Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Wycięcie dodatkowego filtra spalin (wersja amerykańska)


bimmer

Rekomendowane odpowiedzi

mam audi a4 b6 1.8Turbo quattro sprowadzone ze stanów od wersji europejskiej różni sie miedzy innymi kształtem wnęki na koło zapasowe tzn. po środku jest duzy garb i podobno znajduje sie tam jakis dodatkowy filtr spalin. Zeby zamontowac butle gazowa w koło trzeba usunąć (wyciąć) ten garb...Pytanie jak to zrobić zeby było dobrze,bo wychlechać dziurę każdy umie...Czy nie ma butli o takim kształcie zeby pasowała w przestrzeń tą jaka jest bez wycinania tego filtra? Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a4 jest dosyc spore koło , ja u siebie zakładałem z butla w kole ale drugi raz bym tego nie zrobił, koło wozone w bagazniku zajmowało kuuupe miejsca , teraz zdecydowałbym sie na jakąs niewielka butlę walcowa przy tylnich oparciach ( koło na miejscu i jeszcze sporo miejsca w bagazniku). Co do wybrzuszenia we wnece koła to chyba ciezko bedzie znaleźć taka butlę a przedewszystkim ją podłączyć bo przecież podłączenie jest od spodu.. To tyle :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to rozważałem wstawienie zwykłej butli bez wyjmowania koła i nie wiem czy to nie jest lepszy pomysł. Unikne zbednej wycinki a poza tym to i tak bagażnik jest wielki więc wystarczy miejsca. Muszę tylko dobrać coś co by pasowało i nie zawalało zbędnie miejsca. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weż pod uwagę że spalanie avj będzie to minimum16-17 po mieście... a w butlę na miejscu koła wejdzie Ci 58 litrów gazu... zasięg 330km... jak zrobisz butlę walec w bagażniku, będziesz miał jeszcze mniejszy zasięg... można kupić dojazdówkę, a na miejsce koła przymierz zbiornik , bo on po środku jest pusty, więc może wejdzie na to wybrzuszenie.. dywanik w bagażniku masz podwyższany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weż pod uwagę że spalanie avj będzie to minimum16-17 po mieście... a w butlę na miejscu koła wejdzie Ci 58 litrów gazu... zasięg 330km... jak zrobisz butlę walec w bagażniku, będziesz miał jeszcze mniejszy zasięg... można kupić dojazdówkę, a na miejsce koła przymierz zbiornik , bo on po środku jest pusty, więc może wejdzie na to wybrzuszenie.. dywanik w bagażniku masz podwyższany?

...a jak ją podłączysz do instalcji? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weż pod uwagę że spalanie avj będzie to minimum16-17 po mieście... a w butlę na miejscu koła wejdzie Ci 58 litrów gazu... zasięg 330km... jak zrobisz butlę walec w bagażniku, będziesz miał jeszcze mniejszy zasięg... można kupić dojazdówkę, a na miejsce koła przymierz zbiornik , bo on po środku jest pusty, więc może wejdzie na to wybrzuszenie.. dywanik w bagażniku masz podwyższany?

...a jak ją podłączysz do instalcji? :tongue4:

jaką ją? :cool1:[br]Dopisany: 11 Marzec 2009, 10:13_________________________________________________butlę/zbiornik? tak jak normalnie się podłącza... czy jest wybrzuszenie czy nie to i tak trzeba podrezać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam audi a4 b6 1.8Turbo quattro sprowadzone ze stanów od wersji europejskiej różni sie miedzy innymi kształtem wnęki na koło zapasowe tzn. po środku jest duzy garb i podobno znajduje sie tam jakis dodatkowy filtr spalin. Zeby zamontowac butle gazowa w koło trzeba usunąć (wyciąć) ten garb...Pytanie jak to zrobić zeby było dobrze,bo wychlechać dziurę każdy umie...Czy nie ma butli o takim kształcie zeby pasowała w przestrzeń tą jaka jest bez wycinania tego filtra? Dzięki za odpowiedzi.

