Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Suma ubezpieczenia AC dla A4 B7


Rekomendowane odpowiedzi

witam
Pytanie "z czystej ciekawości" do posiadaczy AC oraz a4 b7. Jaką wynegocjowaliście sumę ubezpieczenia? Mojemu człowiekowi od ubezpieczeń, max co udało się wynegocjować to 30 tys i na tym stanęło. Liczyłem na więcej, biorąc pod uwagę praktycznie full wyposażenie.
Wiem, wiem, ktoś zaraz powie, że to stary strucel, że 30k jest ok. Aczkolwiek każdy wie, po ile zadbane modele chodzą.
Jak sprawa ma się u Was?

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w listopadzie opłacałem AC, to wyliczyli mi wartość na 24 tys. Zł

Wiadome, że faktyczna wartość samochodu różni się od wartości w ubezpieczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chyba na 22tyś wyliczyła i tyle bym dostał w razie kradzieży na 100%. Nie wiem na jakiej zasadzie to jest wyliczane, ale zrobiłem tylko 15tyś km i wartość auta spadła o 2tyś... W tym czasie wymieniłem jedynie szybę z ubezpieczenia szyb.

Podczas określania wartości auta jest dekodowany vin odnośnie wyposażenia?

Co w przypadku jak dokłada się ori sline/s4 i wartość jakby nie patrzeć rośnie? Mi babka doradziła żeby zbierać faktury i do rzeczoznawcy się zgłosić z prośbą o wycenę auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w grudniu 2018 wyliczył wartość auta na 28500 a w 2017  na 26500. B7 2006 1.8 t quattro. Więc moje auto nie traci już na wartości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co chcesz negocjować? Wartość przedmiotu ubezpieczenia - samochodu, czy wysokość składki. Jeśli samochód przedstawia wartość oczywiście wyższą niż wyliczenie ubezpieczyciela (to wynika z wypadkowej /marka, model, rocznik, wyposażenie/), to właściciel ma prawo skorygować tę wartość przedstawiając ubezpieczycielowi opinię rzeczoznawcy, z której wynika, że jest to np. pojazd poddany modernizacji, tuningowany, doposażony, lub egzemplarz unikalny, pochodzący ze specjalnej ograniczonej edycji, bądź wersji wyposażenia. 

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak jest wartosc tylko do naliczenia wyskosci składki. NP: W Proamie kolega miał AC ukradli mu auto. Wartosc na papierze 59 tys zł wypłacone 37tys zł. Wiec oni w razie czegoś i tak później kombinują a Tobie zostaje jedynie sad.

PS: Zastanowcie sie czy brac AC w Proamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cin napisał:

To i tak jest wartosc tylko do naliczenia wyskosci składki. NP: W Proamie kolega miał AC ukradli mu auto. Wartosc na papierze 59 tys zł wypłacone 37tys zł. Wiec oni w razie czegoś i tak później kombinują a Tobie zostaje jedynie sad.

No niezupełnie. Twój kolega zapewne wykupił zwykłą polisę AC, gdzie wartość odszkodowania wyliczana jest na dzień zaistnienia szkody, a nie na dzień zawarcia umowy ubezpieczenia. Możliwe jest jednak wykupienie droższej opcji polisy, z ochroną utraty wartości auta i wtedy ubezpieczyciel wypłaca wartość widniejącą na umowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa Stała wartość i uwierz mi tez w takim przypadku tez próbują robić klienta w ch.....

Edytowane przez Cin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Cin napisał:

tez próbują

W to nie wątpię, ale skarga do rzecznika finansowego czasem czyni cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...