Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk wydobywający się z miski olejowej.


towek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nurtuje mnie dźwięk  wydobywający się z miski olejowej, czy ktoś ma pomysł czym jest spowodowany??  

Edytowane przez towek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu miski olejowej jest pompa oleju, która jest napędzana od wału korbowego przez łańcuch. To ona i jej napęd wydają ten dźwięk. U mnie brzmi to podobnie.

Co ciekawe w A4 B5 z motorem 1.6 ANA konstrukcja jest niemal identyczna a dźwięk jest dużo cichszy.

PozdrawiaMM

Edytowane przez maciej_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że to napęd pompy oleju i zastanawiałem się, czy zbyt głośny hałas nie świadczy  o nadmiernym zużyciu części (np. napinacza, łańcucha, koła zębatego). Ze zdjęciem miski jest trochę zabawy i nie chce podejmować decyzji zbyt pochopnie, natomiast z drugiej strony zerwanie napędu grozi poważnymi konsekwencjami więc pojawił się dylemat. Stan licznika to 140 tyś km.

Edytowane przez towek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko Ty jeździsz autem i jesteś przytomny to mało ryzykujesz. Zaraz po awarii pompy pojawi się sygnał ostrzegawczy (dzwięk + ikona na FIS) o ciśnieniu oleju. Wyłączysz motor i dalej laweta. Przez 5 sekund to się raczej ani nie zatrze ani nie uszkodzi.

Moim zdaniem to ta pompa powinna wystarczyć silnikowi dożywotnio. Widziałem napinacz swojej pompy przy przebiegu 118kkm i był niemal dziewiczy.

PozdrawiaMM

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem, przejechałem już tak 40tyś km od kupna i w zasadzie dźwięk pozostaje na tym samym poziomie. Zainteresowałem się tym tematem przy wymianie oleju i przypuszczam, że kanał znacząco wzmacniał odgłosy, na "parkingu"  nie brzmi to tak drastycznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie oleju też zaczą  szurać podobnie ,zalałem pełny syntetyk trochę się przeraziłem tym dzwiękiem i postanowiłem zwalić misę . Na łańcuchu nie było żadnego , napinacz w dobrym stanie nawet panewki sprawdzałem i wszystko ok.

Zalałem nowy olej pół syntetyk wiem że gorszy ale trudno , trochę ucichło ale nie do końca przejechałem parę tysięcy i nic się nie dzieje trochę to denerwuje ale one chyba tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekgolczynski napisał:

Ale jednak coś się dzieje dziwnie że ryzykujesz . Ja obstawiam pompę oleju

   Ryzykuję już tak od 40 tyś km, które zrobiłem. Ten dźwięk zaobserwowałem w zasadzie od momentu kupna. Przy każdej wymianie oleju, a miałem ich pięć rozcinałem filtr oleju aby ewentualnie wyłapać jakieś opiłki itp. jednak nie zauważyłem niczego niepokojącego. Olej, który leje to 5w40 Mobil X-Clean.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 1.8t ten sam dzwiek a pompa i łańcuch są pewnie takie same jak 1.6 wydaje mi się ze gdy go kupiłem już ten dzwiek był. Zrobiłem tak 17 tys km i nic się nie zmienilo. Przebieg mam 217tys km też miałem zwalać miskę ale jak widać każdy z tym jeździ i nic się nie dzieje. Męczy ucho to i ciekawe czy ktoś rozgryzie co jest przyczyną tego dźwięku czy pompa czy łańcuch czy napinacz?

Edytowane przez slawko912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...