Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spotkanie z dzikiem


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, hak64 napisał:

Musisz uzyskać akceptację sprzedaży za określoną cenę. To jest szkoda całkowita, na dodatek likwidowana z AC, gdzie trzymają cię zapisy umowy (tych nie znam, bo każdy ubezpieczyciel ma własne). Jeśli sprzedasz auto w cenie złomu, to z pewnością nie zapłacą tyle ile byś oczekiwał, bo będą mieli argument, że pozbywając się auta za tak niską kwotę, naraziłeś ich na stratę. Oni oszacowali że wrak jest wart 24 tys, więc kwota sprzedaży poniżej tej wartości musi zostać przez nich zaakceptowana.  Od ogólnego zysku odlicz jeszcze dobrą flaszkę dla mnie.?

Ok.

To pytanie, jak długo mogą zwlekać z konkretną decyzją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, duzy616 napisał:

To pytanie, jak długo mogą zwlekać z konkretną decyzją. 

Masz argument w ręce. Warsztat zamierza cię obciążyć kosztem parkowania i zabezpieczania pojazdu (np 25 zł za dobę). To powinno im zagęścić ruchy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hak64 napisał:

Masz argument w ręce. Warsztat zamierza cię obciążyć kosztem parkowania i zabezpieczania pojazdu (np 25 zł za dobę). To powinno im zagęścić ruchy. 

Napisałem im, że mam kupca itd. Odpowiedzieli, że z samochodem mogę zrobić co chce, że nic więcej nie otrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, duzy616 napisał:

Napisałem im, że mam kupca itd. Odpowiedzieli, że z samochodem mogę zrobić co chce,

Odpowiedzieli telefonicznie, czy mailem? 

15 minut temu, duzy616 napisał:

że nic więcej nie otrzymam.

To nieprawda. Skoro samochód wyceniono na 49 tys, a otrzymałeś 25 tys, to ubezpieczyciel jest obowiązany zrekompensować ewentualną stratę, gdyby kwota uzyskana ze sprzedaży samochodu była mniejsza niż 24 tys. Do tego właśnie potrzebujesz ich akceptacji. Oni oszacowali wartość wraku na 24 tys, więc niech ci wskażą osobę, która to kupi za te pieniądze. Jeśli nie ma chętnych, możesz sprzedać samodzielnie za mniejszą kwotę, ale podejrzewam, że wyegzekwowanie dopłaty od ubezpieczyciela będzie wymagać zaangażowania prawnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hak64 napisał:

Odpowiedzieli telefonicznie, czy mailem? 

To nieprawda. Skoro samochód wyceniono na 49 tys, a otrzymałeś 25 tys, to ubezpieczyciel jest obowiązany zrekompensować ewentualną stratę, gdyby kwota uzyskana ze sprzedaży samochodu była mniejsza niż 24 tys. Do tego właśnie potrzebujesz ich akceptacji. Oni oszacowali wartość wraku na 24 tys, więc niech ci wskażą osobę, która to kupi za te pieniądze. Jeśli nie ma chętnych, możesz sprzedać samodzielnie za mniejszą kwotę, ale podejrzewam, że wyegzekwowanie dopłaty od ubezpieczyciela będzie wymagać zaangażowania prawnika. 

Czyli ten wpis Pani z PZU, że mogę zrobić z nim co chce to jak zrozumieć. Jak sprzedam będzie pewnie problem. 

Można do Ciebie przedzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, duzy616 napisał:

Można do Ciebie przedzwonić.

Można. Nr podam na PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hak64 napisał:

Można. Nr podam na PW. 

Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie wystaw auto na aukcję, wtedy będziesz dysponował dowodem, że próbowałeś sprzedać za podaną cenę. A może rzeczywiście znajdzie się nabywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hak64 napisał:

Ewentualnie wystaw auto na aukcję, wtedy będziesz dysponował dowodem, że próbowałeś sprzedać za podaną cenę. A może rzeczywiście znajdzie się nabywca.

Nabywca potencjalny jest naprawdę. Czekam na informacje o zezwoleniu sprzedaż. 

Chyba, że sprzedam faktycznie i wtedy będę chciał dopłaty na podstawie umowy kupno-sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do nich o godzinie 15 i cisza.

Zastanawiam się czy Oni nie powinni mi przekazać jaką sumę uzyskali na licytacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, duzy616 napisał:

Zastanawiam się czy Oni nie powinni mi przekazać jaką sumę uzyskali na licytacji. 

Pewnie to zostanie ich słodką tajemnicą, bo uzyskanie niższej kwoty stanowiło by dowód na nierzetelność ich wyceny szkody (zawyżenie wartości wraku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 13:14, hak64 napisał:

Można. Nr podam na PW. 

Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenia teraz się nie odzywa wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hak64 odpowiedź z ubezpieczalni.

 

Szanowny Panie, podstawa prawna w procesie likwidacji przedmiotowej szkody, to nic innego, jak ogólne warunki ubezpieczenia, które otrzymał Pan w chwili zawierania polisy. Odpowiedź na Pana pytanie w sparwie dopłaty - nie , PZU SA nie dokona dopłaty odszkodownia przy sprzedaży wraku za 17 tys. Jeżeli życzy Pan sobie aby PZU SA udzielił pomocy w zagospodarowaniu pozostałości po szkodzie, to na adres [email protected] prosimy wysłać wniosek w tym zakresie. Z poważaniem PZU SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie należy życzyć sobie zagospodarowania wraku (sprzedaż za pośrednictwem PZU) i wpłaty pozostałych 24 tys zł, tj. brakującej kwoty do pełnego zrekompensowania poniesionej straty. Jednocześnie należy sporządzić skargę do rzecznika finansowego (kopię wysłać ubezpieczycielowi). Do skargi dołączyć komplet dokumentów dotyczących szkody (wycena, plus całą korespondencję z ubezpieczycielem).

Pozdrawiam. Henryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, arturo01 napisał:

@duzy616  cześć, chciałem zapytać jak się sprawa zakończyła? 

Samochód sprzedałem za 17000 zł. Napisałem pismo do PZU w sprawie dopłaty do sumy 24000 zł. i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, daj znać jak zareaguje PZU. Trzymam kciuki za korzystne załatwienie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...