Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SrEbRnA sTrZaŁa Audi A4 B7 1.8T Quattro


matix608

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jako że przyszła zmiana samochodu na większy postanawiam założyć temat i prowadzić na bieżąco wszystkie roboty :)

Przez 3 lata była ze mną Puma, bardzo fajne autko małe, zgrabne wszędzie wjechało, ładnie się zbierało silnik produkcji Yamahy robił robotę

IMG_0320.thumb.JPG.66eac96f64c04bfffc59420170819_231829.thumb.jpg.f6ff774585ef86

 

 

 

Jako że w rodzinie narzeczona ma B6 1.9TDI a Ojciec B8 2.0TDI po wielu miłych doświadczeniach z jazdy Audikami wybór padł na Audi, z tym że u mnie jak samochód to tylko benzyna, i zacząłem myśleć nad B8 w 2.0TFSI ale nie przemawiało to do mnie, na polifta mnie stać nie było, więc padł wybór 1.8T z założenia że będzie zagazowane. Sprzedałem swoją pumę dość szybko jako że autko było na maksa doinwestowane i chodź ceny średnie tego modelu to 3-4 tyś ja dostałem dwa razy tyle. Nie sądziłem że będę miał tak wielki problem kupić samochód, szukałem ponad miesiąc, po wielu rozczarowaniach nie miejscu, zobaczeniu wielu trupów już chciałem zmienić zdanie i pójść w inny model/markę gdyż każdy egzemplarz który oglądałem albo miał nieciekawe przygody, albo wycieki, po prostu bardzo zaniedbane auta. A szukałem w granicach 25 tys, niestety nie było nic interesującego. Z ciekawości pojechałem zobaczyć dwa najdroższe egzemplarze b7 1.8t w quattro, na moje zdziwienie obyło się bez niespodzianek, nie zawiodłem się oba egzemplarze były ze Szwecji. Wybór padł na młodsze z ostatniego roku produkcji 2008 roku, od pierwszego właściciela, potwierdzone informacje na wielu Szwedzkich stronach, oryginalnym przebiegiem 240 tys, wszystkimi wpisami do książki serwisowej. Po ciężkich negocjacjach udało się wyrwać samochód za rozsądną kwotę co do jego stanu. Sprzedający kupił nowe zimówki(jako że Szweckie opony były z kolcami), wymienił uszczelkę pod głowicą, wymienił klocki+tarcze przód oraz tył.
Zdecydowałem się na zakup. W cenie na moją korzyść były już wszystkie opłaty akcyza, tłumaczenie dokumentów, przegląd. Auto gotowe do zarejestrowania. Na oględziny jechał z moim znajomym mechanikiem który auto dokładnie sprawdził podłączył pod komputer nie wykazało żadnego błędu prócz spalonej żarówki postojowej. Później pojechaliśmy na stację diagnostyczną gdzie potwierdziły się słowa sprzedającego samochód w bardzo dobrej kondycji hamulce oraz amortyzatory w bdb stanie.
 
Dodaję zdjęcia z dnia zakupu zaraz po powrocie do domu :D
20190125_215202.jpg20190125_215144.jpg20190125_215131.jpg20190125_215117.jpg
 
 
Audi A4 B7 :
 
