Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 spryskiwacze reflektorów nie działaja


Alex457PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wcześniej wszystko działało jak należy ale niedawno była przygoda z jeleniem - byłem zmuszony zdemontować cały przód i teraz pojawił się problem, spryskiwacze reflektorów nie działają, wężyki drożne, pompa pracuje na "krótko" ale kiedy podepnę miernik pod kostkę od pompy, włączę światła i wcisnę wajchę to miernik nic się nie pokazuję natomiast spryskiwacze szyby działają bez problemu.

Dodam ze miałem odłączony akumulator, czy możliwe ze spryskiwacze bi-xenonów się rozkodowały ? Ewentualnie bezpieczniki ale z tego co wiem to jeden bezpiecznik jest odpowiedzialny za wszystkie pompy spryskiwaczy(?)

Z góry dzięki za odpowiedz, Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj dłużej manetkę i sprawdź raz jeszcze.

No i na włączonych światłach mijania oczywiście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje kiedy przytrzymam dłużej, światła oczywiście włączone - miernik nic nie pokazuje bezpiecznik jest okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wcześniej działało, wątpię żeby to byl problem manetki. Obstawiał bym bardziej kodowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płynu w zbiorniczku nie jest przypadkiem mało ?  Wtedy spryski reflektorów się raczej nie włączą ...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko wróciło do normy. Okazuje się że po odliczeniu akumulatora i podłączeniu go ponownie cała elektronika się resetuje i niektóre funkcje nie działają w moim przypadku nie działały te spryskiwacze. 

U mnie wyglądało to tak że odłączyłem aku, rozmontowałem przód potem zmontowałem go z powrotem podłączyłem Aku i nie wyjeżdżając z garażu jedynie na odpalonym silniku testowałem spryskiwacze i nie działały a że samochód miał rozebrane drzwi tylne to nie jechałem na jazdę próbną i założyłem ten temat. Kiedy już mogłem wybrać się na jazdę próbną to wystarczyła przejażdżka aby sygnał znów chodził do spryskiwaczy. 

Najwidoczniej auto musiało się zaprogramować, być może jest tak że po podłączeniu akumulatora czyli po hard resecie są przywracane najważniejsze funkcje a te mniej ważne odblokowują się po przejechaniu krótkiego odcinka.

W każdym razie problem sam się rozwiązał szkoda tylko straconego czasu na zdejmowanie i zakładanie zderzaka kiedy szukałem problemu. ?

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...