Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ktoś usuwał klapki w kolektorze ?


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie czy ktoś może usuwał klapki w kolektorach ? na allegro można znaleźć zestawy zaślepek aby wywalić klapki z kolektorów. Ktoś robił może taki zabieg ? mam dziurke w jednym z kolektorów i będę musiał go wymienić. Co prawda nastawniki i klapki są ok ale zastanawiam się czy by ich przy okazji nie wywalić i wyłączyć nastawniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to ale w .... e46 330 d i potem w e92 330d. O ile w tym pierwszym było realne zagrożenie bo przypadków urwania klapki i efektu młynka do kawy było trochę to w tym drugim już kilka bodajże. Jeśli w audikowskim motorze były takie przypadki to bym wywalił to dziadostwo i dał alu zaślepki. W motorze n57 z e 46 były klapki na nitach które puszczały i ..... koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, dekiel 13 napisał:

Robiłem to ale w .... e46 330 d i potem w e92 330d. O ile w tym pierwszym było realne zagrożenie bo przypadków urwania klapki i efektu młynka do kawy było trochę to w tym drugim już kilka bodajże. Jeśli w audikowskim motorze były takie przypadki to bym wywalił to dziadostwo i dał alu zaślepki. W motorze n57 z e 46 były klapki na nitach które puszczały i ..... koniec.

Zagrożenia raczej nie ma. Nie słyszałęm aby w Audi były problemy z klapkami jak w BMW np E60. Raczej zastanawiam się nad tym czy ma to jakieś plusy lub minusy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e60 /to inaczej seria 5/  były montowane te same silniki co w e92 / czyli seria 3 coupe/  tj M57 3,0d i M667N2  3,0d biT. ?

Jeśli zagrożenia nie ma ja bym nie usuwał klapek.

Edytowane przez dekiel 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wywaliłem przy okazji chipa i sobie chwalę ;) Tak jak poprzednio w AR159 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LoboV napisał:

Ja wywaliłem przy okazji chipa i sobie chwalę ;) Tak jak poprzednio w AR159 

tylko że ich usunięcie ma żadnego wpływu na moc, więc co konkretnie sobie chwalisz ?

W dniu 17.02.2019 o 21:33, Gibons napisał:

Co prawda nastawniki i klapki są ok ale zastanawiam się czy by ich przy okazji nie wywalić i wyłączyć nastawniki. 

jak są ok to zero korzyści

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcin4x4 napisał:

tylko że ich usunięcie ma żadnego wpływu na moc, więc co konkretnie sobie chwalisz ?

jak są ok to zero korzyści

 

Wymieniłem całe kolektory na nowe. Drugi też profilaktycznie bo już miał lekki luz na osce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gibons napisał:

Wymieniłem całe kolektory na nowe. Drugi też profilaktycznie bo już miał lekki luz na osce. 

 

Na co sie zdecydowales? ASO? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DareQ napisał:

 

Na co sie zdecydowales? ASO? ?

Nie, sam zakupiłem kolektory i mój mechanik mi wymienił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolektory kupiles? Te z Lodzi (zwykle/wzmacniane)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak klapy są ok to przesmarować i wywalić egr, ja miałem 380 tyś km i klapy ciągle ori.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DareQ napisał:

Jakie kolektory kupiles? Te z Lodzi (zwykle/wzmacniane)?

Autosilniki firma. Polecam wszystko na ori częściach 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, marcin4x4 napisał:

jak klapy są ok to przesmarować i wywalić egr, ja miałem 380 tyś km i klapy ciągle ori.

 

Klapy ok ale oska na lozyskach zrobiła już jajo i był luz taki że aż ciegno spadło z nastawnika. 

Najlepsza opcja to jest chyba wymontowac. Jak same kolektory są ok to kupić zestaw wzmacniane i samemu wymienić. Banalnie proste to jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej wywalić i zapomnieć o temacie :) przy okazji wyczyścić kolektor, klapę itd.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marcin4x4 napisał:

najprościej wywalić i zapomnieć o temacie :) przy okazji wyczyścić kolektor, klapę itd.

Myślałem żeby je wywalić, ale mechanik radził zostawić więc tak zrobiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...