  • Silnik: 1.8T BFB 163 kM
  • Napęd:  :quattro:
  • Skrzynia Manualna 6-biegowa
  • Rok produkcji: 2008
  • Wersja S-line Exterieur z zewnątrz
  • Pakiet chrom:
    - Grill
    - Ramki szyb
    - Zegary
    - Przyciski - ESP, uchwyt na kubek itp
    - Relingi
  • Radio 2 din
  • DRL+Comming/Living home
  • Automatyczne światła
  • Elektryczne szyby przód
  • Przednie fotele kubełkowe podgrzewane
  • Elektrycznie regulowany odcinek lędźwiowy
  • Wysuwany odcinek przednich foteli pod uda/kolana
  • Trójramienna skórzana kierownica multi-funkcyjna
  • Lusterko wewnętrzne fotochromatyczne
  • Otwieranie i domykanie szyb z pilota
  • Tempomat
  • Przyciski wyłączające alarm, jak auto dostanie przechyłu i jak ktoś jest w środku
  • Audio concert 8 głośników, subwoofer
  • Climatronic dwustrefowy
  • Czujnik zmierzchu i deszczu
  • Osłony przeciwsłoneczne z lusterkiem i podświetleniem
  • Regulowana wysokość kierownicy
  • Podświetlany podłokietnik, schowek, popielniczka, panel oświetlenia w podsufitce, oświetlenie nóg z przodu i z tylu, oświetlenie drzwi od spodu przód i tył
  • Podświetlane klamki przód tył oraz drzwi (światło żółte + czerwone)
  • Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka
  • ABS, ESP, Passenger Air Bag ON/OFF
  • Spryskiwacze reflektorów
  • Alarm, centralny zamek, 8x Airbag wszystko prócz kurtyn na kolana.
  • Roleta bagażnika + wejście na zapaliczkę
  • Podłokietnik z tyłu
  • Automatyczne wycieraczki
  • 2 komplety dywaników :D na lato i zimę

 

Po zakupie od razu wpadł ori rozrząd, ori pompa wody,  wymiana wszystkich filtrów, i zalany Motul x-cess 8100 5W40
W marcu jestem umówiony na założenie instalacji gazowej w Silesia-cars oczywiście już przygotowaną pod moc około 250 km, w przyszłości planuję wymianę wtrysków, inny interecooler i może jakąś hybrydę wrzucę bo jak narazie słabo to jedzie w porównaniu do mojego fordzika która na nie wiele ponad tonę i 125 km ładnie się zbierał.

Instalacja gazowa:
Sterownik STAG Q-Box
Reduktor STAG AC-R01 250 PS
Wtryski - Barrcadua 130 Nl montowane pojedyńczo
Filtr gazu Ultra 360
Zbiornik 72 L w miejscu koła zapasowego
Pełen wlew pod klapką obok wlewu benzyny
Pokrowiec na koło zapasowe
Nowa uszczelka Elring
Przewody fazy ciekłej - Faro
Przewody fazy lotnej i wodne - PARKER
Opaski samozaciskowe-sprężyste DIN


W ubiegły weekend dzięki pięknej pogodzie troszkę posprzątałem swojego Audiczke wpadła polerka oraz nałożony został wosk. A że nie lubię jeździć brudnym autem wpadło porządnie czyszczenie środka, pełne odkurzanie w każdym zakamarku najbardziej mnie zaskoczył brud pod tylnią kanapą ale dało się to ogarnąć. Ogarnąłem także maskę i silniczek żeby w miarę wyglądał. Czekam na kosmetyki do silnika więc będzie jeszcze lepiej.
20190202_160039.jpg20190202_160043.jpg20190202_162223.jpg20190202_162132.jpgIMG_4616.JPGIMG_4621.JPG

Wpadła także polerką grilla w chromie i ramek wokół szyb

20190216_102512 - kopia.jpg
 

Troszkę kosmetyków zostało mi po Pumie ale z okazji zakupu nowego samochodu trzeba było poszerzyć asortyment:

20190218_155214.jpg20190218_160349.jpg

 

Wpadły tez nowe świece:

20190218_155258.jpg

 

Przy okazji wypróbowałem polecany przez kumpla zajmującego się detailingiem nowy wosk z moich okolic powiem że robi robote:

20190215_071134.jpg

 

Trzeba więc było uwiecznić efekt aparatem:

IMG_4564.JPGIMG_4571.JPGIMG_4559.JPGIMG_4543.JPGIMG_4606.JPGIMG_4686.JPG

 

Niedługo garaż okaże się zbyt mały :D

IMG_4799.JPG

 

