Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolki ABS, ESP, poziomowanie swiateł


Cukier191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Proszę o pomoc. Od pewnego czasu przy większej prędkośc (powyżej 150) zapalają mi się równocześnie 3 konrolki ABS, ESP i poziomowanie świateł. Kontrolki po czasie gasną, byłem na kompie ale nie pokazało żadnego błędu pewnie dla tego że kontrolki w tym czasie się nie paliły. Macie może jakieś pomysły co to może być?? Dodam tylko że czujniki na kołach były ok wszystkie kręciły się jednakowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła dopompowane i są równo zużyte? Auto stoi równo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stoi równo, dzisiaj sprawdzę opony i ciśnienie kół. Dam znać później. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem opony i ciśnienie wszystko było ok, przy okazji wziołem się za czyszczenie styków w kołach i zobaczyłem że z prawej strony mam wyłamany zatrzask, oczysciłem styki docisnąłem zatrzask trytką ? i po przejechaniu 3 metrów kontrolki zgasły. Może to była przyczyna, przetestuję dłużej i dam znać czy pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem efakt mojej pracy i niestety przy prędkości 160 kontrolki się zapalił, pojechałem z błędem na kompa i pokazało czujnik ABS lewy tył, skasowalismy błąd ponowne rozpedzenie auta do 160 i kontrolki po raz kolejny się zapaliły, znowu czujnik ABS tył lewy. Machanik mówi żeby zacząć od wymiany czujnika a jeżeli to nie pomoże to pewnie uszkodzony jest sterownik bo to częsty problem tych aut. Wymieniam w tym tygodniu, dam znać czy pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2019 o 18:04, Cukier191 napisał:

Wymiana czujnika pomogła. Problemu nie ma. Dzięki za pomoc. 

czyli wymieniłeś ten który ci pokazywał błąd rozumiem ? czyli lewy tył a sterownik okazał się dobry ? mam ten sam problem tylko wydaje mi się żo to po umyciu auta jest u mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...