Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto nie odpala


Kevirek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sytuacja przedstawia sie nastepujaco: Auto zostawilem jakies 4dni temu pod wiata i nie jezdzilem nim az do dzisiaj. Rano wsiadam wciskam start, auto kreci ale nie odpala. Powtorzylem caly proces jeszcze z 3 razy, zamykalem otwieralem zamek, przyblizalem kluczyk do miejsca odczytu i nic. Mysle ze wazna informacja bedzie to ze rejestrator video mi zwariowal. Po wcisnieciu start tak jak zawsze odpala mi sie rejestrator, tym razem zwariowal. Zaczal sie wlaczac i wylaczac. Nic z tym nie moglem zrobic, poodpinalem kable i poczekalem az sie rozladuje. Jak myslicie spiecie poszlo i bezpiecznik od pompy wywalilo czy jakas inna przyczyna. Moze aku odlacze i podlacze jeszcze raz. Dodam tylko ze jakies 2 miesiace temu wylaczylem system start stop,  zwiekszylem ilisc mrygniec z 3 na 5 w swiatlach kierunkowskazu i dodalem test zegarow. Wszystko w OBDeleven. Kiedys slyszalem ze po wylaczeniu start stop dzieja sie cuda, ale po 2 miesiacach wzorowej pracy auta. 

Z gory dzieki za pomoc i rady. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było też tak że stał 4 dni lub więcej i odpalał?

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałaś ostatnio filtr paliwa ??? ktoś coś robił przy samochodzie?

jest gwarancja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa nie. Ostatnio tylko olej, filtr oleju, powietrza i kabinowy. A najlepsze jest to ze dzisiaj wsiadam tak na probe i zero problemu odpala. Nie mam pojecia co jest grane. Humory ma jak kobieta,  czy co xd. Ale jesli ktos cos wie na ten temat, albo mial podobne problemy prosze pisac. Nie wiadomo jak dlugo mi podziala. Kazde info sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest gwara to do serwisu audi sprawdzać lub na kompa, może coś pokaże..

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczyla sie w styczniu i zaczelo sie psuc ?. Dzisiaj powtorka z rozrywki. Podjechalem do znajomych, wpadlem na kawe i po ok. 1h chcialem wracac do domu. Wsiadam,  wciskam start i znowu kreci bez konca. Cale szczescie za 2x zaskoczylo. Jutro musze start stop wlaczyc z powrotem. Zobaczymy czy cos sie poprawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zaczęła się zabawa...  czy nie warto podpiąć pod kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to zrobie jak bede z powrotem start stop wlaczal. Ale watpie ze cos pokaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, se ten start-stop wyłączony blokował zapłon czasami. Próbowałeś start-stop przez sam przycisk przerobić tak żeby cały czas był włączony? Jakoś go zmostkować czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przycisk nie ingerowalem. Slyszalem ze zabawy co niemiara. Ktos wylaczy, ale zaroweczka swieci albo problemy byly z autem. Ja zrobilem automatem z OBDeleven i efekt byl super. Ss wylaczone, lampka nie swieci, auto jezdzi. Teraz dopiero cos zaczelo sie psuc. Wylacze i zobacze czy cos pomoglo. Mam teorie taka: wylaczenie jest dobrze maskowane w kodzie bo nawet skan kompem zadnego bledu zaplonu, czy samego systemu ss nie wykrywa, ale czasem pewnie sie komp polapie ze cos jest nie halo i odcina zaplon. Taka ruletka 

Edytowane przez Kevirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jak usuniesz to inne powiazane elemety sie nie rozsypia. Te auta nie mialy przewidzianej opcji bez ss. Caly system jest pewnie powiazany, usuniesz jeden element a kolejne 10 szlag teafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już mam nawyk, że jak zapalam to palec leci na przycisk SS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przy Passacie 2.0 TDI miałem podobną sytuację i winny był czujnik położenia wału. Może tu będzie to samo?? Proponuje podłączyć się pod kompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto bylo podpiete po kompa i 0 bledow. Ss wlaczylem z powrotem i teraz, poki co dziala jak marzenie. Nawet jakby proces zapalenia silnika jest szybszy i bardziej lagodny. Zobaczymy czy w pozniejszym czasie cos sie zacznie znowu dziac, ale zakladam raczej ze nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2019 o 17:55, Kevirek napisał:

Pytanie czy jak usuniesz to inne powiazane elemety sie nie rozsypia. Te auta nie mialy przewidzianej opcji bez ss. Caly system jest pewnie powiazany, usuniesz jeden element a kolejne 10 szlag teafi

nie, ale spartolić można wszystko.

W dniu 6.03.2019 o 17:34, Langista napisał:

Jedynie zostaje całkowicie go z softu wyrzucić.

można jeszcze aktywować pamięć ostatniego ustawiania, w starszych autach żaden problem, w B9 widziałem że VCP ma ale nie wiem czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...