Trzeba było też zrobić wspólne foto z B6'tką :)

 

IMG_4746.JPGIMG_4784.JPG

 

 

Postaram się na bieżąco dodawać wszystkie zmiany :D

Na pewno w planach jest wymiana uchwytu na kubek bo jest delikatnie ułamany (cóż zdarza się - ale ogólny stan wewnętrzny jest jak na przebieg 240 tyś idealny naprawdę)

Jak ciepło zostanie z nami na dłużej wjadę na kanał i wpadnie profesionalna konserwacja podwozia wezmę piaskarkę wszystko ładnie wyczyszczę i zakonserwuję
Mam też w planach pomalować zaciski na czerwono, felgi na ten sezon ze mną zostaną niestety funduszy może braknąć na ładną 18tke jaką bym chciał, tak czy siak w marcu wpadnie instalacja gazowa, w kwietnu będę musiał kupić nowe opony letnie(dobrze że mam nowe zimówki) Wpadł też pełen pakiet OC+AC :D  Jednak z mniej chłonnych $$ rzeczy chce też przyciemnić szyby na lato i w marzeniach jest RNS-E oraz BOSE ale kto wie kiedy się to uda może za rok :D

 

Edytowane przez matix608
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacne wyposażenie. Brakuje tylko bixów, ale tak to spoko.

Co do malowania zacisków, to przed malowaniem pomyśl o swapie przynajmniej na 320/288. Będzie od razu bezpieczniej, a przy okazji będzie zapas jakbyś chciał zwiększać moc nawet na te 200km.

Nowe opony czy używane kupujesz? Trochę chyba szkoda nowych jak chcesz felgi zmieniać na większe.

A i ściągnij chlapacza z przodu, to od razu młodziej będzie autko wyglądać :)

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcinL napisał:

Zacne wyposażenie. Brakuje tylko bixów, ale tak to spoko.

Co do malowania zacisków, to przed malowaniem pomyśl o swapie przynajmniej na 320/288. Będzie od razu bezpieczniej, a przy okazji będzie zapas jakbyś chciał zwiększać moc nawet na te 200km.

Nowe opony czy używane kupujesz? Trochę chyba szkoda nowych jak chcesz felgi zmieniać na większe.

A i ściągnij chlapacza z przodu, to od razu młodziej będzie autko wyglądać :)

Hej wyposażenie tak jak mówisz bardzo przyjemne jednak co do bixów to szkoda niestety szukałem długo było pare sztuk ale nie wartę zainteresowania. Co prawda nie narzekam bo w porównaniu do mojego starego samochodu te światła w B7 świecą o niebo lepiej a może kiedyś jakieś żaróweczki wstawię mocniejsze ale musiałbym się dopytać jakie polecają użytkownicy :)

Z hamulcami masz rację będę musiał się zastanowić nad jakimiś większymi, niestety to wszystko pewnie wpadnie za rok bo jednak narzeczona ciągle mnie męczy nie ważne że auto zmieniłem ale ona na wakacje musi pojechać :D Także latem pewnie wpadnie jakaś dłuższa trasa do Chorwacji/Włoch, a za rok tak jak mówisz hamulce wrzucę większe. Jak na ten sezon będę musiał się zadowolić samym pomalowaniem na czerwono. Oponki w sumię za 800-900 zł jak na mój rozmiar czyli 205/55 R16 mogę wyrwać jakieś goodyear widziałem w promocji także chyba się skuszą a za rok polecą do tej czarnej B6 bo tam też przydało by się pomału wymienić.

 

Chlapacz muszę ściągnać i faktycznie trochę szpeci to autko a nawet nie zauważyłem go bo tak wszystko na wariata robione dopiero miesiąc audik jest ze mną a troche roboty już poszło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gremlin0209 napisał:

Auto po fotkach zacne ?

Kolejne 1.8T Q na forum ?

