Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8- Opony 18'' a homologoacja - ubezpieczenie


Kamatari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Planuje założyć letnie felgi 18''  szerokość 8'' ET 39 do A4 B8 2.0 TDI i tutaj rodzą sie następujące pytania :

 Wedle zaleceń producenta na to auto wchodzą max 17" 225/50 czy mimo to bez problemu moge założyć 18" 225/45 i nie będzie nic obcierało + czy przechodzi to bez problemu przegląd? (słyszałem, że w razie wypadku posiadając inne felgi niz zaleca producent mogę nie dostać odszkodowania z AC ) więc pytanie do was, czy to zwykła bzdura czy śmiało zakładać 225/45/18 ?

Dodatkowo czy założenie takich kół mocno obniży komfort jazdy i czy ma to negatywny wpływ na auto?

 

Z góry dzięki za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kamatari napisał:

Wedle zaleceń producenta na to auto wchodzą max 17" 225/50

Jak 17", jak to auto można było kupować na 19" :) 225/50/17 to zimówki się brało przy zakupie. Im większa felga, tym komfort spada. Przy większych kołach trzeba obniżyć auto jak jest zawias 1BA bo będzie koza :) Na 18" z fabryki wyjeżdżało na 245/40/18. Przy feldze 8x18" i ET39 koło będzie schowane w nadkolu. No chyba, że kwestie wizualne, nie mają dla Ciebie znaczenia, to loozik :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hugo napisał:

Jak 17", jak to auto można było kupować na 19" :) 225/50/17 to zimówki się brało przy zakupie. Im większa felga, tym komfort spada. Przy większych kołach trzeba obniżyć auto jak jest zawias 1BA bo będzie koza :) Na 18" z fabryki wyjeżdżało na 245/40/18. Przy feldze 8x18" i ET39 koło będzie schowane w nadkolu. No chyba, że kwestie wizualne, nie mają dla Ciebie znaczenia, to loozik :) 

Oczywiście zależy mi na tym jak to będzie wyglądało wizualnie. Informacje, że maxymalnie mogę założyć 17'' dostałem od wulkanizatora przy okazji zakładania zimówek - pokazał mi że faktycznie jest tak napisane na naklejce w drzwiach, ale widze, że konieczna będzie zmiana wulkanizacji :D

Więc jak założę 225/45/18 ET39 to będzie konieczność założenia dystansów?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kamatari napisał:

Oczywiście zależy mi na tym jak to będzie wyglądało wizualnie. Informacje, że maxymalnie mogę założyć 17'' dostałem od wulkanizatora przy okazji zakładania zimówek - pokazał mi że faktycznie jest tak napisane na naklejce w drzwiach, ale widze, że konieczna będzie zmiana wulkanizacji :D

Ewentualnie kupić panu z wulkanizacji okulary :)

Znalezione obrazy dla zapytania a4 b8 drzwi naklejka opony

3 minuty temu, Kamatari napisał:

Więc jak założę 225/45/18 ET39 to będzie konieczność założenia dystansów?

Tak, dystans się przyda :) Jakie masz zawieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hugo

I tutaj zaczynają się schody, bo ta naklejka wyglada u mnie całkiem inaczej (zdjęcie nizej, na ta chwilę mam tylko te wiec sorry za jakosć) więc czy nie bedzie problemu z felgami opisanymi prze mnie wyżej?

aydu.jpg

 

Dodam, że mam B8 2013 lift Sedan 100kW (2.0 TDI 136km )

Edytowane przez Kamatari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu. Zawsze zwracają uwagę na model auta, nie koniecznie sugerują się naklejkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...