał aż znajdę heh tyle na forum o tym się pisze w internetacj ale odp. Nie ma. Znajomy ma podobna a4 tylko sedan i czegoś takiego nie ma także ten tym tak raczej nie powinien mieć, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy ruszaniu czuć wibracje? Czy przy wyższych obrotach drgania znikają? Czy przy wciśniętym sprzęgle drgania ustępują? Podstawowe pytania dla padniętego dwumasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki silnika, skrzyni, wieszaki wydechu u mnie w b5 każda z tych części po trochu zmniejszała drgania. Jest prawie idealnie bo poduchy wsadzałem febi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ruszaniu odpalaniu gaszeniu fury nic przy puszczanie delikatnym wciskaniu sprzęgła nie ustaje ale tylko na postoju podczas jazdy powoli tylko słychać burczenie tak jak by od str. Dwumas jak się trzyma skrzynie rękoma na odpal onym to czuć że cała drży z kanału wydech odpinalem całkiem od auta żeby wykluczyć wieszaki. Prócz dwumasy pomysły brak może wtryski?  Błędów brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2019 o 19:30, mszark napisał:

Poduszki silnika, skrzyni, wieszaki wydechu u mnie w b5 każda z tych części po trochu zmniejszała drgania. Jest prawie idealnie bo poduchy wsadzałem febi.

B5 pracuje aksamitnie. B6/B7 nie.

Więc nie ma co porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam b5 i b6, na moje sprzęgło lepiej chodzi w b6, pomimo że w b5 rok temu nowy komplet wpadł z Sachsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, sprzęgło chodzi wręcz lekko w porównaniu do b5, ale ja się odnosiłem do silnika i budy - cisza i brak wibracji w b5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 21:25, Misiekk800 napisał:

dwu mas znalazłem używany ale z multitronika około 150 zł czy on będzie taki sam

nie, nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Emejcz napisał:

No tak, sprzęgło chodzi wręcz lekko w porównaniu do b5, ale ja się odnosiłem do silnika i budy - cisza i brak wibracji w b5.

A to widać chyba zależy od egzemplarza. Moje b5 żyje własnym życiem, za to w b6 cisza. Nie wiem czy poprzedni właściciel wyciszał wnętrze, ale przy 120/h nawet wiatru nie słychać, przez co trasy to czysta przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...