Powodzonka w modach ?

 

Dzięki wielkie na pewno się przyda ?? na ten moment muszę coś odłożyć bo na ten moment finalnie wyszła mnie w granicach 40 ?  co prawdą spotkałem się już  z wieloma komentarzami że za tyle to i bym B8 w polifcie kupił aczkolwiek jak słyszę takie teksty to się odechciewa komentować. Myślę że każdy z posiadaczy 1.8T wie ile te auta są wartę szczególnie w Quattro ale z Januszami się nie pogada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, matix608 napisał:

 

Dzięki wielkie na pewno się przyda ?? na ten moment muszę coś odłożyć bo na ten moment finalnie wyszła mnie w granicach 40 ?  co prawdą spotkałem się już  z wieloma komentarzami że za tyle to i bym B8 w polifcie kupił aczkolwiek jak słyszę takie teksty to się odechciewa komentować. Myślę że każdy z posiadaczy 1.8T wie ile te auta są wartę szczególnie w Quattro ale z Januszami się nie pogada.

Nie bój się też to słyszałem ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko?

Powodzenia w modach? i bezawaryjności życzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam87 napisał:

Fajne autko?

Powodzenia w modach? i bezawaryjności życzę?

Dzieki na pewno sie przyda ha ha

Jako ze dzisiaj miałem wolne postanowilem iść do przodu koniec z chinczykami i wpadl oryginalny uchwyt + ladowarka fast charge z Samsunga, powiem ze jednak za jakość sie płaci i widać różnicę  ?

 

Taki mój zestaw obowiązkowy w aucie, uchwyt, ladowarka, okularki, czarna fibra, ladny zapaszek, oczywiście sciereczki idealne do szyb i okularów ?

No i może to niektorych dziwic ale po przykryw incydentach w pewnym śląskim mieście paleczka jest ze mna zawsze razem z gazem pod ręką.20190218_155205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czysty i błyszczący to rozumiem - też tak lubię niestety od kobiety dostaje po uszach słysząc że mam świra na punkcie samochodu ?

Super wyposażenie na start - trochę zazdroszczę bo ja ruszałem od mocnego zera i jeszcze dużo przede mną. 

Powodzenia w modzeniu ?

Pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

No czysty i błyszczący to rozumiem - też tak lubię niestety od kobiety dostaje po uszach słysząc że mam świra na punkcie samochodu ?

Super wyposażenie na start - trochę zazdroszczę bo ja ruszałem od mocnego zera i jeszcze dużo przede mną. 

Powodzenia w modzeniu ?

Pozdrawiam,

Darek

Znam te słowa słyszę je codziennie :D no ale cóż trzeba mieć jakieś zajęcie :D

Wyposażenie jest w miarę bogate, nie ma co gdybać trzeba iść do przodu nawet z golasa można zrobić full opcje :)

Również życzę powodzenia dzięki :P

 

Lecimy dalej z tematem, jak czyścić to porządnie wczoraj zająłem się bagażnikiem.

20190220_163042.jpg20190220_163623.jpg20190220_163647.jpg

 

Było trochę brudu ale udało się go pozbyć:

 

20190220_165606.jpg20190220_171010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 09:00, matix608 napisał:

 

 

 

Troszkę kosmetyków zostało mi po Pumie ale z okazji zakupu nowego samochodu trzeba było poszerzyć asortyment:

20190218_160349.jpg

 

 

 

 

 

 

???...... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dekiel 13 napisał:

???...... ?

Jak to mówią kobiety maja swoje kosmetyki a my swoje  :D:D

 

mam do was pytanie,  bo te zaciski chodza mi po głowie planuje je pomalować,  swap wpadnie za rok.

 

stąd  tez znalazłem  ciekawa aukcję  na allegro same pozytywy, mnóstwo  osob to kupuje,  korzystal ktos z was ?

