Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaryjne zamiast kierunkowskazów


Adrian1727

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się do użytkowników forum o poradę odnośnie kierunkowskazów. Jest to dziwny problem z którym walczę kilka miesięcy. Podczas jazdy po wrzuceniu kierunkowskazu czy prawy czy lewy migają mi kierunkowskazy i prawe i lewe, krótki postój max 5 min i działają normalnie. Wymieniłem przełącznik awaryjnych .. to samo.. problem jak był tak jest, gdy jeżdżę ok 10-15 km nic się nie dzieje, po jeździe powyżej 15 km trasy kierunkowskazy nie działają prawidłowo, tak wynika z mojej obserwacji kilku miesięcznej. Następnie czyściłem żarówki w każdej lampie też nic nie dało. Czy jest pod nogami jakiś jeszcze przekaźnik ? czy obstawiać "zwarcie" w instalacji ? Obstawiałem manetkę ale myślę że gdyby to była jej wina, problem by był cały czas, a tutaj ewidentnie pojawia sie po przejechaniu ok 15 km, za każdym razem. Z mojego punktu widzenia to wcale nie ma powiązania ze sobą i to jest dziwna sprawa, czytałem wiele porad, problemów z kierunkowskazami ale tego problemu nie spotkałem, może ktoś z kolegów tutaj miał podobnie lub zna się lepiej niż ja i może coś doradzić. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi, na wszystkie pytania postaram sie odpowiedzieć jak najszybciej. Pozdrawiam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli włącznika awaryjnych jesteś pewien to pozostaje manetka. Więcej przekaźników itp nie ma po drodze.

Ewentualnie gniazdo przyczepki może mieć zware o ile posiadasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 22:22, Fazii napisał:

Jeśli włącznika awaryjnych jesteś pewien to pozostaje manetka. Więcej przekaźników itp nie ma po drodze.

Ewentualnie gniazdo przyczepki może mieć zware o ile posiadasz 

Nie posiadam gniazda przyczepki. Wczoraj przeczyściłem styki manetki kierunków i dalej to samo, parę krzyżówek i znowu awaryjne, 5 min przerwy i wszystko działa jak należy, nic się nie zmieniło, mam możliwość podmiany manetek, dokładnie dwóch używek, jutro biorę się za to, na początku miałem kupić ale wolę się upewnić że to jej wina a nie jakiegoś zwarcia w kablach bo szczerze mówiąc w takim aucie może być nawet wina instalacji jeśli jest zalana czy coś w tym stylu. Mam nadzieje że to tylko manetka, odezwę się po próbach. Dziękuje za cenne informacje i Pozdrawiam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązała się szybciej, coś mnie natknęlo żeby czepić się sterownika centralnego zamka, wyrwałem przez przypadek niektóre kable od sterownika (kierunkowskazy i domykanie szyb) i kierunki od wczoraj działają bez zarzutów, winą pewnie jest sterownik przyjrzę się temu jeszcze za kilka dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...