Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana poduszek skrzyni biegów


szkoduR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czeka mnie wymiana poduszek pod skrzynia biegów w audi a4 b5 95r. Szarpie go przy zmianie biegów, nie wspominając już o szybkiej redukcji.

Pytanie moje jakie poduszki polecacie, z jakiej firmy? 

 

PS. Jeśli chodzi o sprzęgło bardzo wysoko ni łapie. Do wymiany czy w tych modelach tak po prostu to działa? 

Edytowane przez szkoduR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki skrzyni to corteco lub inny dobry zamiennik.

Sprzęgło to norma ze łapie wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wesz82 napisał:

Poduszki skrzyni to corteco lub inny dobry zamiennik.

Sprzęgło to norma ze łapie wysoko.

Sęk w tym, że nigdy nie wymieniłem poduszek i nie mam bladego pojęcia jakie zamienniki są warte uwagi. 

 

Mówisz o corteco przykładowo takie poduchy 

https://allegro.pl/oferta/poduszka-skrzyni-biegow-audi-a4-b5-a6-c5-corteco-7237562604?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik też chwali Corteco, mówi że od kilku lat montuje tej firmy jak są do wymiany i jeszcze nikt do niego z reklamacją nie wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2019 o 13:49, Langista napisał:

Mój mechanik też chwali Corteco, mówi że od kilku lat montuje tej firmy jak są do wymiany i jeszcze nikt do niego z reklamacją nie wrócił.

Pod skrzynię mogą być ale pod silnik z tej firmy (ogólnie każdy zamiennik) ... wierzcie lub nie, ale równie dobrze mogłem wyrzucić kasę na ulicy albo użyć do rozpalenia w piecu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2019 o 08:53, wesz82 napisał:

 

Panowie wymieniłem poduchy i tak powiem średni efekt. Szarpniecia są może trochę mniejsze ale dalej są. 

Szczegolnie na trójce, najbardziej czuć szarpniecie. Na 4-5 biegu jest nawet ok 

 Czasem na dwójce szarpie. 

Jqk puszczam gaz to też go tak szarpnie i to niezależnie od obrotów i co najlepsze najczęściej na tych wyzszyczh biegach 4-5.

Teraz moje pytanie, przekladnia czy sprzęgło? Sprzęgło wysoko bierze, dużo osób mowi znowu że to norma. Więc czuje ze skrzynia siada. 

Ktoś coś jakieś podobne objawy i ma sprawdzona teorie? :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szkoduR napisał:

Panowie wymieniłem poduchy i tak powiem średni efekt. Szarpniecia są może trochę mniejsze ale dalej są. 

Szczegolnie na trójce, najbardziej czuć szarpniecie. Na 4-5 biegu jest nawet ok 

 Czasem na dwójce szarpie. 

Jqk puszczam gaz to też go tak szarpnie i to niezależnie od obrotów i co najlepsze najczęściej na tych wyzszyczh biegach 4-5.

Teraz moje pytanie, przekladnia czy sprzęgło? Sprzęgło wysoko bierze, dużo osób mowi znowu że to norma. Więc czuje ze skrzynia siada. 

Ktoś coś jakieś podobne objawy i ma sprawdzona teorie? :) pozdro

Wewnętrzne sprawdź.

Przy okazji jak je odkręcisz od flanszy to luz na skrzyni. 

Edytowane przez wesz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...