Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Wymiana turbo


EmilU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na dniach zabieram sie do wymiany turbo chciałbym sie dowiedziec co najlepiej zrobic , wymienic ,wyczyscic jakie uszczelki beda mi potrzebne ? Co moge z egr zrobic oprocz wywalania go i zaslepiania :)

I czy taka turbina jest dobra z tymi numerkami :)

turbo za 450 zl + jeszcze na gwarancji pol roku 

pozdrawiam 

 

Na co zwracac uwage przy kupnie :)

turbo ma przejechane 4tys km 

Capture+_2019-02-27-19-21-13.png

Edytowane przez EmilU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdzieś w temacie masz podane uszczelki itd w momencie jak czyściłem geo... To możesz podpatrzeć.

O pasujacych turbinach tez jest juz osobny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem wyszukac ale jest tego masa i ciezko bylo mi znaleźć tego co mnie intersuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamil-vag napisał:

Dzieki wielkie juz wiem na tyle ze ta co chce kupic jest niby starsza bo ma "J" jest jakas roznica miedzy J a N ? 

Mozna w jakis sposób bez robierania sprawdzic jakie turbo u mnie lezy bo jezeli np bede mial nowsze i te nowsze bedzie lepsze to moze warto zregenerowac ta co mam wsadzona ?  a4b6 avant 2002 rok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra doczytalem dalej czyli bede mial jednak J bo 2002 rok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslisz o tamtym turbo ? Cena 450 po regeneracji najechane okolo 4tys km gwarancja pol roku ? Jutro jade obejrzec , jezeli nie bedzie duzego luzu to brac i sie nie zastanawiac czy zwracac jeszcze na cos uwage ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 za turbo praktycznie nowe (4kkm to nic) gdzie regeneracja to minimum 1000 zł? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak się wtrącę, a na jaką gwarancję liczysz, od sprzedającego czy od firmy regenerującej, jak od firmy to zapomnij, zresztą jak i od sprzedającego, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Endrio napisał:

Że tak się wtrącę, a na jaką gwarancję liczysz, od sprzedającego czy od firmy regenerującej, jak od firmy to zapomnij, zresztą jak i od sprzedającego, niestety.

To jest gowno warte ? Osobiscie jade ogladac turbo 

Capture+_2019-02-28-09-01-53.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta regeneracja, to raczej na zasadzie "ładnie wygląda" bo porządnej firmy sam rdzeń kosztuje ok 700-800 zł... Ale jak jest jeszcze na ori gratach i bez luzów to bierz... Tylko miej na uwadze, że luzy bez oleju są na każdej turbo, bo ona pracuje prawidłowo dopiero na poduszce olejowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil-vag napisał:

Ta regeneracja, to raczej na zasadzie "ładnie wygląda" bo porządnej firmy sam rdzeń kosztuje ok 700-800 zł... Ale jak jest jeszcze na ori gratach i bez luzów to bierz... Tylko miej na uwadze, że luzy bez oleju są na każdej turbo, bo ona pracuje prawidłowo dopiero na poduszce olejowej...

No wiem tyle ze luz powinien byc ale nie za duzy na boki ale nie wzdluzny czy jakos tak (nie wiem jak to nazwac dokladnie ) :unknown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na boki wyczuwalny będzie... Ale żeby nie było przód-tył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamil-vag napisał:

Na boki wyczuwalny będzie... Ale żeby nie było przód-tył...

Jest wyczuwalny na boki, przod tyl nie ma . dzis odebralem ladnie sie kreci itp dorzucilem 3 dyszki i dostalem egr jeszcze . nie wiem kiedy bede wymienial turbo zalac olejem ? I zatkac ? Jak tak to ile wlac na oko ? I czy do zimnej strony i cieplej czy tylko cieplej :unknown: 

20190228_202459.jpg

20190228_202448.jpg

20190228_202424_HDR.jpg

20190228_202350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jprd. Jak do zimnej czy cieplej...? Turbo ma tylko jeden dopływ na górze i jeden odpływ oleju na dole, przed przykręceniem górnej rurki, wlewasz strzykawką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamil-vag napisał:

Jprd. Jak do zimnej czy cieplej...? Turbo ma tylko jeden dopływ na górze i jeden odpływ oleju na dole, przed przykręceniem górnej rurki, wlewasz strzykawką...

?no widzisz nie wiedzialem ale juz wiem . Dobrze czasem zapytać ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, EmilU napisał:

To jest gowno warte ?

Mam nadzieję, że nie odbierasz mojej pisaniny jako złośliwości, więc napiszę tak,

życzę Ci abyś nie musiał tego sprawdzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Endrio napisał:

Mam nadzieję, że nie odbierasz mojej pisaniny jako złośliwości, więc napiszę tak,

życzę Ci abyś nie musiał tego sprawdzać

Skoro tak piszesz to moze i tak :) ale mam nadzieje ze turbo bedzie hulać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...