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7288495071

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem FOLIATECEM  wielokrotnie , trwałe i ładnie wygląda, Farba dwuskładnikowa ładnie się utwardza. Oczywiście zaciski musisz myć bo pylą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zamówię ten Foliatec dobre opinie a stówka to nie aż tak dużo żeby nie wypróbować :D

 

Może i mamy luty ale dzisiaj pogoda nie zbyt ładna, zimno a więc wpadła konserwacja uszczelek :D

20190223_102821.jpg

 

Przyszła też mała niespodzianka od kolegi z forum, jako że nie miałem apteczki wpadła orginalna z Audi już siedzi w podłokietniku :P

20190223_104418.jpg

20190223_104429.jpg

 

Pomału do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszła paczka :D Czekam tylko aż się ociepli na dworze może za miesiąc już mi się uda pomalować :D

 

20190225_161708.jpg20190225_161738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, ja też malowałem Foliatec i jest git :) Moja rada, nie mieszaj od razu wszystkiego tylko dosłownie trochę bo ta farba jest bardzo wydajna, mi starczyła na pomalowanie 3 warstw na 4 zaciskach.  Wcześniej dobrze wyczyść szczotką drucianą, ale nie tą z zestawu tylko jakąś konkret, potem zmywcz w sprey'u do hamulców i pędzelek do wymycia, na koniec jeszcze raz zmywacz do wypłukania, odczekaj aż odparuje i jazda :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę :) w takim razie jak mi zostanie to do narzeczonej też wpadną czerwone zaciski to będzie miała niespodziankę pytanie czy będzie zadowolona :D

Szczotka z zestawu masz rację ona to się nie nadaje za bardzo ale cóż dodają do zestawu więc jak ktoś nie ma to na biedę da radę :P Czekam aż będzie 15-20 stopni i lecę z tematem :D  Już się nie mogę doczekać :D

 

Przyszła kolejna paczką taki mały drobiazg a jak cieszy, jakoś naprawdę mega także gorąco polecam wszystkim !

20190226_170009.jpg20190226_170023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tak jak u mnie temat powoli się rozwija, mody idą do przodu od małych po duże :)

Jesteś zadowolony z tej serii od tenzi? Ja miałem u siebie dwa produkty i dla mnie straszny bubel to takie k2 w innej butelce.

Przyznasz, że samo założenie ramek to niewiele zmiany ale strasznie cieszy w środku? Ja pamietam jak jarałem sie jak zmieniałem u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mordeliuss napisał:

Widzę, że tak jak u mnie temat powoli się rozwija, mody idą do przodu od małych po duże :)

Jesteś zadowolony z tej serii od tenzi? Ja miałem u siebie dwa produkty i dla mnie straszny bubel to takie k2 w innej butelce.

Przyznasz, że samo założenie ramek to niewiele zmiany ale strasznie cieszy w środku? Ja pamietam jak jarałem sie jak zmieniałem u siebie :)

Tak jak mówisz pomału do przodu :) Co do serii Tenzi powiem tak że nie jest to najwyższa liga ale spełnia swoje zadania jak za ten zestaw co na zdjęciu wyrwałem go za niewiele ponad stówkę więc nie ma co narzekać, jednak nie porównuje go z firmami jak rrc shine garage czy adbl bo to inna liga ale uważam że od k2 lepsze :) Ramka no ja jestem mega zadowolony tania rzecz a bardzo cieszy oko :D Wczoraj wpadł też wideorejestrator postaram się wrzucić jakieś foto potem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam jakiś wideorejestrator i zastanawiam się czy go nie podłączyć. Może i jakoś 720p ale zawsze ludzie są wystraszeni jak widzą ze ma się wideorejestrator przy kolizji i nic nie kombinują i nie kłamią nie trzeba nawet pokazywać filmu bo sam widok kamerki robi swoje :D

A możesz kolego podpowiedzieć jak podłączyłeś :)? I gdzie go umieściłeś? Masz jakieś foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...