Uderz na priv do najkpio

http://www.a4-klub.pl/smf/profiles/najkpio-u10499.html

on zakładał gaz do sedana z USA, ale niestety EGP nie jest w stanie opanować nadmiernego spalania gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pop ierwsze to nie wiem dokładnie jaki mam silnik czy to jest avj czy jakis inny w zakladce przy rejestrowaniu nie bylo mozliwosci wpisania silnika o mocy 170km. Poziek pisal, ze w b6 nie bylo avj. Ponadto to butla nie wejdzie bez wycinki tego filtra, takze trzeba go wywalac, a co do spalania to sam nie wiem czy wogole brac sie za ten gaz,bo mam jeden samochodzik w gazie i jak mi trzeba latac tanio to biore tamten jak chce luksusu siadam do audi, a jakby mialo palic 17-18 litroqw to troche duzo. Moj samochod, ktory chodzi na gazie na sekwencji pali w stosunku do benzyny jakies dziesiate czesci litra wiecej. kolega zalozy do b6 3,0 gaz i puki co ustawili mi dosc duza dawke gazu niby w celu ulozenia sie ( czego nie wiem)...pali mu 20 litrow. W takim razie zaden businness. Ciagle sie zastanawaim i mysle..Dzieki za podpowiedzi, jakbyscie mieli dane dotyczace spalania gazu w b6 1.8 turbo to podeslijcie linki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pop ierwsze to nie wiem dokładnie jaki mam silnik czy to jest avj czy jakis inny w zakladce przy rejestrowaniu nie bylo mozliwosci wpisania silnika o mocy 170km. Poziek pisal, ze w b6 nie bylo avj. Ponadto to butla nie wejdzie bez wycinki tego filtra, takze trzeba go wywalac, a co do spalania to sam nie wiem czy wogole brac sie za ten gaz,bo mam jeden samochodzik w gazie i jak mi trzeba latac tanio to biore tamten jak chce luksusu siadam do audi, a jakby mialo palic 17-18 litroqw to troche duzo. Moj samochod, ktory chodzi na gazie na sekwencji pali w stosunku do benzyny jakies dziesiate czesci litra wiecej. kolega zalozy do b6 3,0 gaz i puki co ustawili mi dosc duza dawke gazu niby w celu ulozenia sie ( czego nie wiem)...pali mu 20 litrow. W takim razie zaden businness. Ciagle sie zastanawaim i mysle..Dzieki za podpowiedzi, jakbyscie mieli dane dotyczace spalania gazu w b6 1.8 turbo to podeslijcie linki....

1. numer silnika zaczyna się od określenia jego rodzaju... czyli np. AVJ .....

2. Poziek nie mógł tego napisać- czytaj uważniej posty...

3. tyle Ci będzie palić na pewno... to normalne spalanie... mi tyle pali i jest OK. jesli liczysz na krociowe oszczędności to może citroen 1.4 HDI...

pali 5 l po mieście... i jest wygodny... :cool1:[br]Dopisany: 23 Marzec 2009, 22:49_________________________________________________Michu, a co ma komp benzynowy robić złego przy bogatej normalnej mieszance gazu??? nie rozumiem, może mnie oświecisz? jak ma koleś normalnie ustawiony gaz to tak mu będzie palił po mieście przy upalaniu... czy może 12 literków po mieście będzie palił...? :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kepasa ma to do tego ze jezeli ustawisz duze dawki gazu to komp gazowy przesteruje komputer benzynowy i możesz któregoś pieknego dnia nie odpalić auta nie wspomnę o spalaniu. Dawka ma być odpowiednia ani większa ani tym bardziej mniejsza. To tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z tym śmiesznym filtrem w kole zapasowym (Audi A4 B6 Quattro Tiptronic USA). Może ktoś napisać dokładnie po co to jest i jak to działa ?? Trzeba te 3 rurki połączyć razem, czy jakoś tak. Mogą być jakieś skutki uboczne wywalenia tego ustrojstwa ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...