Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czujnik zapięcia pasa B6


kdawid

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy może mi ktoś powiedzieć gdzie znajduję się w B6 czujniki E24 i F140? Jeden z nich na pewno jest w klamrze pasa ale który no i pytanie gdzie jest drugi czujnik? Chcę dołożyć znajomemu do B6 czujnik zapięcia pasa do B6 i potrzebuję rozkiminić ten schemat ze zdjęcia poniżej

3453fd786ebd37f8gen.jpg

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Może ktoś ma w swoim b6 fabrycznie czujnik zapięcia pasa i jest w stanie sprawdzić gdzie idą kabelki z czarnej kostki pod fotelem kierowcy i w jakim są kolorze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo mam te same rozkminy.

Rozwiązałeś może swoje wątpliwości?

Czysto teoretycznie w B6 nie ma możliwości, aby zapalała się kontrolka pasów dotycząca fotela pasażera, ponieważ w B6 nie występował czujnik zajęcia fotela, a zatem skąd system ma wiedzieć czy ktoś siedzi i pikać o niezapietych pasach czy nie pikać. To jest pewne. Pytanie dlaczego na schemacie z ELSY występuje "Belt switch" po stronie pasażera i jest wpięty w sterownik Airbag. Pytanie za co on odpowiada.. zmienia się charakterystyka wystrzału poduszki w zależności czy pas jest zapięty czy nie? Imho- Mało prawdopodobne. Więc po co ta informacja dla sterownika? Mało tego, nie ma żadnego kodowania ani adaptacji sterownika Airbag w B6 dotyczącego zapięć pasów więc tu też dziwne, czy sterownik sam rozpoznaje czy układ jest czy nie ma? Kolejna sprawa, po stronie kierowcy wydaje się to być proste bo jest na schemacie ładnie pokazane, aby podłączyć czujnik pasów do licznika i po zakodowaniu licznika wszystko działa. Tylko znów na schemacie jest podłączenie do sterownika Airbag i to jakby z innego czujnika brany jest do tego sygnał. Jeszcze nie widziałem złączki pasów z kostką 4pin, lub czarnej kostki pod fotelem z obsadzonymi czterema pinami od dwóch różnych czujników pasa.. a zatem o co w tym schemacie chodzi? Ktoś wie?

A może ma ktoś B6 z fabrycznymi czujnikami pasów i zechce się podzielić informacjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...